ضرورت تاسیس رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس

 

مهمترین مولفه رشد و توسعه در جای جای میهن اسلامی ، رشدو توسعه هدفمند آموزش عالی و توجه به قابلیت ها و ظرفیت های موجود است تا با به فعلیت درآوردن آن ، بستر و فضای مناسب برای آبادانی کشور فراهم گردد.

 

گستردگی مراکز آموزش عالی در اشکال مختلف اسباب ارتقای سطح امنیت و آرامش برای جویندگان دانائی را فراهم ساخت تا در کوتاه ترین فاصله جغرافیائی ، با کمترین هزینه ایاب و ذهاب و در جوار خانواده  امکان ادامه تحصیل را بدست آورند .

بنابراین حداقل انتظاری که از شورای گسترش در اختصاص رشته های تحصیلی به مراکز آموزش عالی می رود این است که علاوه بر حصول اطمینان از توانمندی و شرایط در دانشگاههای مبداء رعایت عدالت آموزشی و توزیع رشته ها متناسب با نیازهای فعلی  و دورنمای توسعه مناطق را مد نظر خود داشته باشد  .

برهمین اساس استان زیبای گلستان بواسطه برخورداری از تنوع قومی و شرایط خاص جغرافیائی از جمله استانهای آسیب پذیر در زمینه بهداشت  و درمان است که نیاز مبرم به برنامه ریزی و ترسیم دورنمای مناسب برای ارتقای سطح سلامت جامعه بویژه تربیت کادر متخصص مورد نیاز مراکز درمانی استان دارد .

استانی که در پیدایش و بروز بسیاری از بیماریها از نرخ بالائی در سطح کشور روبروست علیرغم وجود پتانسیل و توانائی های قابل توجه متاسفانه از حیث رشته های تحصیلی پزشکی در سیستم دانشگاه آزاد از محرومیت خاصی برخوردار است امر مهمی که چه بسا تاخیر و بی توجهی آن اسباب برون رفت سرمایه های انسانی و ناتوانی در تامین نیروی انسانی بومی توانمند خواهد بود که یقینا با سیاست های کلان نظام همخوانی مناسبی ندارد .

در همین راستا شهرستان گنبد کاووس  به عنوان گسترده ترین شهرستان استان وقابلیت مرکزیت برای چند شهرستان مجاور می تواند بستر مناسبی برای تامین فضای مورد نیاز در تاسیس رشته های تحصیلی دانشگاهی مرتبط با پزشکی  و پیرا پزشکی باشد . در تحقق چنین آرزوئی  از سالها قبل دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گنبدکاووس با برخورداری از فضای آموزشی گسترده ، نوساز و بسیار عالی متقاضی تاسیس رشته های پیرا پزشکی و پزشکی بوده  که وجود فعال هفت بیمارستان ( پنج بیمارستان دولتی و دو بیمارستان شخصی ) در شهر گنبد کاووس  و چندین بیمارستان در شهر های مجاور و نزدیک موید و دلیل شایسته ای بر این تقاضاست . لذا با توجه به نیاز مبرم این استان به توسعه رشته های پزشکی و  پیرا پزشکی همراه با تربیت نیروی تحصیل کرده متعهد برای ارتقای سطح مهارت  و توانائی نیروهای شاغل در سیستم بهداشت و درمان همراه با  جوانان مشتاق تحصیل و خدمت در این حرفه مقدس ، علیرغم امریه موکد مقام عالی وزارت بهداشت ودرمان در ذیل درخواست نماینده قبلی شهر ستان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر بازدید از قابلیت ها و توانائی های بهداشتی و درمانی شهرستان برای تاسیس رشته پزشکی  و پیراپزشکی تاکنون اقدام مناسبی معمول نگردیده است .  

اشتیاق جوانان استان گلستان در تحصیل رشته های پزشکی در استان خود و پرهیز از سرگردانی و سکونت های غیربومی جوانان در شهرهای دیگر همراه با توانمندی استان در پذیرش دانشجویان از استانهای همجوار این مهم را می طلبد که تاسیس رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد شهرستان گنبد کاووس با توجه به قابلیت های موجود  و حجم مشتاقان تحصیل رشته های پزشکی در استان گلستان بطور خداپسندانه و عاجلی  مورد عنایت قرار گیرد .

انتظار دارد مسئولین ذیصلاح در محبتی خداپسندانه پیگیری لازم بر فراهم آوردن زمینه بررسی درخواست به تعویق افتاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس و هم چنین  بازدید گروه کارشناسان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از فضای دانشگاه و امکانات بهداشتی و درمانی این شهرستان با هدف صدور مجوز لازم بر تاسیس رشته پزشکی و پیراپزشکی در این دانشگاه معمول گردد تا در سایه اهتمام خردمندانه و عالمانه  ، یادگار ارزشمندی از اقدام شایسته آنان  ارزانی سلامت مردم شریف شرق استان گلستان گردد.. / .  والسلام


مطالب مشابه :


تصحیح آدرس اینترنتی موسسه شرق گلستان

26 سپتامبر 2012 ... تصحیح آدرس اینترنتی موسسه شرق گلستان. آدرس اینترنتی موسسه آموزش عالی شرق گلستان تصحیح شد: موسسه شرق ... دانشگاه پیام نور واحد گنبد.
کارت ورود به جلسه امتحان

بهزاد حیدری فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری از موسسه شرق گلستان هستم.به همراه نویسندگان عزیز سعی میکنیم تمام مطالبی که تو وبلاگ قرار داده میشه جالب باشه .
اعلام برنامه کلاسی دانشگاه های استان گلستان (لینک مستقیم)

9 سپتامبر 2013 ... لینک مستقیم سایت های دانشگاه های استان گلستان جهت دریافت برنامه کلاسی: آموزش عالي شرق گلستان ... پیام نور گنبد · آزاد گرگان · آزاد گنبد.
آگهی استخدامی دانشگاه علوم پزشکی گلستان

17 سپتامبر 2013 ... به گزارش عصرنوین، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گلستان در نظر دارد جهت تامین ... آموزش عالی گنبد ... موسسه شرق گلستان.
جذب دانشجو در 13 رشته کارشناسی ارشد واحد علی آبادکتول

25 فوریه 2013 ... اخبار استان گلستان ╬╬╬ - جذب دانشجو در 13 رشته کارشناسی ارشد ... عصر نوین: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول از طریق مرکز آزمون در 13 رشته کارشناسی ارشد دانشجو جذب می نماید. ... آموزش عالی گنبد ... موسسه شرق گلستان.
برگزاری ترم تابستانی در 26 دانشگاه/ شهریه ترم تابستان گران شد

27 ژوئن 2013 ... عصر نوین: 26 دانشگاه سراسری خود را برای برگزاری ترم تابستانی آماده می کنند که برخی از ... موسسه شرق گلستان ... موسسه غیرانتفاعی شمس گنبد.
مهلت دقیق ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی اعلام شد

21 جولای 2013 ... اخبار استان گلستان ╬╬╬ - مهلت دقیق ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی اعلام شد - آموزشی، ... دکتر محمد رضا مردانی، افزود: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور تا 15 مرداد ماه سال جاری ... آموزش عالی گنبد ... موسسه شرق گلستان.
ضرورت تاسیس رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس

20 جولای 2013 ... برهمین اساس استان زیبای گلستان بواسطه برخورداری از تنوع قومی و شرایط ... دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گنبدکاووس با برخورداری از فضای آموزشی گسترده ... از اقدام شایسته آنان ارزانی سلامت مردم شریف شرق استان گلستان گردد.
رشته های جدید دانشگاه آزاد اسلامی گنبد و روند اجرایی شدن منطقه آزاد

گلستان شرق ... دانشگاه آزاد اسلامی گنبد و آخرین وضعیت منطقه آزاد تجاری گنبدکاووس، ... به گزارش صحرای ما به نقل از سلام گنبد، دکتر سلیمان عباسی در حاشیه.
اعلام نمرات امتحانات پایان ترم پیام نور

20 ژانويه 2013 ... دانشجویان پیام نور می توانند با مراجعه به سیستم گلستان و از قسمت "مشاهده نتایج آزمون دانشجو" ... موسسه شرق گلستان ... دانشگاه پیام نور واحد گنبد.
برچسب :