پایانه مسافربری مرکزی در آستانه تکمیل و پایانه شرق در شرف اجرا

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز خبر داد؛ اتمام پروژه ساختمان اصلی پایانه مسافربری تبریز، تا پایان سال جاری  شهریارنیوز: معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز از اتمام عملیات اجرایی پروژه ساختمان اصلی پایانه مرکزی تبریز تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش شهریار، محبوب عبداله پور در حاشیه بازدید از پروژه ساختمان اصلی پایانه مرکزی تبریز، با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با خیزی که امسال توسط بخش های مختلف شهرداری تبریز برداشته شده است، پروژه ساختمان اصلی پایانه مرکزی تبریز، پس از 35 سال بلاتکلیفی، تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز در توضیح روند پیشرفت این پروژه، اظهار داشت: تا چهار ماه پیش، به جز برخی موارد ظاهری، پیشرفتی در اجرای پروژه مشهود نبود؛ اما امروز، پروژه، با برخورداری از 50 درصد پیشرفت ریالی و حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی، در تمامی اضلاع پیشرفت داشته و هیچ مورد مبهمی در خصوص ادامه روند اجرای آن، وجود ندارد.

وی اعتبار هزینه شده برای اجرای بخش های مختلف این پروژه را  از مرحله آغاز به کار تا کنون، 250 میلیارد ریال، خواند و افزود: با تزریق 200 میلیارد ریال دیگر برای تکمیل، محوطه سازی، مجموعه پارکینگ ‌ها، فضای سبز، پد بالگرد، فروشگاه‌های چندمنظوره و سایر بخشهای عمومی و جانبی، پروژه تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز تاکید کرد: برای تحقق این موضوع، مانند همیشه، نیازمند هدایت و حمایت شورای اسلامی شهر هستیم.

عبداله پور با یادآوری تکنولوژی قدیمی این پروژه، گفت: پروژه ساختمان مرکزی پایینه مرکزی تبریز، زمانی آغاز شد که هنور آیین نامه 2800 زلزله تدوین و ابلاغ نشده بود؛ همین موضوع، امروز، تجدید نظر در برخی شیوه های اجرا را برای تکمیل پروژه ضروری می سازد.

وی با بیان این که از نظر روند تسریع در عملیات اجرایی، می توانستیم با حذف سازه های قدیمی، پروژه را با سرعت بیشتری پیش ببریم، متذکر شد: با توجه به تاکیدات مکرر شهردار تبریز در موررد استفاده بهینه از مصالح و مدیریت هزینه، تلاش شد تا با تغییراتی در سبک سازه و اسکلت فلزی، در عین تزریق فناوری‌های جدید عمرانی و به روز کردن اصول مقام سازی، از حجم عملیات عمرانی گذشته نیز بیشترین و بهترین بهره‌وری صورت بگیرد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، تعدد کارفرمایان را از جمله دلایل کندی تکمیل پایانه مرکزی شهر تبریز در گذشته عنوان کرد و گفت: با دستور شهردار تبریز در خصوص لزوم اجرای پروژه با مسئولیت مستقیم معاونت فنی و عمرانی، ادامه عملیات اجرایی، با سرعت و هماهنگی بیشتری پیگیری می شود.

وی با اشاره به فعالیت بیش از 30 شرکت مسافربری در پایانه مرکزی شهر تبریز اظهارداشت: ادغام این تعداد شرکت و تشکیل هفت یا هشت شرکت جدید، پیشنهادی است که در صورت اجرا، علاوه بر امکان پذیر بودن ایجاد فضاهای زیبا، مجهز و مجزا برای فعالیت این شرکت ها، رقابت بین آن ها را نیز افزایش خواهد داد.

 عبداله پور گفت: هم اکنون آسانسورها، پله برقی ها و برخی لوازم مربوط به نماسازی خریداری شده و به زودی نصب آن ها آغاز خواهد شد.

وی طراحی تونل‌ها برای ارتباط پارکینیگ ها و همچنین هدایت آب های زیرزمینی به خارج از مسیر پروژه را از مهم ترین موارد زیرساختی پروژه ساختمان اصلی پایانه مرکزی تبریز عنوان کرد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز تاکید کرد: در هر حال، سعی داریم، با بهره گیری از بهترین نظرات و طراحی ها و استفاده از سازههای سبک، یک اثر معماری ارزشمند و زیبا را در این پروژه، اجرا کنیم.

 


محل جدید پایانه غیرمتمرکز شرق تبریز تعیین شد     محل جدید پایانه غیر متمرکز شرق تبریز با هدف کاهش ترافیک منطقه دروازه تهران، سه راهی ولیعصر و اطراف پل کابلی در سه راهی اهر تعیین شد.
به گزارش شهریار باتوجه به مشکلات مسافرین و رانندگان سواری بین شهری  و مینی بوس های مسیرهای اهر، کلیبر، هشترود در منطقه دروازه تهران انتخاب محل جدید پایانه شرق تبریز اجتناب ناپذیر می نمود
در حال حاضر مسافران شهرستانهای اهر، کلیبر، هریس و خواجه در گاراژهای دروازه تهران و حاشیه خیابان پل کابلی تا سه راهی ولیعصر اقدام به سوار نمودن مسافر می نمایند که این مسلئه باعث ایجاد ترافیک در مسیر فوق گردیده است.
ایجاد محل جدید پایانه غیر متمرکز شرق تبریز با هدف کاهش و روان سازی ترافیک مسیر مذکور و پیرو تاکیدات دکتر نجفی شهردار کلانشهر تبریز و مهندس پورمهدی معاون محترم امور عمرانی استانداری آذربایجانشرقی در دستور کار قرار گرفته است.
این پایانه غیر متمرکز جهت تکریم هموطنان و ایجاد ترمینالی در شأن مردم با مساعدتهای هوشیار شهردار منطقه 5 تبریز و پیگیریهای مدیر عامل محترم سازمان ترمینالها قلیزاده آغاز به کار خواهد نمود.
گفتنی است محل جدید پایانه غیرمتمرکز برای ارائه خدمات به مسیرهای فوق در حوالی سه راهی اهر تعیین و عملیات عمرانی آن شروع میشود.


مطالب مشابه :


طراحی ترمینال مسافربری

طراحی ترمینال مسافربری. معیارهای فنی طراح پایانه های مسافری جاده طراحی پایانه مسافربری
سرانه ها و ریز فضاهای پایانه مسافربری- ترمینال

سرانه ها و ریز فضاهای پایانه مسافربری- طراحی پایانه مسافربری (ترمینال) طراحی
طرح 1 ; طراحی پایانه ی مسافر بری

آری معــــــــــــماری - طرح 1 ; طراحی پایانه ی مسافر بری - - آری معــــــــــــماری
مطالعات پایانه مسافربری ۲۱۰ص

تحقیق های دانش آموزی و دانشجویی - مطالعات پایانه مسافربری ۲۱۰ص - ۱-۱) روش طراحی پایانه
www.irannb.com

مطالعات پایانه مسافربری مطالعات طراحی پایانه (بدون تصویر و جدول)
مطالعات ترمینال- بخش5

پايانه مسافربری صفه واقع در جنوب اصفهان ابتدای جاده ( شمال و جنوب پایانه) طراحی گردیده
مطالعات پایانه مسافربری شهرستان اهواز+تحلیل ترمینال کاوه اصفهان

عنوان: مطالعات طراحی پایانه مسافربری درون شهری (ترمینال درون شهری) تعداد صفحه: 217 دفعات
پایانه مسافربری مرکزی در آستانه تکمیل و پایانه شرق در شرف اجرا

تبریز شهر آرزوها - پایانه مسافربری مرکزی در آستانه تکمیل و پایانه شرق در شرف اجرا -
معرفی بهترین فرودگاه ها و پایانه های مسافربری جهان - نویسنده : مسعود جوادی - آرشیتکت

Arciran - معرفی بهترین فرودگاه ها و پایانه های مسافربری جهان - نویسنده : مسعود جوادی - آرشیتکت
برچسب :