تزیین کیک با خامه فرم گرفته خانگی


طرز تهیه

*براتزییناینکیکمنفقطازشکلاتوخامهاستفادهکردم.کیک رو از وسط برش میدیم. و با آب کمپوت یا شربت یا...مرطوب میکنیم(من نکردم)


01.jpg


* شکلات رنده شده رو رو خامه پخش کردم


02.jpg


* لایه بعدی کیک رو برعکس گذاشتم چون سطح صاف تری داشت


03.jpg


* و دوباره خامه رو روی کیک و اطرافش پهن کردم و تا جایی که ممکن بود صافش کردم


04.jpg


نکته : تو این فاصله خامه رو وقتی باهاش کار نداشتم میذاشتم یخچال

*کیک رو در حد آستر کشی خامه زدم و گذاشتم یخچال تا خودش رو بگیره

* بعد دوباره خامه رو درآوردم  و چون احساس کردم کمی روون شده دوباره برای یکی دو دقیقه با همزن دور تند،زدم و برای آخرین بار خامه کشی کردم تا صافتر بشه ظاهر کیک.متاسفانه عکس نهایی صاف کردن خامه حین انتقال حذف شد!

* خامه اضافه رو گذاشتم یخچال! و با شکلات رنده شده رو و اطراف کیک رو پوشوندم


05.jpg


* برای شکوفه های روی کیک دوباره باید خامه رو میزدم با همزن اما چون همسری خواب بود نتونستم در حد کافی بزنم و سریع همزن و خاموش کردم!!

* به همین دلیل شکوفه های روی کیک اونطور که باید استقامت ندارن!!


06.jpg


* بعدش به ذهنم رسید کاش قیف رو با خامه کمی تو فریزر میذاشتم تا خامه سفت بشه و شکوفه ها زیباتر بشن! اما خب از این خامه بیشتر از این نمیشه انتظار داشت.

* اینم از تزیین کیک با خامه فرم گرفته خونگی.چون بعضی دوستان باز هم مشکل داشتند و گفتند خامشون باز شده حین کار تصمیم گرفتم خودم برا تزیین دست بکار بشم و دیدین که کار نسبتا قابل قبولی و ارائه داد  این خامه!!


07.jpg


* البته همونطور که گفتم خامه من فریز شده بود و شاید اگر همون موقع که درست کردم کیک رو تزیین میکردم نتیجه کار بهتر میشد! و مطلب دیگه اینکه بهتره برا شکوفه و تزیین نهایی کیک خامه ای رو استفاده کنید که از فریزر تازه خارج کردین و هم زدین.چون خامه ای مثل خامه من که چند بار رفته بود یحچال و خارج شده  بود و هم خورده بود بهتر از این بهمون شکوفه تحویل نمیده!!


08.jpg


* پس نکته های کلیدی اینه که هر زمان احساس کردین خامه شل شده دوباره با همزن بزنید و در زمانی که بهش نیاز ندارین تو محیط قرار ندین و به یخچال یا فریزر منتقلش کنید.

*ضمن این که محیطی که توش کیک رو تزیین میکنید گرم نباشه ،چون خامه رو شل میکنه و اعصاب شمارو داغون!!

* نتیجه گیری : به شخصه متوجه شدم که این خامه بهتر از این کارایی نداره و شل تر از خامه های دیگه هست. و به راحتی و خوش فرمی اونها نمیشه باهاش کار کرد. بنظرم از این نوع خامه بهتره برا دسر یا فیلینگ لایه های کیک یا آستر کشی استفاده کرد و برا تزیین روی کیک یا زدن انواع شکوفه ها از خامه صبحانه با کمک پودر خامه استفاده کرد ،چون استرس کمتری بهتون وارد میکنه و زودتر فرم میگیره و زود از پا در نمیاد!


مطالب مرتبط :

      تزیین کیک با ژله

     تزیین کیک باب اسفنجی با روکش فوندانت


مطالب مشابه :


تزیین کیک با خامه فرم گرفته خانگی

ایده های آشپزی - تزیین کیک با خامه فرم گرفته خانگی - آشپزی/شیرینی پزی/ آموزشی - ایده های آشپزی.
تزیین کیک با ژله

ایده های آشپزی - تزیین کیک با ژله - آشپزی/شیرینی پزی/آموزشی - ایده های آشپزی.
تزیین کیک به شکل کندو (تقدیم با عشق به خواهر عزیزم)

تزیین کیک به شکل کندو (تقدیم با عشق به خواهر عزیزم) ... برای دیواره های کیک پودر نارگیل رو با مقداری پودر قهوه مخلوط میکنیم بعد دیواره های کیک رو با این مخلوط
تزیین کیک تولد

تزیین کیک تولد. مواد لازم. خامه فرم گرفته 800 گرم. گل طبیعی به میزان لازم. بیسکوییت شکلاتی باراکا 1 بسته یا حدود 50 عدد. گردو به میزان لازم. موز 1 عدد.
کیک اسفنجی و تزیین با خامه و نقاشی روی کیک

20 آگوست 2011 ... امروز با آموزش کیک اسفنجی در خدمتتون هستم و تزیین اون با خامه و نقاشی روی کیک. اونقدر دلم میخواست یه اتفاق بیافته تا این روش رو تجربه کنم
کیک شیفون با تزیین توت فرنگی

ژورنال غذای لادن* - کیک شیفون با تزیین توت فرنگی - ایده هایی نوین در آشپزی و تغذیه سالم.
کیک شیفون با تزیین ژله(تقدیم با عشق به برادر عزیزم)

کیک شیفون با تزیین ژله(تقدیم با عشق به برادر عزیزم) ... (کیک رو بسته به میلتون به دو یا سه قسمت تقسیم کنین و هر لایه رو با آبمیوه مرطوب کنین)من روی هر لایه
تزیین کیک با ژله+تولد مطبخ رویا

10 فوریه 2010 ... برای تزیین کیک ،اول چهار نوار از کاغذ روغنی را به شکل مربع روی ظرف ... برای روی کیک یک لایه نازک خامه کافیه آخه قراره روی کیک ژله بریزیم .
برچسب :