مخترع نوجوان مدرسه ی ما

www.bandarstudents.blogfa.com

آقای محمد ابراهیمی تنها شاگرد بسیار بااستعداد کلاس ششمی مدرسه ی ماست . چند روز پیش وقتی صبح وارد مدرسه شدم جلوی صف صبحگاهی اختراع زرد رنگ محمد روی میز خودنمایی می کرد .

www.bandarstudents.blogfa.com

آقا محمد درباره ی اختراعش اینگونه می گوید :

برای ساختن هواپیمای NEKSTAR ابتدا از ساختن نصف بال شروع کردم . حدود هشت تا دوازده قطعه است و مجموع اندازه های کل قطعه های نصف بال به ۸۰ سانتی متر می رسد و روی هم رفته بال کامل هواپیما ۱۶۰ سانتی متر است .بعد از ساخت بال شروع به ساختن الویتور یا دم افقی کردم که آن هم هشت قطعه است . ساخت کامل بال ها و دم ها تقریبا یک ماه طول کشید . علاقه ای که من به هواپیما و باد داشتم موجب شد که در من برای ساختن این هواپیما انگیزه ایجاد شود . برای ساخت این هواپیما و خرید قطعات آن یک میلیون تومان هزینه کرده ام . یک هواپیمای NEKSTAR یا هواپیمای مدل برای پرواز کردن به ۵ سروو ، یک کنترل از راه دور (رادیو کنترل) و یک موتور نیاز دارد .

www.bandarstudents.blogfa.com

سوخت هواپیما از روغن کرچک مخصوص هواپیما و الکل متانول است که این سوخت از مخلوط این دو به دست می آید . روغن کرچک باعث سریع چرخیدن موتور می شود و الکل متانول باعث روشن شدن آن .

برای استارت زدن هواپیما ابتدا لوله ی هوای هواپیما را با انگشت شست مسدود می کنیم و ملخ هواپیما را در جهت عقربه های ساعت می چرخانیم تا سوخت وارد موتور شود . بعد باتری سرشمع را در جای مخصوص خود قرار می دهیم و ملخ را سریع می چرخانیم تا هواپیما روشن شود .

 

 

+ برای این شاگرد خلاق و باانگیزه مدرسه آیت الله سعیدی بندر دیّر آرزوی موفقیت های بیشتر می کنیم .


مطالب مشابه :


کاردستی ساده و پسرانه هواپیما

وب سایت تخصصی کودکان - کاردستی ساده و پسرانه هواپیما - به خانه دانش آموزان بندر خوش آمدید.
کاردستی کودکان - بازی با هواپیمای کاغذی

کاردستی کودکان - بازی با هواپیمای کاغذی. دیروز وقتی به کلاس رفتم با خودم تصمیم گرفتم که دو ساعت از برنامه ی کلاسی را با بچه ها بازی کنم . با توجه به این که
ساده ترین هواپیما با پروازی عجیب

این هواپیما شاید برای شما خیلی خیلی ساده به نظر برسد ، اما پروازی که همین هواپیما دارد واقعا شگفت انگیز است . این کاردستی ساده مناسب گروهی از کودکان است که در
کاردستی هواپیما

کاردستی هواپیما. وسائل مورد نیاز رو تهیه کنید. لیوان یک بار مصرف و کارتن و لوله دستمال کاغذی و جعبه وسائل. الگو رو دریافت کنید و روی مقوا یا جعبه بکشید و
به یاد کودکیامون!آموزش ساخت 12 مدل هواپیما به روش اوریگامی!

27 مه 2013 ... ایستگاه هنر - به یاد کودکیامون!آموزش ساخت 12 مدل هواپیما به روش اوریگامی! - طراحي نقاشی،كاردستي،هنرهاي خلاقانه،داستان وجملات كوتاه وخواندني و.
لذت کاردستی - ماکت سه بعدی هواپیما F18 (نقشه رنگی قابل پرینت )- سبحانی

گروه هنر - لذت کاردستی - ماکت سه بعدی هواپیما F18 (نقشه رنگی قابل پرینت )- سبحانی - سازمان آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران - گروه هنر.
مخترع نوجوان مدرسه ی ما

برای ساختن هواپیمای NEKSTAR ابتدا از ساختن نصف بال شروع کردم . ... برای استارت زدن هواپیما ابتدا لوله ی هوای هواپیما را با انگشت شست مسدود می کنیم و ملخ ... برترین های المپیاد علمی · مجموعه ترانه های فلش کودکانه · کاردستی با تخم مرغ کودکانه
برچسب :