سفرنامه تایلند

تایلند          Thailand   پنجمین سفر - یازدهم تیر ماه ۱۳۸۸ برابر با دوم جولای 2009 

                                                                                                                  

تایلند کشوری در جنوب شرقی آسیا همسایه مالزی ،لائوس، برمه و ..... با جمعیتی در حدود ۷۰ میلیون می باشد .

کشوری سرسبز با بارانی فراوان تقریبا کشور یک فصل می باشد .

حکومت آن پادشاهی است که مردم بشدت به پادشاه علاقه مند می باشند و علاقه شان را با بستن یک دستبند ابراز می دارند قدرت سیاسی در دست نخست وزیر می باشد.

واحد پول تایلند بات می باشد  که هر بات حدودا ۳۵ تومان ایران است.

پایتخت آن بانکوک می باشد که تقریبا سه فصل دارد:

۱- باران شدید - ژوئن تا اکتبر

۲-گرم - مارس تا می

۳- خنک- نوامبر تا فوریه

بانکوک به دلیل داشتن معبدهایش، مجموعه کاخ پادشاهی، مراکز خرید بزرگ و رستوران های فراوان مشهور می باشد .

بزرگترین مرکز خرید" MBK"در شرق آسیا در بانکوک قرار دارد.

بانکوک شهر شلوغ و پر ترافیک می باشد و حمل و نقل آن توسط قطار شهری، اتوبوس ،تاکسی ها ی رنگین با رنگهای بسیار شاد و توک توک ( وسیله نقلیه موتوری سه چرخ ) انجام می گیرد .

در ساعت 12 یازدهم تیر ماه  سال ۱۳۸۸ برابر با ۲ جولای ۲۰۰۹ وارد اسکله لنکاوی شدیم و منتظر باز شدن گیت شدیم چون بلیطی که قبلا خریداری کردیم برای ساعت یک بعداز ظهر و نفری 33 رینگیت بوده است .   بالاخره با مهر خروج بر پاسپورتها وارد کشتی مسافربری Ferry شدیم توریستهای زیادی از ملیتهای مختلفی از جمله شهروندان تایلندی و از ایران هم من و همسرم بودیم داخل دریا کشتی های مسافربری زیادی هم بوده اند که در حال سوار و یا پیاده کردن مسافرین بوده اند. بالاخره کشتی حرکتش را برای مسیر تایلند شروع کرد این نوع کشتی ها معمولا در طبقه زیرین دارای صندلی زیادی برای نشستن مسافرین می باشد داخل کشتی هم بوفه ای قرار دارد که می توان مواد غذایی و نوشیدنی های مورد نیاز را خریداری نمایند همچنین می توان بر روی عرشه و در هوای آزاد هم ایستاد و به مناظر زیبای اطراف به نظاره نشست و در طول مسیر جزایرهای کوچک و بزرگ  را مشاهده نمود فاصله رسیدن تا تایلند حدودا کمتر از 2 ساعت می باشد همانطوری که کشتی دریای چین را پست سر می گذاشت از فاصله ای نه چنذان دور جزیره زیبای فوکت تایلند قابل مشاهده می باشد و کشتی وارد خلیج تایلند واقع در جنوب کشور تایلند شده است بالاخره وارد اسکله شهر ساتون شدیم در این شهر بیشترین جمعیت مسلمانان تایلند در اینجا زندگی می کنند .

در گمرک شهر ساتون پاسپورتها و ویزاهای مان چک شد و مهر ورود در آن زده شد .

                          

                                      2- نمایی از منظره محوطه گمرک ساتون

"در ابتدای ورودمان وقتی که مامور گمرک با توجه به حجاب همسرم فهمید مسلمانیم بسیار گرم برخورد کرد." از جای خودش بلند شد و خوش آمدگویی گفت و کلی با ما صحبت کرد و در انتها راهنمایی لازمه را کرد و اطلاعاتی را که خواسته بودیم به ما داد. 

بیشتر جمعیت این شهر از مسلمانان تایلند می باشند و از نظر سطح زندگی نسبت به دیگر مناطق پایین تر می باشند . ابتدا در گمرک یک اتاقک کوچکی را که بعنوان نمازخانه قرار داده بودند نماز خواندیم . 

اکثر توریستهای همراه ما از اینجا به جزایر فوکت و دیگر جزایر زیبای واقع در جنوب تایلند شدند و ما هم قصد رفتن مستقیم به بانکوک را داشته ایم .

در گمرک با دو خانم مواجه شدیم که کارشان تهیه بلیط اتوبوس برای دیگر شهر های تایلند بودند. اطلاعاتی ذر باره چگونگی سفر به بانکوک را از آن ها گرفتیم که به ما پیشنهاد خریدن بلیط را دادند که اول قبول نکردیم بعد از بحث و بررسی و پرس و جو از افراد دیگر فهمیدیم که آنها از طرف شرکت اتوبوسرانی هستند و دفتری هم در گمرک دارند.

بعد از متقاعد شدن دو بلیط به مبلغ ۳۱۰۰ بات با اتوبوس VIP  دوطبقه که دارای امکانات خوب همراه با عصرانه ،شام  و صبحانه بود به مقصد بانکوک گرفتیم.

اتوبوس معمولی همین مسیر  با کرایه ۱۵۰۰ بات بوده است. 

با یک تاکسی با کرایه ۱۰۰ بات به سمت ترمینال اتوبوسرانی شهر حرکت کردیم در بین راه که منطقه جنگلی بوده است با منظره ای که گاهی در کشور خودمان وجود دارد مشاهده شدیم ایستگاه ایست و بازرسی نظامی به خاطر وجود مخالفین مسلح در این مناطق  تایلند می باشد با دیدن افراد مسلح زیاد کمی نگران شدیم ولی بدون مشکل و معطلی راهمان را ادامه دادیم و به ترمینال رسیدیم ساعت حرکت ۴:۳۰ بعدازظهر بوده است تا آن زمان منتظر ماندیم و سپس سوار اتوبوس شدیم .

                                

                            3- اتوبوس دو طبقه ای که به مرکز تایلند - شهر بانکوک رفتیم

کنار صندلی ما دو خانم تایلندی مسلمان که خانم جوانتر میتوانست کمی انگلیسی صحبت کند در باره موضوعات مختلف صحبت کنیم .

از میان جنگلهای استوایی و همچنین شهر های سرسبز مختلف و از کنار باغات موز و مزارع وسیع برنج عبور می نمودیم ( بخاطر همین به کشور برنج معروف است که در بعضی از مناطق سه بار و در اکثر مناطق دو بار در سال کشت می شود ) عصرانه را داخل اتوبوس صرف کردیم و به راهمان ادامه دادیم .

                                      

                                        4- مزرعه درخت موز در مسیر بانکوک

ساعت ۹:۳۰ کنار یک رستوران توقف نمودیم . رستورانی بزرگ که در دو قسمت بود قسمتی مربوط به انواع غذای تایلندی و رستوران دیگر مربوط به مسلمانان بود و غذای حلال می داد .

در رستوران حلال شام را صرف کردیم و در نماز خانه آنجا نماز خواندیم و سپس راهمان را ادامه دادیم .

با تاریک شدن هوا دیگر جایی دیده نمی شد  داخل اتوبوس  خوابیدیم و حدود ساعت ۴ صبح به ترمینال بانکوک رسیدیم  .

 

                                         5- نمایی زیبا از شهر بانکوک از بالای هتل

در ترمینال از یک راننده تاکسی خواستیم ما را به یک هتل مناسب از نظر قیمت و  مکان دسترسی به مرکز شهر ببرد دو هتل را دیدیم و انتخاب نکردیم و بالاخره به یک هتلی در نزدیکی مرکز شهر رفتیم هتل بانکوک کاندوتل" Bankok Kontotel Hotel"

بعد از دیدن اتاق ها و مناسب بودن قیمت ،شبی ۱۳۵ بات گرفتیم .بعد از  استراحت در هتل برای خرید سیم کارت به فروشگاه کنار هتل رفتم و یک سیم کارت به مبلغ ۱۰۰ بات خریدم .

سپس با تاکسی با کرایه ۸۰ بات به مرکز شهر رفتیم .

گشتی در شهر زدیم شهری شلوغ و پر ترافیک ولی مدرن با ساختمان های بلند و شیک و هتل های متعدد و مراکز خرید زیاد

                                               6- نمایی از خیابان بانکوک\

 

                              7- شهر شلوغ و پر ترافیک بانکوک با سیمهای بسیار شلوغ تلفن

 

                                 8- طبخ انواع غذای تایلندی کنار خیابانی                      

برای دیدن بهتر شهر و هم برای تفنن از تاکسی سه چرخه به نام  توک توک گشتی در شهر زدیمکه بسیار جالب بودسپس در مرکز شهر به چندین مرکز خرید و خیابان های اطراف گشتی زدیم و در موقع ظهر نهار را هم در یک رستوران حلال در مرکز خرید باتونم به مبلغ ۴۷۰ بات خوردیم.

 

 

 

                                         9- تاکسی موتوری سه چرخ توک توک
   

سپس یک تاکسی برای مراجعت به هتل گرفتیم که در بین راه راننده تاکسی به بهانه بنزین زدن ما را به یک کارگاه جواهر سازی برد که  هم یک کارگاه بزرگ جواهر سازی داشت و هم سالن بسیار بزرگ نمایشگاه و فروشگاه جواهرات تا از آن دیدن و احیانا خرید نماییم .بعد از داخل شدن به جواهر سازی خانمی از کارمندان آنجا جلو آمد و بعد از سلام و احوالپرسی تمام قسمت ها را برای مان توضیح داد.

قیمت ها به نسبت گران بوده اند.و چیزی خرید نکرده ایم.

بعد از بیرون آمدن از آنجا راننده تاکسی که منتظر ما بود و بنزینی هم نزده بود به هتل برگشتیم .

( بعدا فهمیدیم که این یک ارتباطی بین جواهر فروشی با راننده گان تاکسی است  تا توریستها را به اینجا بیاورند )

  صبح روز بعد در نزدیکی هتل اقامت به یک کافی نت رفتیم با توجه به آویزان بودن سیمهای بسیار زیاد سیم تلفن در خیابان ولی سرعت اینترنت بسیار بالا بوده است که سایت یوتیوب با سرعت زیاد و بدون مکث پخش می شد .

                          

                                                 10- جناب قورباغه آماده برای کباب شدن

از هتل اطلاعات تورهای موجود به همراه کاتولوگ های آن را گرفتیم و اولین آن را تور سافاری ورلد یا دنیای وحش"  Safari World"قرار دادیم .

قیمت تور از طریق هتل برای هر نفر ۲۵۰۰ بات با نهار بوده است .

ما تصمیم گرفتیم بدون تور و با تاکسی به سافاری ورلد که تقریبا ۳۵ کیلو متری بانکوک قرار دارد برویم .

صبح بعد از صرف صبحانه بیرون زدیم .( قبلاحدود کرایه را از کارمند هتل پرسیدیم.) جلوی چند تاکسی برای رفتن به آنجا را گرفتیم و سرانجام با یک راننده منصفی برخورد کردیم که ما را فقط به آنجا ببرد و برگردد.

 

                                  11- یک راننده تاکسی تایلندی                         

بعد از حدود ۴۵ دقیقه به آنجا رسیدیم و ابتدا دو بلیط مجموعا به مبلغ ۱۵۰۰ بات به همراه یک مجله کاتالوگ تمام رنگی و بسیار زیبا و کتاب راهنما گرفتیم.گاتالوگ را فقط به افرادی که به صورت انفرادی نه با تور می آیند میدهند.

 

  

                                     12- سافاری بانکوک                                                                                                        

طبق نقشه راهنما سافاری در دو قسمت می باشد .1- پارک سافاری 2- پارک آبی و شوی حیوانات است.

در پارک سافاری حیواناتی از نوع های مختلف در مکان هایی جدا از هم که به صورت کاملا آزاد و بدون حفاظ می باشند که بازدیدکنندگان حتما باید در داخل ماشین با شیشه بالا کشیده به تماشای حیواناتی مانند شیر ،پلنگ،خرس ، آهو ،ببر ،گورخر و پاندا و ...........بپردازند.

 

 

 

 

 

 

 

و هرگونه ای از حیوانات در یک بخش که با نزدیک شدن ماشین به دروازه آن بطور اتوماتیک باز و بسته می شود.    بعد از بازدید از پارک و گرفتن عکس به قسمت دوم وارد شدیم از تاکسی پیاده شدیم و با توجه به برنامه از روی کاتالوگ هر کدام از شوهای حیوانات در زمان مشخصی شروع می شد :

در ضمن با راننده تاکسی به توافق رسیدیم که تا ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر همین جا منتظر بماند و بعد ما را به هتل برگرداند.یعنی از ساعت ۸ صبح که از هتل حرکت کردیم تا ساعت ۱:۳۰ در سافاری بودیم مجموعا به مبلغ ۶۰۰ بات پرداخت کردیم. در صورتیکه توافق برای رفت ۲۰۰ بات بوده است .

قابل توجه دوستان :

اگر قرار است در تایلند سوار تاکسی شوید بهترین کار توافق بر روی قیمت است چون اکثر راننده تاکسی در تایلند برای مسیر های طولانی از تاکسی متر استفاده می کنند و یرای مسیر های کوتاه از مسافر قیمت پیشنهادی را می پرسند .در هر دو صورت قیمت توافقی خیلی به نفع شماست .

همین مسیر سافاری را اکثر تاکسی ها ۱۰۰۰ بات پیشنهاد می دادند .

ابتدا به شوی طوطی رفتیم که بسیار جذاب و خنده دار بود .

بعد به قسمت شوی شیر های دریایی رفتیم . سه شیر با سه مربی که برنامه های مختلفی را از بازی بسکتبال گرفته تا پرش در داخل حلقه و نجات غریق و ................. انجام دادند . 

                               

                                       19- شوی شیر دریایی

سپس به قسمت پرندگان رفتیم که پر از طوطی بود .

بعد به قسمت شوی فیل ها رفتیم که واقعا جالب بود .

      

                                         20- فیل ها در حال انجام نمایش

از نقاشی کشیدن فیلها - عبور از طناب - ماساژ افراد - کشیدن نقاشی - بازی فوتبال و بسکتبال و اجراز موسیقی و .....

                     21- فیلی در حال کشیدن نقاشی با خرطوم اش

بعد به قسمت شوهای دیگر حیوانات رفتیم.

بعد از کلی گشتن در پارک و صرف نهار در پایان ،ساعت یک و نیم بیرون آمده و سوار تاکسی شدیم و به هتل بر گشتیم .

فردای آن روز را برای خرید در مراکز خرید اختصاص دادیم .

در ضمن با توجه به طولانی شدن مسافرت بعد از ظهر همان روز تصمیم گرفتیم که برگشت به خانه را زودتر قرار دهیم .لذا با یک تاکسی به دفتر هواپیمایی امارات که در یک منطقه مرکزی شهر در طبقه دوم یک برج قرار داشت رفتیم و دو روز زودتر بلیط مان را بدون پرداخت هیچ هزینه ای ok نمودیم.

در روز پنجم جولای بعد از صرف صبحانه وسایل مان را جمع نمودیم و با یک تاکسی به سمت فرودگاه بین المللی سوارنابومی Suvarnabhumi Airport بانکوک که این بار هم با توافق بر کرایه ۲۰۰ بات به فرودگاه رفتیم .

ساعت پرواز ساعت ۱:۳۰ دقیقه بوده و تا آن موقع فروشگاه های Duty Free  را گشتیم و کمی سوغاتی خریدیم .

                                           22- فرودگاه بین المللی تایلند

سپس سوار هواپیما شدیم و آماده رفتن به فرودگاه بین المللی دبی و از آنجا با تعویض هواپیما به ایران برگشتیم .

دیدنی های تایلند :

1- کاخ پادشاهی و معبد بودای زمردین

2-معبد بودای خوابیده

3- معبد بودای مرمرین

4-باغ رز

5-بازار روی آب بانکوک

6-شهر بازی دریم ورلد

7-مزرعه تمساح

8-باغ وحش و اکواریوم

9-جزایر زیبا و معروف آن پوکت - پاتایا - سامویی

۱۰- سافاری ورلد

 

           هزینه سفر به سومین کشور ، تایلند ، ۲۴۶۰۰۰ تومان به اضافه 90.000 تومان هزینه ویزا

         ورود به تایلند با کشتی و خروج از کشور با هواپیما

         قیمت دلار : 1000 تومان 

 

                                                                     پایان

 


مطالب مشابه :


اولین سفر به دبی

شاید که نه حتما خیلیا به دبی رفتن و تجربه از اونجا با کشتی به کیش رفتیم چون بلیط ما از
دبی و برنامه های تفریحی

تور دبی، تورهای دبی، تور ارزان دبی، تور ۳ - شام کشتی : دارد کهبا تهیه بلیط مجزا امکان
جزیره هرمز-نگین خلیج فارس

زینگ هی ادامه می دهد ؛ کشتی های خارجی از همه جا جبل علی در دبی به بزرگترین بندر
مختصری از دانستنیها و دیدنیهای گیلان - بخش اول

فروش بلیط کشتی طول شاخه اصلی رودخانه 42/5 کیلومتر است و دارای دِبی قابل ملاحظه‌ای می
تور مشهد و کیش هوایی

کوثر گشت - تور مشهد و کیش هوایی - فروش بلیط هواپیمای مشهد و کیش و برگزاری تور ارزان قیمت
سفرنامه تایلند

سفرنامه دبی وارد کشتی مسافربری Ferry شدیم کارشان تهیه بلیط اتوبوس برای
به تمام معنا....جزیره کیش مرده. تموم شده.

.چطوری می تونیم سرمایه ها و سرمایه گذارها رو از دبی جمع کنیم و بکشونیم اینجا؟
سفر زمینی به ترکیه با وسیله شخصی – 12 بورسا

اما بدلیل اینکه امکان رزرو بلیط کشتی به صورت اینترنتی برایم وجود سفر دبی -سفارت
کشور امارات متحده عربی - جاذبه های توریستی شهر دبی

آژانس زیارتی و گردشگری سیرجان تور - کشور امارات متحده عربی - جاذبه های توریستی شهر دبی
برچسب :