پرداخت فوق العاده ویژه / محیط بانان در انتظار افزایش حقوق

 

 

 

 محیط بانان زیر خط فقر یا بالای خط فقر

محیط بان - پرداخت فوق العاده به کارمندان یکی از موضوعاتی بود که دولت سابق را بارها با آن درگیر کرد و در نهایت، کارمندان متوجه نشدند که تصویب و در نهایت پرداخت نشدن این مبلغ چه حکمتی داشته است.

مطابق ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری، علاوه بر پرداختهای موضوع ماده (65) و تبصره‌های آن و ماده (66) که حقوق ثابت تلقی می‌گردد فوق‌العاده‌هایی به کارمندان قابل پرداخت می‌باشد. در این ماده چندین نوع فوق العاده مانند فوق العاده شغل، بدی آب و هوا و فوق العاده ویژه ذکر شده است.

دولت سابق نیز با استناد به این ماده قانونی، در جلسات خرداد و تیر سال 92 خود مصوب کرد که 16 نهاد مهم دولتی همچون وزارت آموزش و پرورش و سازمان های وابسته، بنیاد شهید و امور ایثارگران، نهاد ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان‌های وابسته نسبت به پرداخت فوق العاده ویژه به میزان حداکثر تا (35٪) حقوق و فوق العاده های مستمر خود اقدام کنند.

 طبق مصوبه مذکور که در تاریخ 20 فروردین ماه سال جاری توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده  تاکید شده است که این فوق العاده با استناد به بند 5 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب شده و بر اساس آن، دستگاههای اجرایی موضوع ماده 5 قانون مذکور که تا زمان ابلاغ این تصویب نامه از فوق العاده بند 5 برخوردار نشده اند مجازند نسبت به برقراری فوق العاده شغل متناسب با سطح تخصص و مهارتها تا سطح کاردانی 700 امتیاز، همسطح کارشناسی 1500 امتیاز و بالاتر 2000 امتیاز از محل منابع حاصل از صرفه جویی اقدام کنند.

دریافت فایل

حال یک سوال مطرح می شود آیا این مزایا به محیط بانان تحصیل کرده ای که لیسانس و بالاتر از  لیسانس هستند تعلق نمی گیرد!!!

مطلبی دیگر در خصوص فوق العاده ویژه: طبق بند 10 ماده 68 حقوق مزایای قانون خدمات کشوری فوق العاده ویژه در موارد خاص با توجه به عواملی از قبیل بازار کار داخلی و بین المللی ، ریسک پذیری ، تاثیرات اقتصادی در درآمد ملی ، انجام فعالیت و وظایف تخصصی و ستادی و تحقیقاتی و حساسیت کار با پیشنهاد سازمان و تصویب هیات وزیران امتیاز ویژه ای برای حداکثر 25 درصد از مشاغل ، در برخی از دستگاه های اجرایی تا 50 درصد سقف امتیاز حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر مذکور در این فصل در نظر گرفته خواهد شد

چرا برخی استانها این بند را دریافت می کنند!!! و تبعیضی میان محیط بانان در برخی استانها صورت می گیرد خب به نظر شما تعداد محیط بانانی که هنوز در حکم کارگزینی شان این فوق العاده شغل برایشان اعمال نشده و یا حتی کمتر اعمال شده چند نفرند و چه استانهایی ...!!!؟

نمونه فوق العاده مشاغل تخصصی و فوق العاده ویژه ،محیط بانان استانهای مختلف

 

پرداخت سختی کار محیط بانان سمت راست پست محیط بان و مدرک فوق دیپلم 2 سال سابقه سمت چپ پست محیط بان و مدرک لیسانس و 5 سال سابقه

پرداخت فوق العاده ویژه برای برخی دیگر همکاران با 8 سال سابقه و پست محیط بان و مدرک لیسانس!!

حالا داشته باشید اینجا رو که یک کارشناس در استان ...

نکته یک : فقط جمع فوق العاده ویژه و مشاغل تخصصی و سختی کار کارشناس عزیز با سابقه 7 سال؛ برابر جمع کل حقوق یک محیط بان سخت کوش زحمت کش . خدایی نکرده قصد ما این نیست که کسی چرا می گیرد هدف این است که همه از این مزایا برخوردار باشند آیا این عدالت است محیط بانی که با تمام وجود کار می کند این گونه بایستی مورد تبعیض قرار بگیرد، حال در هر استان و منطقه ای که باشد

 نکته دو :  قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 87 که در آن ساعات کاری کارمندان 44 ساعت در هفته می باشد و ترتیب و تنظیم ساعات کار ادارات با پیشنهاد سازمان و تصویب هیات وزیران تعیین می گردد و تغییر ساعت کار کارمندان در موارد ضروری با رعایت سقف مذکور با دستگاه ذی ربط می باشد .

ماده 93 - کلیه کارمندان دستگاههای اجرایی موظفند در ساعات تعیین شده موضوع ماده 87 به انجام وظایف مربوط بپردازند و در صورتی که در مواقع ضروری خارج از وقت اداری مقرر و با ایام تعطیل به خدمات آنان نیاز باشد بر اساس اعلام نیاز دستگاه مکلف به حضور در محل کار و انجام وظایف محوله در قبال حق الزحمه یا اضافه کاری برابر مقررات مربوط خواهند بود.

نظرات و احکام خود در صورت تمایل برای ما ارسال کنید : [email protected]

گیلان :

محیط بان گیلان : در استان گیلان این قانون اجرا شده ولی متاسفانه ما که محیط بان و دارای مدرک فوق لیسانس هستیم به جای ۲۰۰۰ امتیاز باز به ما همان ۷۰۰ امتیاز تعلق گرفته است. چرا؟

وبلاگ محیط بان : من و سایر همکاران هم ردیف  700 امتیاز می گیریم با لیسانس گویا چون پست ما محیط بان است تعلق نمی گیرد . حتی اگر دکترا داشته باشی ولی نبایستی اینگونه باشد

محیط بان خراسان رضوی : با عرض سلام و خسته نباشیدرد تمام ما محیطبانان مشترک است این قدر وعده و عید داده اند که دیگر باور و اعتقادی نداریم .بله در استان خراسان رضوی هم بند فوق العاده شغل و نوار مکرزی اعمال شده در حکم ها و پرداخت می شود مزایایش.ولی متاسفانه طبق گفته دوستان برای ما محیطبانان با هر مدرک تحصیلی همان 700 امتیاز است که با ضریب ریالی امسال مبلغ 80هزار تومان است که در شان محیطبان و سختی کار محیطبان نیست

وبلاگ محیط بان : باسلام به امید خدا بزودی درست می شود .

یک محیط بان : سلام متاسفانه یک مشکلی دیگر که گریبانگیر ما محیطبانان هست این است که به همکارانی که در منطقه مرزی خدمت می کنند ودر حکمش نوار مرزی اعمال شده و مزایای نوار مرزی می گیرند.ولی برای محیطبانی که محل خدمتش داخل اداره خورده و لی به علت نبود نیرو در پاسگاه مانند همکاران دیگر چندین سال خدمت می کند ولی مزایای نوار مرزی را نمی گیرد چون حکمش اداره است .و ماهانه نزدیک به دویست هزارتومان به ضررش هست و کسی هم دلسوز و پاسخگو نیست.
وبلاگ محیط بان : خب یک مشکل دیگر هم اضافه شد اگر فیش حقوقی دارید ارائه بدهید ممنون می شوم

نظرات

 منبع خبر : خبرگزاری فارس


مطالب مشابه :


مجوز مهم دولت برای پرداخت «فوق العاده شغل» به کارمندان دولتی

و هوا و فوق العاده ویژه کرد که 16 نهاد مهم دولتی برای 16 دستگاه دولتی نبود
مجوز دولت برای پرداخت «فوق‌العاده شغل» به کارمندان دولتی +سند

نسبت به پرداخت فوق العاده ویژه به دولت دهم برای 16 دستگاه دولتی نبود تا اینکه
مجوز دولت برای پرداخت «فوق‌العاده شغل» به کارمندان دولتی +سند

مجوز دولت برای پرداخت «فوقالعاده شغل» به کارمندان دولتی +سند - - مطالب ویژه -
مجوز مهم دولت برای پرداخت «فوق‌العاده شغل» به کارمندان دولتی+سند

و هوا و فوق العاده ویژه برای 16 دستگاه دولتی نبود های دولتی، دستگاه
مجوز ویژه دولت به 16 دستگاه اجرایی/ پرداخت فوق‌العاده ويژه تا 25 درصد حقوق

مجوز ویژه دولت به 16 دستگاه اجرایی دولتی شروع شد. به پرداخت فوقالعاده ويژه به
پرداخت فوق العاده ویژه / محیط بانان در انتظار افزایش حقوق

پرداخت فوق العاده ویژه کرد که 16 نهاد مهم دولتی همچون برخی از دستگاه های
جزئیات آخرین بخشنامه دولت دهم درباره حقوق کارمندان در روزهای پایانی

پرداخت فوق العاده ویژه موضوع حقوق و فوق العاده های 16 دستگاه اجرایی
مصوبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در خصوص ارتقاء شغلی (ارشد و خبره)

مورد تصدی از فوق العاده ویژه سطح 16 تا 20 . 15 در دستگاه دولتی یا غیر دولتی
دانلودمصوبات ،آئين نامه ها ، بخشنامه ها ، نامه ها ، دستور العمل ها ،فرم ها و....ابلاغ شده به همكارا

خصوص عدم شمول فوق العاده ویژه جزو فوق و تأمين اموال دولتی . 16 و مدیران دستگاه
پرداخت فوق‌العاده ویژه به میزان حداکثر تا 35 درصد حقوق

صفاي دوستان.آموزگار - پرداخت فوقالعاده ویژه به میزان حداکثر تا 35 درصد حقوق - دبستان
برچسب :