آموزش سرمه دوزی برگ و برجسته دوزی


  

پنبه را به اندازه ای که برگ خیلی هم برجسته نشود در داخل برگ گذاشته و کوک می زنیم . دقت کنید که پنبه دوزی به صورت محکم و سفت انجام شود و کوک نداشته باشد که هنگام برجسته دوزی سرمه ، پنبه از زیر کار نا مرتب بیرون نزند . برای پر نمودن برگ هر ضلع برگ را به چهار قسمت تقسیم می کنیم .

از ۱/۴ پایینی یک ضلع به ۱/۴ بالایی ضلع روبرو سرمه ی تراش دوخته می شود . پس شیب صحیح به این شکل می باشد .

2

ابتدا نیمه ی پایینی را با سرمه ی تراش پر می کنیم . و سپس نیمه ی بالایی برگ دوخته می شود . دقت کنید که تراش ها را دقیقا به اندازه ای که لازم است برش بزنید . اگر کوتاه تر باشد پنبه از زیر کار پیدا می شود .

3

سعی کنید سوزن را کنار هم کنار هم درآورده تا بین تراش ها فاصله ایجاد نشود و پنبه از زیر کار مشخص نباشد . اگر پنبه دوزی خیلی برجسته شود ، باعث به خوبی روی کار قرار نگرفتن تراش ها شده و پنبه از زیر کار پیدا خواهد شد .

4

بنابراین با رعایت نکات گفته شده در بالا می توان یک برجسته دوزی تمیز و مرتب را انجام داد . در آموزش سرمه دوزی بعدی نحوه ی دور دوزی گلبرگ ها به چند روش مختلف آموزش داده خواهد شد .

علاقه مندان به سرمه دوزی می توانند دی وی دی سرمه دوزی را تهیه کنند .

منبع:http://ihedieh.com


مطالب مشابه :


آموزش دوخت سرمه دوزی

آموزش دوخت سرمه دوزی. سرمه انواع مختلف دارد بعضی از انواع سرمه ریز و مات میباشند که اغلب برای دور دوزی (برای دوختن اطراف طرح) استفاده میشود و برخی از سرمه ها براق هستند که به این نوع سرمه تراش یا الماسی میگویند که بیشتر برای تو پر دوزی (پر ...
آموزش سرمه دوزی : سرمه دوزی چیست

آموزش گام به گام سرمه دوزی - آموزش سرمه دوزی : سرمه دوزی چیست - آموزش حرفه ای و گام به گام سرمه دوزی سنتی و مدرن در شهرکرد - آموزش گام به گام سرمه دوزی.
آموزش سرمه دوزی مدرن 3

آموزش سرمه دوزی به صورت تخصصی به اضافه ی نکات آموزشی ریز که در حین دوخت برای هر سرمه دوزی اتفاق می افتد توسط خانم شیرین حسینی مربی توانای سرمه دوزی در آی هدیه منتشر می شود . تا کنون آموزش های فراوان سرمه دوزی شیرین حسینی در فواصل ...
آموزش سرمه دوزی روی ترمه

آموزش سرمه دوزي | آموزش روبان دوزي - آموزش سرمه دوزی روی ترمه - وب تخصصی آموزش روبان دوزی و سرمه دوزی - آموزش سرمه دوزي | آموزش روبان دوزي.
آموزش سرمه دوزی : دوخت گل و ساقه و برگ

سرمه ها را به اندازه ی ۰٫۷ برش زده سپس با نخ موم کشیده دوخت را آغاز میکنیم . ساقه ها و دور گل ها را ساقه دوزی میکنیم . دوخت ساقه دوزی در سرمه دقیقا همانند دوخت ساقه در گلدوزی میباشد فقط با این تفاوت که یک تکه سرمه هم داخل نخ قرار داده ایم . برای توپر ...
اموزش سرمه دوزی مدرن2

برای دوخت این مدل از ترکیبی از سرمه های ساده ، سرمه های تراش و مروارید یا سنگ های تزیینی استفاده می کنیم. این نمونه سرمه دوزی برای رومیزی و تزیین لباس به ویژه برای یقه و حاشیه لباس بسیار مناسب می باشد. آموزش سرمه دوزی. مشاهده بخشی از دی وی دی ...
سرمه دوزی

دوخت انواع ملیله فلزی سرمه (ملیله فلزی) از الیاف طلا و نقره که تابیده و فنری شده بر روی پارچه ی ترمه را گویند. لوازم مورد نیاز سرمه دوزی. - قیچی خیاطی. - سوزن ته گرد - پولیش پرز کوتاه سفید ( یک هشتم متر ) - پولیش پرز کوتاه طلایی ( یک هشتم متر )
آموزش پر دوزی و سرمه دوزی چشم خروسی

آموزش سرمه دوزي | آموزش روبان دوزي - آموزش پر دوزی و سرمه دوزی چشم خروسی - وب تخصصی آموزش روبان دوزی و سرمه دوزی - آموزش سرمه دوزي | آموزش روبان دوزي.
آموزش سرمه دوزی برگ و برجسته دوزی

پنبه را به اندازه ای که برگ خیلی هم برجسته نشود در داخل برگ گذاشته و کوک می زنیم . دقت کنید که پنبه دوزی به صورت محکم و سفت انجام شود و کوک نداشته باشد که هنگام برجسته دوزی سرمه ، پنبه از زیر کار نا مرتب بیرون نزند . برای پر نمودن برگ هر ...
برچسب :