مقام سابق پنتاگون: کودتا شاید تنها گزینه برای سرنگونی ترامپ باشد


اخباربین الملل ,خبرهای  بین الملل, ترامپ

یکی از مقامات سابق وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) احتمال یک کودتای نظامی برای برکناری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور از قدرت را مطرح کرد.

 به گزارش ایسنا، رزا بروکس، یکی از مقامات سابق سیاست گذاری پنتاگون در مقاله‌ای برای مجله "فارین پالسی" نوشت: یک شورش نظامی علیه دولت ترامپ شاید تنها گزینه برای سرنگونی یکی از "تفرقه اندازترین روسای‌جمهور تاریخ آمریکا" باشد.

 

وی افزود: نخستین هفته روی کار آمدن دونالد ترامپ به طور شفاف نشان داد او به همان اندازه که مردم می‌ترسیدند "دیوانه" است. یکی از احتمال‌هایی که تا همین چند وقت اخیر در آمریکا غیرباور بود یک کودتای نظامی یا دست کم سرپیچی رهبران ارتش برای پیروی از دستورات است.

 

بروکس که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱  میلادی در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، مشاور ارشد رئیس سیاست گذاری پنتاگون بود گفت، می‌تواند سناریوهای محتمل را تصور کند که در آن مقامات ارشد ارتش به راحتی به ترامپ می‌گویند "نه قربان ما این کار را انجام نمی‌دهیم".

 

وی در ادامه آورده است: دورنمای نافرمانی از رئیس جمهور از سوی فرماندهان ارتش ترسناک است اما احتمال نافرمانی از دستورات نادرست وجود دارد. در کل افسران ارتش برای حفاظت و دفاع از کشور سوگند خورده‌اند نه رئیس‌جمهور.

 

این مقاله رزا بروکس همزمان با آن منتشر شد که اخیرا گروه نظرسنجی سیاست عمومی در نظرسنجی متوجه شد که ۴۰ درصد از شرکت کنندگان از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند.

 

براساس این نظرسنجی ۵۲ درصد از شرکت کنندگان می‌گویند که باراک اوباما را به عنوان رئیس‌جمهور ترجیح می‌دهند در حالی که ۴۳ درصد همچنان از ریاست جمهوری ترامپ حمایت می‌کنند.