هنر و موسیقی درمانی برای آلزایمر!


به نام خدا

تاکنون هیچ درمانی برای بیماری آلزایمر شناخته نشده . گرچه راههای زیادی برای تیمار عوارض و مشکلات مرتبط با این بیماری وجود دارد. علاوه بر دارو درمانی, روشهای دیگری برای تیمار ، مانند هنر ، موسیقی و ... وجود دارند. هدف این تیمارها کمک به زندگی بهتر برای افرد است.


http://yptp.com/wp-content/uploads/2013/06/Language-Impairment.jpg

درین میان درمان هایی که با علایق فردی همخوانی داشته باشد، سودمند خواهد بود. کدام درمان برای درمان بیماری آلزایمر دوستتان مناسب است؟ برای پاسخ ب این سوال ، به سرگرمی ها و علایق قبلی دوست خود فکر کنید. همچنین با پزشک مربوطه درمورد بکاربردن موثر و تایید این راه درمانی مشورت کنید.

موسیقی درمانی برای بیماری آلزایمر

موسیقی میتواند به اشکال زیر یک امدادگر خوب باشد:

-          آرامش بخش یک فرد برانگیخته

-          جرقه زدن خاطرات.

-          بکار گیری قوه فکری ، حتی در مراحل حادتر بیماری

-          در بعضی موارد، بهبود غذا خوردن

images?q=tbn:ANd9GcQrDYGvY6d_6l2uGYmk58b

توصیه هایی برای کاربرد موسیقی:

-          موسیقی های قدیمی. ترانه هایی از دوران جوانی فرد اکثر خاطرات را زنده می کند. در مراحل حادتر آلزایمر ، شما می توانید از آهنگ های دورن کودکی فرد استفاده کنید.  

-          تحریک سرانگشتان: نواختن موسیقی هایی ک انگشتان را درگیر می کند ، مانند تمپو و دیگر ساز های ضربی موجب تحریک همزمان مغز با فعالیت های فیزیکی می شود که در این بیماری بسیار سودمند است. درصورت امکان بیمار را تشویق به رقصیدن کنید.

images?q=tbn:ANd9GcT9cms2Bm3dW4ejVcgMlQZ

-         گوش کردن می تواند آرامش بخش باشد: موسیقی های آرامش بخش  می تواند در رفع استرس و پریشانی بیماران آلزایمری کمک شایانی بکند. برای مثال آوای لالایی می تواند در ایجاد خواب آرام در افراد بیمار سودمند باشد.

ممکن است فرد مبتلا به آلزایمر قادر ب برقراری ارتباط کلامی نباشد و عاجز از گفتن اینکه چه چیزی را دوست دارد و از چه چیزی خوشش نمی آید. شما می توانید از مشاوران روانی برای دانستن اینکه کدام نوع موسیقی می تواند سودمند باشد، کمک بگیرید.

هنر درمانی برای بیماری الزایمر:

نقاشی، طراحی و دیگر اشکال هنر درمانی می تواند به بیماران آلزایمری کمک کند تا توانایی های خود را ارتقا بخشند. پیشرفت در هنر می تواند مخصوصا بعنوان برقراری ارتباط در بیمارانی که قادر به تکلم نیستند، کاربرد داشته باشد.

چگونه می توان فرد را وادار به هنر درمانی کرد؟

-          اشکال: فرد را وادار کنید تا در مورد یک تصویر داستانی را تعریف کند و یا خاطره ای را به یاد آورد. این فعالیت می تواند بصورت مکالمه 2 نفره انجام گیرد.

//www.bargozideha.com/static/portal/57/576747-587466.jpg

-          شکل آزاد: یک شکل با کمترین آزردگی و استرس و پریشانی را در نظر بگیرید. سپس از بیمار بخواهید این شکل را رسم کند. می توانید برای تسهیل عمل ، بعضی از وسایل مانند قلمو را خودتان تهیه کنید. به یاد داشته باشید، هنگامی کار تصویری انجام شده است که بیمار بگوید تمام شد ، خواه به نظر شما انجام شده باشد، خواه نه!

-          انتقاد نکنید: اگر شما رنگ ها را نمی پسندید، نظرتان را برای خودتان نگه دارید! فیدبک مثبت و سوالاتی که مشوق فعالیتی در بیمار باشد ، بهترین مشارکتی است که شما می توانید بکنید.

 

منبع:

Art and Music Therapy for Alzheimer's Disease


مطالب مشابه :


شناخت گل لیلیوم

گلسرای گل شب flower house night - شناخت گل لیلیوم ★*☆لذت نقاشی★*
هوای آلوده داخل منزل!!!

لیلیوم - هوای گل سرخ. زیست - برای نقاشی کشیدن کودکانتان حتما از ابزار غیر سمی و استاندارد
انواع گل

گل لیلیوم. گل لاله. گل اقاقیا. گل یاس. گل نیلوفر نقاشی گالری
هنر و موسیقی درمانی برای آلزایمر!

لیلیوم - هنر و گل سرخ. زیست نقاشی، طراحی و دیگر اشکال هنر درمانی می تواند به بیماران
نقاشی گل های زیبا از پیتر واگمنز

گندمزار (مطالب و تصاویر جالب ،كتاب و ) - نقاشی گل های زیبا از پیتر واگمنز لیلیوم - محسن
برچسب :