شرایط امریه سربازی در دانشگاهها اعلام شد

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم شرایط و اولویتهای پذیرش تقاضای امریه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (گذراندن حدمت سربازی در دانشگاهها) را اعلام کرد و گفت: هزار نفر در سال جاری متقاضی گذراندن سربازی در دانشگاهها هستند.

رضا عامری در گفتگو با مهر افزود: وزارت علوم با در نظر گرفتن سهمیه ای که هر ساله از ستاد کل نیروهای مسلح برای اعضای هیئت علمی سرباز دارد از میان متقاضیان گذراندن سربازی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی واجدین شرایط را بر اساس اولویتها انتخاب می کند.

وی افزود: متقاضیان درخواست خود را در ابتدا به دانشگاه، موسسه آموزش عالی و یا مرکز پژوهشی ارائه می دهند و دانشگاه در صورت واجد شرایط بودن، درخواست را به وزارت علوم ارسال می کند.

سهمیه 87 هنوز علام نشده است

مدیر کل ارزیابی و نظارت وزارت علوم سهمیه وزارت علوم را برای جذب عضو هیئت علمی سرباز در سال گذشته را 400 نفر عنوان کرد و گفت: این تعداد جذب شده اند و سهمیه سال 87 نیز تاکنون به وزارت علوم اعلام نشده است.

تعداد متقاضیان امریه در دانشگاهها در سال جاری

وی تعداد متقاضیان برای گذراندن سربازی در دانشگاهها را در سال جاری بالغ بر هزار نفر دانست و گفت: با در نظر گرفتن اینکه تعداد متقاضیان بیشتر از سهمیه است، وزارت علوم به ناچار بر اساس اولویتها افراد را انتخاب می کند.

اولویتهای انتخاب متقاضیان امریه در دانشگاهها

عامری درباره اولویتهای انتخاب متقاضیان گذراندن سربازی در دانشگاهها به مهر گفت: فارغ التحصیلان دکتری، بورسیه های داخل و خارج، نخبگان و استعدادهای درخشان در اولویت بیشتری برای این منظور قرار دارند. همچنین افرادی که متقاضی امریه سربازی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی محروم هستند نیز مورد توجه قرار می گیرند.

شرایط پذیرش تقاضای گذراندن سربازی در دانشگاهها

وی همچنین با اشاره به شرایط پذیرش تقاضای گذراندن سربازی در دانشگاهها گفت: تمامی فارغ التحصیلان تا یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی می توانند با استفاده از قانون نحوه تأمین هیئت علمی، جذب دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور شوند مشروط بر اینکه دارای برگ اعزام بدون مهر غیبت باشند.

اعزام به دوره آموزشی در تیر ماه

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم به مهر گفت: تاریخ برگزاری آموزش نظامی تمامی مشمولین طرح سربازی از طریق سایت وزارت علوم و جراید کثیر الانتشار و خبر شبکه سراسری در تیرماه هر سال اعلام خواهد شد.

وی افزود: بنابراین مشمولینی که جذب دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شده اند و دارای ابلاغ طرح سربازی از وزارت علوم هستند نباید در تاریخ های اعزام مندرج بر روی برگ اعزام خود را به اداره وظیفه عمومی معرفی کنند چرا که تمامی مشمولین جذب شده در اولین تابستان پس از جذب به آموزش 45 روزه که از جانب ستاد کل اعلام می شود، اعزام خواهند شد.

عامری گفت: کلیه مشمولینی که دارای کسر خدمت هستند و دوره های آموزشی نظامی را قبلا گذرانده اند، باید در اواخر خرداد ماه هر سال تحصیلی پس از اخذ نامه از رئیس دانشگاه و موسسه آموزش عالی محل خدمت خود با ذکر دقیق مشخصات شناسنامه ای، اصل گواهیهای مربوط را به مرکز عملیات نیروی انسانی سپاه ارائه کنند.

 


مطالب مشابه :


راهنمای گرفتن امریه سربازی لیست ارگان های دریافت امریه و پذیرش

محیط زیست=====ضوابط جدید گرفتن امریه سربازی برای فارغ قبل وزارت علوم منتشر
شرایط امریه سربازی در دانشگاهها اعلام شد

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم شرایط و اولویتهای پذیرش تقاضای امریه در دانشگاهها و
امريه در دانشگاه

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم امریه سربازی در طرح سربازی از وزارت علوم
توضیح در خصوص امریه (طرح خدمت سربازی)

امریه بجای سربازی، اصولا به این معنی مقطع کارشناسی ارشد است، امریه از طریق وزارت علوم
راهنمای گرفتن امریه سربازی لیست ارگان های دریافت امریه و پذیرش

ضوابط جدید گرفتن امریه سربازی گفتني است بر اساس اطلاعيه اي که چند روز قبل وزارت علوم
ضوابط جدید گرفتن امریه سربازی برای فارغ التحصیلان دانشگاهها

گفتنی است بر اساس اطلاعیه ای که چند روز قبل وزارت علوم منتشر راهنمای گرفتن امریه سربازی
قوانین و مقررات سربازی

قوانین و مقررات سربازی تایید وزارت علوم و سپردن های دولتی امریه‌دار
خدمت سربازی دانشجویان با انجام تحقیقات دفاعی

کنند از کسر خدمت سربازی برخوردار می شوند و مراکز تابعه وزارت علوم امریه آموزش و
-261. خدمت و امریه ی سربازی

آخرین بروزرسانی در متن یا نظرات این پست: هشتم مهر ۹۳ *** پست تعاملي *** خدمت و امریه ی سربازی
پذیرش در مقطع ارشد دانشگاه علم و صنعت ویژه شاغلین

ايجاب نيوز,اخبار آگهي هاي استخدامي,اخبار امریه,معافيت خدمت سربازی وزارت علوم
برچسب :