نحوه تنظيم و اجراي امولاتور پلي استيشن 1 و گیم شارک آن

نحوه تنظيم و اجراي امولاتور پلي استيشن ۱و گیم شارک آن        

توجه: استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.

براي اجراي بازيهاي پلي استيشن 1 به یکی از شبیه سازهای اون مثل Epsxe يا SSSPSX یا .... و همچنین پلاگين هاي جانبي آنها احتياج داريم كه بصورت جدا از هم موجودند. البته بهترین شبیه ساز پلی استیشن یک Epsxe هستش که در اينجا براي سهولت كار پک کامل این شبیه ساز به همراه بایوس اون و البته در ۲ ورژن رو قرار دادم. هركدام از اين دو امولاتور كه استفاده كنيد قادر به اجراي بازيهاي پلي استيشن 1 در كامپيوتر خواهيد بود.میتوان گفت نرم افزار epsxe  قویترین و بهترین امولاتور مي باشد اما در صورت بروز هر نوع مشکلی از شبیه سازهای دیگه هم میشه استفاده کرد. 

شبیه ساز رو از لینک مربوط در همین وبلاگ دانلود کنید:

لینک پست مربوط  

اجرا و تنظیم نرم افزار Epsxe:

1-ابتدا فایل دانلود شده را آنزيپ كنيد.برنامه را با اجرا کردن فایل ePSXe.exe باز کنید. زمانی که براي اولين بار برنامه را اجرا ميکنيد پنجره اي مطابق با شکل زير ميبينيد که براي تنظيمات اين برنامه استفاده ميشود. بر روي دکمه Skip Config کليک ميکنيم.

Wizard.png

حالا اين پنجره رو خواهيد داشت:

epsxe1.jpg

2-تنظیمات تصویر:

براي تنظيم تصوير (ويدئو) از منوي Config گزينه Video رو انتخاب کنید. در این پنجره تمامی پلاگین های تصویری نشان داده می شوند. پلاگین تصویری مورد نظر رو اینجا باید انتخاب کنید.

epsxe5.jpg

نکته: در صورت استفاده از برنامه فعال کننده کدهای تقلب (شبیه ساز گیم شارک) حتما ابتدا باید پلاگین psx emulation cheater 2.5 که در تصویر بالا نشان داده شده رو انتخاب کنید و پس از زدن OK در پنجره بعدی پلاگین تصویری مورد نظر رو انتخاب کنید.

epsxe6.jpg

پلاگین های تصویری متعددی برای کار با این شبیه ساز هست اما بهترین اونها (نیازمند سیستمی قوی تر از بقیه) که با همه سیستمهای فعلی به راحتی قابل اجرا هستش پلاگین Pete's OpenGL2 Driver 2.9 می باشد که پس از انتخاب می تونید مانند تنظیمات ارایه شده در تصویر اون رو تنظیم کنید یا اینکه در اين پنجره با استفاده از دو گزينه "Fast" و "Nice" در سمت چپ پايين صفحه براي گرافيک متوسط گزينه "Nice" و براي سيستم هاي ضعيف "Fast" را انتخاب كنيد.

epsxe7.jpg

در صورت استفاده از سیستم ضعیف تر از پلاگین Pete's D3D Driver v.1.77 استفاده کنید که بهترین تنظیمات آن به شکل زیر می تونه باشه.

epsxe8.jpg

 اينجا ديگه كار تموم شده است.OK كنيدو پنجره قبلي را هم OK كرده و دوباره بايد روي پنجره آبي برنامه باشيد.

3- تنظیمات صدا:

بار دیگر روي منوي Config در پنجره اصلي برنامه کليک کنيد و اينبار بجاي Video گزينه Sound را انتخاب کنيد. پنجره Config Sound مطابق شکل زير باز خواهد شد:

 epsxe11.jpg

در صورت استفاده از پلاگین اصلی در برنامه نیازی به تنظیم در این بخش ندارید اما در برخی از بازیها به پلاگین های دیگر نیاز دارید مانند Eternal SPU Plugin 1.41 or v.1.50 که همین جا باید آنرا انتخاب کنید و تنظیمات آن مانند تصویر پایین:

epsxe12.jpg

و یا پلاگین P.E.Op.S. DSound Audio Driver 1.9

epsxe13.jpg

كار تمام است.OK كنيدو پنجره قبلي را هم OK كرده و دوباره بايد روي پنجره آبي برنامه باشيد.

 

4- تنظیمات CD rom:

بار ديگر در قسمت اصلي پنجره منوي Config را باز کرده و اينبار گزينه Cdrom را انتخاب کنيد تا پنجره Config Cdrom مطابق شکل باز شود:

 

epsxe14.jpg

پلاگین سی دی پیش فرض در این نرم افزار خوب عمل می کند اما به دلیل برخی باگها و اشکالات در اجرای بعضی از بازیها از پلاگین دیگر یعنی P.E.Op.S. CDR Driver v.1.4 استفاده می کنیم که اجازه اجرای کامل به برخی بازیهای غیر قابل اجرا را خواهد داد! پس از انتخاب این پلاگین تنظیمات بهینه آن مانند تصویر زیر می باشد:

epsxe15.jpg

پس از این تنظیمات در پنجره اصلی نرم افزار گزینه Options رو انتخاب کرده و حتما ببینید که مطابق تصویر باشد:

epsxe17.jpg

4- تنظیمات بايوس:

بار ديگر منوي Config را در قسمت اصلي برنامه باز کرده و اينبار گزينه BIOS را انتخاب کنيد. پنجره Config BIOS باز ميشود. در قسمت Select BIOS File روي دکمه Select کليک کرده و در پنجره اي که باز ميشود فایل بایوس موجود در پئشه بایوس رو انتخاب و OK رو بزنید.

 

epsxe18.jpg

 

 

6- تنظیم گیم پد:

در پنجره اصلی نرم افزار دوباره روی Config کلیک کرده و اینبار گزینه Game Pad و سپس پورت یک (دسته شماره یک) رو انتخاب کنید:

epsxe2.jpg

 حالا مانند تصویر گیم پد رو تنظیم می کنیم. به یاد داشته باشید در تنظیم گیم پد اول در این پنجره سمت راست Type رو روی حالت DXjoy1 و برای دسته دوم در پنجره تنظیمات مربوط به دسته ۲ حتما روی DXjoy2 بگذارید. البته این تنظیمات برای گیم پدهای شوک دار هستند. اگر گیم پد شما شوک دار نیست در گوشه بالای سمت راست این پنجره گزینه Digital Only رو انتخاب کنید. در پایان روی OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

epsxe3.jpg

 

7-اجرا:

براي اجراي بازي مورد نظر CD بازي را داخل CD-ROM قرار داده و از منوي File گزينه Run CDROM را نتخاب کنيد يا اگر از بازي Image داريد از منوي File گزينه Run ISO را نتخاب کنيد. اگر در اثناي بازي بخواهيد از برنامه خروج موقت داشته باشيد كليد Esc را بزنيد. براي ادامه بازي  روي پنجره آبي رفته واز گزينه Run عبارت Continue  را انتخاب و به بازي ادامه دهيد. توجه: اگر پنجره آبي را كلا بسته باشيد با اين عبارت نمي توانيد بازي را ادامه دهيد.

 epsxe20.jpg

اگر بازی شما ۲ دیسک یا بیشتر است و در حین اجرای بازی برنامه از شما درخواست دیسک بعدی کند باید کلید Esc روی کیبورد رو فشار داده و سپس از پنجره برنامه گزینه File و از منوی ظاهر شده گزینه Change Disc رو انتخاب کنید و ایمیج یا دیسک بعدی رو آدرس بدین (انتخاب کنید).

epsxe21.jpg

 

اجرا و تنظیم نرم افزارگيم شارك:

 

نكته آخر استفاده از سي دي گيم شارك است(اين سي دي حاوي كد هاي تقلب بازي است). در امولاتور شما نمي توانيد از اين سي دي استفاده كنيد اما مي توانيد از يك برنامه جانبي ديگر به نام  PEC استفاده كنيد كه از سي دي گيم شارك هم كاملتره!!!!!!!ابتدا اين برنامه رو از اين لينك دانلود كنيد:

 

لینک دانلود

 

تنظيم گيم شارك:

 اول بايد pecsetup رو نصب كنيد. وقتي روي اون كليك كرديد در صفحه اول و دوم آن Next را كليك كرده و در صفحه سوم محل نصب برنامه رو انتخاب كرده وNext كنيد. در صفحه چهارم آدرس همون فولدر اصلي برنامه امولاتور  epsxe160 وبه دنبال آن آدرس  فولدر plugins را بدهيد مثلا يه همچين چيزي:E:\epsxe160\plugins

سپس فقط  Next را در صفحات باقي مانده  كليك كنيدو در آخر Install را بزنيد.

حالا پس از اينكه نصب تمام شد برنامه epsxe  را اجرا كنيد. روي config كليك كرده وVideo رو انتخاب كنيد.در پنجره جديد گزينه psx emulation cheater 2.5 را انتخاب وحالا زيرش روي Configure كليك كنيد.در اين پنجره جديد یکی از پلاگینهای تصویری توضیح داده شده در قسمت تنظیم ویدیو را انتخاب وپنجره ها را OK كنيد.

براي اجراي يك تقلب قبل از انتخاب بازي و اجرا بايد اول روي psx emulation cheater موجود روي Desktop كليك كرده و آنرا اجرا كنيد. در اين پنجره باز شده سمت چپ روي بازي مورد نظر كليك ودر سمت راست تقلب مر بوطه و دلخواه رو انتخاب كنيد.حالا پايين پنجره سمت چپ روي Send Cheats to Plugin كليك كنيد.ديگه به پنجره ها دست نزنين!!

امولاتور بازي رو اجرا كنيد و بازي رو هم اجرا كنيد. تقلبها اجرا شده. حالشو ببريد.!!!!

 

نکته: در نسخه Epxse 1.8.0 دیگر نیازی به برنامه بالا نبوده و می توان کدها رو به طور مستقیم به برنامه داد.

 

برخی از کلیدهای میانبر و کاربرد آنها در این شبیه ساز:

 

F1. ذخیره لحظه ای در هر قسمت از بازی

F2. عوض کردن بخش ذخیره

F3.لود هر لحظه ذخیره شده در بازی

F4. فعال یا غیر فعال سازی محدود کننده سرعت اجرای شبیه ساز

F8. گرفتن عکس از محیط بازی


مطالب مشابه :


نحوه تنظيم و اجراي امولاتور پلي استيشن 1 و گیم شارک آن

نحوه تنظيم و اجراي امولاتور پلي استيشن 1 و بر دانلود بازی پلی استیشن یک Epsxe
دانلود نرم افزار اجرای بازی های پلی استیشن 2

آن می توانید به بازی های پلی استیشن روی دکمه دانلود کلیک امولاتور پلی
امولاتور سگا

امولاتور سگا در صورتی که بعضی از لینک های دانلود مشکل داشته شبیه ساز پلی استیشن 1
Mario Kart 64

دانلود بازهای پلی استیشن 1و2 پلی استیشن 1 برای بوسیله ی این امولاتور این
امولاتور CPS3

شبیه ساز پلی استیشن 1 برای لینک دانلود. اما امولاتور زیر قادر به اجرای تمامی cps ها می باشد:
امولاتور آتاری 2600

امولاتور در صورتی که بعضی از لینک های دانلود مشکل داشته شبیه ساز پلی استیشن 1
امولاتورهای موبایل: شبیه ساز سگا برای اندروید

برای انجام بازیهای هر کنسول علاوه بر دانلود بازی بازیهای پلی استیشن امولاتور سگا
امولاتورهای موبایل: شبیه ساز آتاری 2600 برای اندروید

در صورتی که بعضی از لینک های دانلود مشکل شبیه ساز پلی استیشن 1 امولاتور جهت
بازیهای نینتندو 64 برای اعضا

*ایران دانلود* دانلود نرم افزار+ انواع بازی های سگا،سوپر نینتندو،نینتندو 64،کامپیوتر،ومبدل
امولاتورهای موبایل: شبیه ساز نینتندو (میکرو) برای اندروید

در صورتی که بعضی از لینک های دانلود مشکل شبیه ساز پلی استیشن 1 این یکی هم امولاتور جهت
برچسب :