قائم مقام مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان:بازبینی اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، مسعود میعادفر با اشاره به اینکه هر نهاد اقتصادی نیازمند نظارت دقیق است، گفت: موسسات اقتصادی زمانی از مشکلات در امان می‌مانند که سازوکارهای مناسبی برای نظارت بر فعالیت‌های آن اندیشیده شده و بیشترین شفاف‌سازی را داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان مانند هر نهاد اقتصادی دیگری برای اینکه بیشترین بازدهی و کارایی را داشته باشد، از امر نظارت و شفاف سازی مستثنی نیست، افزود: یکی از راهبردهای اصلی موسسه ایجاد سازوکارهای نظارتی در سطوح مختلف بوده و در این راستا برای نخستین بار اقدامات مناسبی صورت گرفته تا سلامت و شفافیت فعالیتهای صندوق ذخیره فرهنگیان تضمین شود.

میعادفر با اشاره به اصلاح و بازبینی اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای افزایش نظارت و شفاف سازی، گفت: در گام نخست اعضای هیات مدیره موسسه از پنج نفر به هفت نفر افزایش یافت که این اقدام به معنی افزایش تعداد افراد ناظر بر فعالیت‌های اجرایی مجموعه موسسه بود.

 

وی تشکیل شورای سیاستگذاری مرکب از صاحب‌نظرانی باگرایش و دیدگاه‌های سیاسی و اقتصادی متنوع را گام مهم دیگری در راهبرد افزایش نظارت عنوان کرد. این شورا در زمینه ترسیم استراتژی‌ها و سیاستگذاری‌های اقتصادی و رفاهی به مدیران ارشد مجموعه مؤسسه کمک می‌کند و چهره‌های سرشناس ملی با گرایش‌ها و دیدگاه‌های مختلف در حوزه اقتصاد و فرهنگ کشور، در این جمع حضور دارند.

 

برنامه‌های صندوق

 

قائم مقام مدیر عامل موسسه گفت: در سطح کلان نیز سازوکارهای دیگری برای نظارت بیشتر بر موسسه اندیشیده شده که در این ارتباط یک کمیسیون سه نفره از سوی فانی، وزیر آموزش و پرورش تشکیل شده که فرآیند تهیه و تصویب برنامه و بودجه و آیین‌نامه‌هارا نظارت و هدایت می‌نمایند.

 

میعادفر، تقویت حسابرسی داخلی و امور حقوقی و قراردادهای موسسه را نیز یکی دیگر از تمهیدات نظارتی در سطح داخلی موسسه دانست و گفت: وجود چنین واحدهای نظارتی افزایش شفافیت عملکرد تمامی مدیران و کارکنان مجموعه و همچنین فعالیت‌های اقتصادی و قراردادهای آن را به دنبال خواهد داشت. از سوی دیگر وجود چنین سازوکارهایی، نظارت نهادهای فرادستی و برون سازمانی را نیز آسان‌تر می‌سازد.

 

وی با اشاره به اینکه نهادهای نظارتی در سطح کلان کشور نیز به اسناد و مدارک فعالیت‌های موسسه دسترسی کامل دارند، تاکیدکرد: فعالیت‌های اقتصادی موسسه از سوی سازمان بازرسی کل کشور و سازمان حساب رسی نیز رصد می‌شود.

 

ارتباط تنگاتنگ با تشکلهای صنفی به منظور اطلاع از دغدغه‌های اقتصادی فرهنگیان و درخواستهای فرهنگیان عضو موسسه نیز از دیگر برنامه‌های راهبرد جدید موسسه است که میعادفر به آن اشاره کرد.

 

وی در این باره گفت: تاکنون مدیران ارشد موسسه چندین نشست با تشکل‌ها و انجمن های صنفی معلمان برگزار کرده‌اند که نتایج بسیار خوبی در این زمینه حاصل شده و همین نشست‌ها نتایج توجیهی و اقناعی مناسبی داشته است. در همین حال از دیدگاه‌های فعالان جامعه فرهنگی کشور در تدوین استراتژی‌های اقتصادی و رفاهی موسسه بهره گرفته‌ایم.

 

قائم مقام مدیر عامل مؤسسه، پاسخگویی و شفافیت در عملکرد موسسه را یکی دیگر از اجزای راهبرد جدید موسسه عنوان کرد و گفت: تعامل دوجانبه بین موسسه و فرهنگیان عضو، افزایش چشمگیری یافته و اطلاعات اعضا در باره صندوق ذخیره فرهنگیان و فعالیت‌های آن در حال افزایش است.

 

وی افزود: فعال‌تر کردن رابطان استانی موسسه و همچنین ایجاد نمایندگی‌های موسسه در استانهای مختلف کشور، امکان تعامل با اعضا را فراهم کرده و همچنین زمینه پاسخگویی به سوالات و درخواستهای اعضای صندوق را در سطح کشور گسترده تر کرده است. علاوه بر آن زمینه مشارکت و همفکری اعضای صندوق در فعالیت‌های اقتصادی و تصمیم‌گیری‌های موسسه فراهم شده است.

 

 

ارتباط با موسسه

 

میعادفر اطلاع‌رسانی در سطح گسترده و به روش‌های مختلف را عامل اصلی افزایش شناخت هرچه بیش‌تر فرهنگیان از موسسه و فعالیت‌های آن دانست و افزود: اخبار و اطلاعات صندوق ذخیره فرهنگیان به طور مستمر و شفاف از طریق پایگاه اینترنتی موسسه به آدرس www.tifco.coمنتشر شده و در دسترس همگان قرار دارد.

 

به گفته وی، یک تحول مهم در زمینه شفاف سازی، انتشار گزارش مجامع تمام شرکتهای زیر مجموعه موسسه در وب سایت صندوق ذخیره فرهنگیان است که عملکرد مجموعه را در معرض ارزیابی و قضاوت همگان به‌ویژه فرهنگیان عضو موسسه قرار داده است. همچنین فرهنگیان می‌توانند از طریق ایمیل موسسه، انتقادات، پیشنهادات و نظرات خود را ارسال کنند که در اسرع وقت بررسی و پاسخ داده می شود.

 

وی افزود: انتشار اخبار موسسه از طریق رسانه‌های جمعی مانند خبرگزاری ها و روزنامه ها و همچنین رسانه های مربوط به آموزش و پرورش مانند پایگاه اینترنتی این وزارتخانه و نشریه نگاه، دسترسی اعضا و سایر فرهنگیان به اخبار موسسه را فراهم کرده است.

 

میعادفر با اشاره به پاسخگو بودن مدیران موسسه گفت: مدیر عامل و سایر مدیران ارشد موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در زمان مقتضی در مقابل رسانه‌های جمعی از جمله خبرگزاریها، تلویزیون، رادیو و … حاضر شده و به سوالات خبرنگاران پاسخ داده و همچنین با خبرنگاران زیادی مصاحبه مفصل داشته و در آنها سعی شده‌است که به سوالات و دغدغه‌های فرهنگیان پاسخ داده شود.

به گفته قائم مقام مدیرعامل مؤسسه، چاپ بروشور عملکرد موسسه و ارسال آن برای تمامی مدارس کشور باعث شده تا معلمان از نحوه فعالیت‌های این مجموعه بی‌اطلاع نمانند و این اقدامی در راستای اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در این بروشور اطلاعات مربوط به تمامی مجموعه موسسه شامل شرکت‌های تابعه، درصد سهام موسسه در هر کدام از این شرکت‌ها، ترکیب و نوع سرمایه‌گذاری‌های اعضا، میزان واریزی اعضا و دولت از زمان تاسیس موسسه تاکنون، میزان سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان و همچنین مزایای عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان به شکل کاملاً شفاف منتشر شد.

 

قائم مقام مدیر عامل مؤسسه همچنین با اشاره به تهیه فیلم معرفی موسسه به دو زبان فارسی و انگلیسی، گفت: کاتالوگ معرفی موسسه نیز به زبان‌های فارسی و انگلیسی در دست چاپ می‌باشد تا از یک سو به شفافیت عملکرد مجموعه برای سهامداران بیانجامد و از سوی دیگر ارتباط بهتر با نهادهای اقتصادی داخلی و خارجی به منظور انجام همکاری های اقتصادی تسهیل شود.

 

میعادفر ضمن اشاره به پخش تیزر تلویزیونی موسسه از سیمای جمهوری اسلامی ایران در هفته نخست مهر و همزمان با بازگشایی مدارس، این اقدام را از دیگر فعالیت های اطلاع رسانی و شفاف سازی صندوق ذخیره فرهنگیان برشمرد و گفت: افزایش اطلاع‌رسانی مسلماً افزایش شفافیت در عملکرد را به دنبال خواهد داشت و این همان چیزی است که در اولویت راهبرد جدید موسسه قرار دارد.


مطالب مشابه :


خدمات ۳۰۰ یونیت دندانپزشکی سیار برای دانش‌آموزان ابتدایی کشور

حضور دانش‌آموزان در راهیان نور عامل انتقال مفاهیم تاریخ دفاع مقدس




آگهي استخدام زن در نیروهای نظامی بعنوان كمك پرستاري در نيروي هوايي ارتش ویژه خواهران

تایید نظرات به منزله تایید ان جملات از طرف مدت قرارداد خدمت پيماني 6 سال 4ـ اصفهان :




استخدام در دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان. 6/1- داشتن سلامت جسماني و مكتسبه در طرف قرارداد 2 درصد و




استخدام درجه دار در قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) ارتش جمهوري اسلامي ايران

تایید نظرات به منزله تایید ان جملات از طرف 5- داشتن سلامت رواني و قرارداد خدمت




قائم مقام مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان:بازبینی اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان

اعزام بیش از 500 هزار دانش‌آموز به راهیان نور/ بسیج دانش‌آموزی بزرگترین تشکل دانش‌آموزی




برچسب :