خوردنی های علم تا عمل

این مطالب به نقل از دکتر اکبری، متخصص آسیب شناسی است.

سایت شون:

 http://www.drakbary.com/default.aspx

این اطلاعات رو در یکی از برنامه هایی که تو شبکه قرآن داشتند گفتند. لینکی برای تایید صحت شون ندارم، اما سایت شون هست، اگر خواستید بیشتر و بهتر بدونید، می تونید از خودشون مطمئن بشید. و البته با جست و جوی تو مقالات پزشکی(انگلیسی یا فارسی) هم میشه تحقیق کرد در مورد صحت شون.

**

نقل به مضمون از یکی از برنامه های دکتر اکبری در شبکه قرآن:

قند و شکر سفیدی که دست ما میرسه از چغندرقند تهیه میشه.

برای سفید شدنش از یک نوع اسید استفاده میکنند. در واقع یه ماده مضر بهش میزنند که سفیدش کنند(مضر برای سوخت و ساز سلولها و تولید انرژی لازم شون از غذا، خلاصه تو کار سلولها اختلال ایجاد میکنه و خیلی از بیماری های ما به خاطر همین اختلال در کار سلولهاست، برای بیشتر آشنا شدن با سلول هاتون این رو بخونید: تمام کارهای سلولها توسط انرژی انجام می شود  ). 

در صورتی که بدون زدن اون ماده، هم هزینه تولیدش کمتر میشه و هم سالم و مفیده. شکر سرخ یا قهوه ای(البته نمی دونم دوتاش یکی باشه) همون شکر بدون اضافه کردن ماده سفید کننده ست. که از شکر سفید خیییییییلی گرون تره! 

حالا معلوم نیست واقعا چرا شکر غیرسفید که هزینه تولیدش کمتره -به خاطر نداشتن مرحله اضافه کردن ماده سفید کننده- گرون تر شده و اینکه چرا با اینکه این همه صاحبان علم ایرانی و خارجی با دلایل علمی میگن که شکر سفید مضره، هنوز هم شکر به صورت سفید که هزینه بیشتری هم میبره، تولید میشه.

البته، نگران نشید:) این شکر سفید رو اگر حرارت بدیم و کمی بجوشه اثرات این ماده مضر اضافه شده، کم میشه یا از بین میره(دقیق خاطرم نیست). به خاطر همین مصرف نبات خیلی خیلی خیلی بهتره از مصرف شکر و قند.

با گفتن این حرفها نمی خوام باعث ترسمون بشم از این همه شکر سفیدی که تاحالا خوردیم، یا نگران خوراکی های خوشمزه ای بشیم که همه شون توشون شکر داره و بخوایم شک کنیم بخوریم، نخوریم، یه مدت نخوریم، یه جاهایی دیگه طاقت نیاریم و بخوریم بعد پشیمون بشیم از اینکه خوردیم، یا کلا دیگه پشیمون بشیم از اینکه بخوایم خودمون رو محروم کنیم از یه چیزهای خوشمزه ای که معادل سالم شون هم وجود نداره.


این ها رو گفتم که به چیزی که میخوریم دقت بیشتری بکنیم و ارزش کار کسانی رو که خوراکی سالم تولید میکنند بدونیم و ازشون حمایت کنیم تا این نوع تولید سالم روحیه حاکم برای تولید کننده هامون بشه ان شاءالله و هزینه تولید کاهش پیدا کنه و با قیمت مناسب برای همه در دسترس باشه.


مطالب مشابه :


خوردنی های علم تا عمل

(البته نمی دونم دوتاش یکی باشه) همون شکر بدون اضافه کردن ماده سفید کننده ست. سرویس خواب.
سفرنامه اوکراین روز اول کی یف

تو خواب هم یک هیتر خیلی کوچیک با گرمایش خیلی خیلی بالا برقی بود که دوتاش سرویس بود
نون خامه ای و طرز زدن خامه

برای قو هم که گردنش تا جنبیدم همین دوتاش موند این شکلی برش بدین قسمت بالاشو سرویس خواب
رمان عاشقانه دریای عشق فصل 5

صبح که از خواب بیدار شدم ساعت یه نفره و توی دوتاش یه تخت دونفره - سرویس خواب
رمان اگه گفتی من کیم؟-11 (پایان)

·٠• ♥ شکرستان رمان ♥ •٠· - رمان اگه گفتی من کیم؟-11 (پایان) - صلوات برا سلامتي امام زمانو
رمان ته مانده عشق تو 5

·٠• ♥ شکرستان رمان ♥ •٠· - رمان ته مانده عشق تو 5 - صلوات برا سلامتي امام زمانو فراموش نکنین
برچسب :