با حداقل بودجه چه خودرویی می توان خرید؟

 10 میلیون تومان برای خرید خودرو پول خُرد محسوب می شود اما با همین مبلغ می توان نمونه هایی پیدا کرد که توانایی پاسخگویی به نیازهای روزمره شما را دارند. خودروهای دست دومی که می توانند چند سال میهمان پارکینگ خانه تان باشند

 بازار خودروی کشور هیچ اهمیتی به بودجه و جیب شما نمی دهد. سیاست گذاری های صورت گرفته باعث شده تا تنها طی چند ماه نمودار سینوسی قیمت به نموداری صعودی تبدیل شود و قدرت خرید مشتریان تا حد زیادی کاهش پیدا کند. در این بین بحث خودروهای اشرافی و دوستان متمول کاملا جداست چرا که این بازار برای آنها در هر برهه ای سورپرایزهای جذابی دارد ولی خریدارانی که بودجه آنچنانی ندارند باید فیتیله توقع را پایین کشیده و خود را با شرایط موجود و ناعادلانه وفق دهند.

 این بار قصد داریم ببینیم بازار خودروی کشور برای بودجه زیر 10 میلیون تومان چه لیستی را به ما پیشنهاد می کند؟ محصولاتی که دهه نودی نباشند و بتوانند به عنوان یک خودروی مناسب نیاز روزمره خریدارانشان را به خوبی برطرف کنند. البته نکته ای که در این لیست وجود دارد خط کشیدن دور تمامی خودروهای صفر کیلومتر بازار است. اینجا تنها باید به نمونه های دست دوم دل خوش کرد و تنها باید مراقب بود که مدل خریداری شده از لحاظ فنی و ظاهری سالم باشد.

ارزانترین مدل زیر 10 میلیون تومان
شاید اگر چند سال پیش بود، همین پراید خودمان در نمونه های صفر کیلومترش در این لیست قرار می گرفت؛ اما شرایط حال حاضر بازار به گونه ایست که حتی نمونه های کار کرده این خودروی کوچک هم کمی گران به نظر می رسند. برخلاف آنچه تصور می شود ارزانترین خودروی زیر 10 میلیون تومان، محصولی از شرکت ایران خودروست با نام پژو روآ و همچنین آردی که البته ناکام ترین های این بازار هم محسوب می شوند. این دو خودرو برخلاف انتظار سازندگانشان در بین خریداران با اقبال خوبی مواجه نشدند تا جایی که حتی در گرانی این روزهای بازار هم نه تنها افزایش قیمت آنچنانی نداشتند بلکه کمتر کسی به سراغ آنها آمد. البته دلیل این موضوع را می توان در داشتن هزینه های زیاد و البته مصرف سوخت بالا دانست که باعث شد این خودروی چندگانه در رقابت با پراید کم بیاورد. این روزها هم که تولیدش برای همیشه متوقف شده و البته نمونه های کارکرده آن هم با قیمت های پایینی به فروش می رسد.


 این نکته را هم نباید فراموش کرد که این محصول در اوایل حضور خود در بازار با نام RD عرضه می شد و بعد از مدتی کوتاه مدل جدیدی با نام ROA به خیابان ها پا گذاشت و موتورش کمی بهینه شده بود (با مصرف سوخت کمتر) که البته امکانات بیشتری داشت. در بازار ایران مدل های مختلف RD از حدود سه میلیون و 800 هزار تومان تا پنج میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارند که البته خرید و فروش آنها در بازار به سختی انجام می گیرد و دارندگان این خودروها نیز در فروش خودروی خود با مشکل مواجهند. از سوی دیگر مدل ROA در بازار در مدل های مختلف با قیمت های متفاوت خرید و فروش می شود. به عنوان مثال مدل 1385 این خودرو در حدود پنج میلیون و 500 هزار تومان در بازار قیمت دارد و در مدل های بالاتری همچون مدل 89 با قیمت هایی در حدود هفت میلیون تا هفت میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می شود.

پرفروش ترین مدل زیر 10 میلیون تومان

همانطور که مدل های صفر کیلومتر پراید با وجود روند صعودی قیمت از فروش بالایی برخوردارند، دربازه مدل های زیر 10 میلیون تومان هم در نمونه های کارکرده از پرفروش ترین ها محسوب می شود. خودرویی کم مصرف که نمونه های کره ای آن هم در بازار زیاد است. مدل های 74 تا 79 آن به عنوان پرایدهای کره ای به فروش می رسند و قیمت هایی در حدود سه میلیون و 500 هزار تومان تا چهار میلیون و 500 هزار تومان دارند اما مدل های بالاتر پراید هم در بازار با افزایش قیمت مواجه شده اند به طوری که نمونه 131 مدل 1390 در حدود 10 میلیون تومان به فروش می رسد؛ البته نباید فراموش کرد که خرید پراید دست دوم فوت و فن های خاص خودش را دارد چرا که مدل های مختلفی از این خودرو در بازار وجود دارد و پیدا کردن مدل مناسب کمی سخت به نظر می رسد.


 با اینکه امکان انتخاب بیشتر است، مدل های مختلف پراید سبب شده تا خریداران هم با سردرگمی مواجه شوند و نمونه های SX 131 و SL یا 141، 111، 132 که همه هم با آپشن های مختلفی عرضه می شوند قیمت های متفاوتی دارند؛ در این میان نمونه های دوگانه سوز را هم باید به این مدل ها اضافه کرد. با این حال به طور مثال مدل 141 مدل 86 در حدود شش میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد و پراید صبا مدل 83 در حدود چهار میلیون و 700 هزار تومان به فروش می رسد. در کل این خودروها می توانند انتخاب خوبی در این بازار باشند چرا که هم قیمت قطعات آنها پایین است هم هزینه های تعمیر و نگهداری آنها زیاد نیست.

کوچک ترین مدل زیر 10 میلیون تومان

اگر بودجه کمی دارید، اگر همیشه به دنبال جای پارک هستید؛ اگر دغدغه بنزین دارید یا خانم هستید یکی از تولیدات کشور چین منتظر شماست. این خودروی کم مصرف MVM110 نام دارد. خودرویی که ظاهری متفاوت داشته و در حقیقت کپی دوو ماتیز است. این کوچک چینی در بازار این روزها در مدل های مختلف و با قیمت های گوناگون در دسترس است. در واقع مدل سه سیلندر، چهار سیلندر و چهار سیلندر گیربکس اتوماتیک نمونه های MVM110 در بازار را تشکیل می دهند. البته دور مدل های صفر کیلومتر آن را باید خط کشید چرا که همگی بالای 10 میلیون تومان باید سراغ نمونه های کارکرده آن رفت. اولین مدل های MVM110 تولید سال 84 هستندکه در حدود پنج میلیون تومان قیمت دارند.


نمونه های چهارسیلندر و اتوماتیک هم کمتر از 10 میلیون تومان قیمت ندارند مگر اینکه خودروی مورد نظر از نظر بدنه رنگ مجدد خورده باشد. البته باید اشاره داشت که در بازار این خودرو قیمت ها کمی سلیقه ای است. به عنوان مثال دیده شده که مدل 84 این خودرو در حدود هفت میلیون و 500 هزار تومان قیمت گذاری شده است ولی به طور کلی برای خرید آن با بودجه زیر 10 میلیون تومان بیشتر به دنبال نمونه های سه سیلندر باشید. خرید این خودرو از نظر مصرف سوخت کاملا اقتصادی است اما لوازم یدکی این چینی کوچک، گرانتر از پراید است.

محبوب ترین مدل زیر 10 میلیون تومان
شاید باورتان نشود ولی می توان همین پژو 206 محبوب و البته گران این روزها را با مبلغی زیر 10 میلیون تومان خریداری کرد. البته باید فیتیله توقعات را کمی پایین کشید و انتظار به دست آوردن مدلی بسیار روی فرم و سرحال را از ذهن خارج کرد. این هاچ بک پرفروش هم اکنون در بازار با رشد قیمت همراه است و بالطبع نمونه های کارکرده آن نیز تحت تاثیر این افزایش قیمت قرار گرفته اند و با قیمت های بیشتری نسبت به گذشته به فروش می رسند. با این حال مدل های 80 تا 85 آن را در حال حاضر با قیمت های زیر 10 میلیون تومان می توان خرید که البته این قیمت ها مربوط به تیپ یک، دو و سه است. این در حالی است که تیپ پنج و شش و نمونه های صندوقدار آن با قیمت های زیر 10 میلیون تومان قابل خریداری نیست.


می توان تیپ یک پژو 206 را در نمونه های سالم از شش تا هفت میلیون تومان به دست آورد و مدل 85 نیز در حدود 10 میلیون تومان قیمت دارد ولی به طور کلی می توان گفت با این مبلغ باید خیلی خوش شانس بود تا بتوان نمونه ای خوب و قابل اتکا از این هاچ بک فرانسوی پیدا کرد.

ویژه ترین مدل زیر 10 میلیون تومان

معرفی می کنیم؛ مزدا 323 که با عنوان خودرویی کم مصرف، پرشتاب و جوان پسند شناخته می شد و می شود. خودرویی که سواری نرم و هندلینگ بالای آن را نمی توان به راحتی نادیده گرفت. متاسفانه این سدان ژاپنی با قیمت های نسبتا بالایی به فروش می رسد اما برخی از مدل های آن را می توان با قیمت زیر 10 میلیون تومان خریداری کرد. همچنین بد نیست بدانید سال 1378 هم اولین نمونه های این خودرو با نام مزدا 323F روانه بازار شد.


در حال حاضر می توان مدل 78 و 79 این خودرو را با قیمتی در حدود 7 تا 9 میلیون تومان خریداری کرد اما فراموش نکنید که قطعات این خودرو بسیار گران قیمت و البته نایاب هستند که شاید شما را در دراز مدت با مشکل مواجه کنند.

شناخته شده ترین مدل های زیر 10 میلیون تومان

پژو 405 را همه می شناسند. نمونه های کاربراتوری این خودرو که اکثرا مدل پایین هستند قیمتی در حدود چهار تا پنج میلیون تومان دارند و نمونه های انژکتوری آن را نیز می توان با قیمت های زیر 10 میلیون تومان تنها تا مدل 84 و 85 خریداری کرد. البته مدل 85 نیز تا حدودی خریدش ممکن است و شاید بتوانید با جست و جوی زیاد این مدل را پیدا کنید.


سمند هم به عنوان خودرویی ملی که با مشکلاتی از قبیل کمبود قطعه مواجه نیست می تواند گزینه مطلوبی برای خانواده ها باشد؛ این خودرو از موتوری مشترک با 405 بهره می برد هر چند که در سال های اخیر با موتورهای مختلف عرضه شده است. سمند هم با بودجه زیر 10 میلیون تومان تا مدل سال 1385 قابل خریداری است. به عنوان مثال مدل 1382 این خودرو در حدود هشت میلیون تومان قیمت دارد.


مطالب مشابه :


چگونه اتومبیل خوب بخریم؟

(ماشین خوب و تمیز با قیمت مناسب و از دوست و آشنا و نه نمایشگاه.) روی جمعه بازار، بنگاه جماعت، کارشناس جماعت و آگهی های روزنامه به هیچ وجه حساب نکنید. به قیمت ارزان
رنو PK یا دوو ماتیز؟

14 سپتامبر 2009 ... ماتیز نیز محصولی کره ای و متعلق به شرکت دوو است که چند سالی را در کرمان ... در حال حاضر ماتیز را مي‌توان با قیمتی حول و حوش 5/5‌میلیون تومان
هرکی میخواد ماشین بخره بیاد اینجا

چون متاسفانه در كشور ما، طيف قيمت ماشين نو، پلكاني است، نه خطي. ... البته لازم است بدانيد كه در اين محدوده قيمت، دوو ماتيز هم قرار مي گرفت، اما چون ديگر توليد نمي
قیمت خودرو + سامانه قیمت خودرو

شرکت سازنده, خودرو, قیمت. ایران خودرو, سمند SE, 23,500,000. ایران خودرو, سمند LX, 26,000,000. ایران خودرو, سمند LX EF7 بنزینی, 27,800,000. ایران خودرو, سمند
تندر ۹۰ E0 ، روآ ، پراید و ام وی ام … کدام یک ؟

8 جولای 2010 ... تست فني-تيونينگ-عكس-قيمت خودرو - تندر ۹۰ E0 ، روآ ، پراید و ام وی ام … ... طراحی خارجی ام وی ام را زیبا می پندارد و اکثریت ماتیز را از هر نظر بهتر
با پول پراید چه خودروهایی در خارج میشود خرید؟؟

تاتا نانو، محصول یک شرکت خودرو سازی در هندوستان است که ارزان‌ترین خودرو در جهان شناخته شده است. قیمت آن در حدود ۳ هزار دلار آمریکاست که با درنظر گرفتن دلار ۳هزار
با حداقل بودجه چه خودرویی می توان خرید؟

همانطور که مدل های صفر کیلومتر پراید با وجود روند صعودی قیمت از فروش بالایی برخوردارند، دربازه ... خودرویی که ظاهری متفاوت داشته و در حقیقت کپی دوو ماتیز است .
فروش لیزینگی خودرو سواری شرایطی،فروش لیزینگی ال90،شرایط فروش اقساطی سواری پراید

قیمت روز انواع کشنده و کامیون و کامیونت - فروش لیزینگی خودرو سواری شرایطی، فروش لیزینگی ال90،شرایط ... دوو ماتیز، مدل آخر 81، مشکی، 8 میلیون و 500 هزار تومان
محصولات و لیست قیمت

1 نوامبر 2014 ... ردیف, آمپر, قیمت /همکار, توضیحات. 1, 36, موجود نیست, مخصوص ماتیز ساخت ترکیه. 2, 50, موجود نیست, باکس L2 مناسب برای پراید ساخت ترکیه.
برچسب :