شرايط پذيرش «سرباز معلم» اعلام شد

معاون احضار و اعزام سازمان وظيفه عمومي ناجا با بيان اينكه امسال در حدود 5300 نفر به عنوان سرباز معلم در مراكز آموزش و پرورش كشور مشغول به خدمت مي‌شوند، گفت: تعداد اين سهميه هرساله بنا به درخواست سازمان آموزش و پرورش و تشخيص ستاد كل نيروهاي مسلح تعيين مي‌شود.

سرهنگ رحمان عليدوست در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: سرباز معلم، مشمولاني هستند كه بر اساس علاقه‌مندي خود براي خدمت در آموزش و پرورش به ادارات اين سازمان در سراسر كشور مراجعه مي‌كنند و پس از ارائه درخواست، مراحل گزينش و انتخاب اين افراد از سوي سازمان آموزش و پرورش انجام مي‌شود.

وي با بيان اينكه در سال جاري حدود دو هزار نفر از مشمولان داراي مدرك ديپلم و مابقي از مشمولان داراي مدرك كارداني و كارشناسي گزينش مي‌شوند به ايسنا گفت: اين دسته از مشمولان با رعايت ضوابط و شرايط ابلاغ شده از طريق مركز آموزش و پرورش استان‌ها پذيرش مي‌شوند.

به گفته معاون احضار و اعزام سازمان وظيفه‌عمومي ناجا، نداشتن غيبت، عضويت در بسيج و عدم سوء سابقه از شرايطي است كه درخواست‌كنندگان براي سربازمعلمي بايد دارا باشند و در استان‌هاي داراي درخواست بالا عضويت در خانواده شهدا و ايثارگران نيز احتمال پذيرش مشمولان را افزايش مي‌دهد.

عليدوست ادامه داد: پس از طي مراحل گزينش در آموزش و پرورش هر استان، اسامي مشمولان واجد شرايط در ارديبهشت‌ماه هر سال به ستاد كل نيروهاي مسلح تحويل داده مي‌شود و ستاد هم با در نظر گرفتن سهميه پيش‌بيني شده و انجام تحقيق، اسامي افراد تاييد شده را به سازمان وظيفه عمومي ارائه مي‌كند.

وي با بيان اينكه آمار پذيرش سرباز در آموزش و پرورش بيشتر از ساير دستگاه‌هاي دولتي است، درباره متقاضيان داراي مدرك تحصيلي ديپلم تصريح كرد: پس از موافقت با درخواست اين افراد، آنان در تاريخ 18 خرداد هر سال به مراكز آموزشي سپاه در كرمانشاه و نيشابور اعزام مي‌شوند و پس از طي مراحل آموزشي در مهرماه همان سال در اختيار آموزش و پرورش قرار مي‌گيرند.

عليدوست با بيان اينكه شرايط براي مشمولان داراي مدرك دانشگاهي كارداني و كارشناسي نيز به همين صورت است به ايسنا گفت: مشمولان با تاريخ اعزام اسفند سال قبل و ارديبهشت و تيرماه همان سال نيز پس از پذيرش در اول تيرماه هر سال به مراكز آموزشي سپاه اعزام مي‌شوند.

معاون احضار و اعزام وظيفه عمومي ناجا، با تاكيد بر اينكه صدور كارت پايان خدمت براي اين دسته از مشمولان، منوط به انجام تعهد كامل از سوي آنان است، افزود: اين افراد نمي‌توانند به محض پايان دوران خدمت خود كارت خود را تحويل بگيرند بلكه بايد تا پايان سال تحصيلي در مراكز آموزشي مربوطه خدمت كنند اما بعد از اتمام خدمت حقوق اين افراد به صورت روزمزد به آنها پرداخت مي‌شود.

***

منبع: عصر ایران

تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۰

لینک خبر


مطالب مشابه :


راهنمای گرفتن امریه سربازی لیست ارگان های دریافت امریه و پذیرش

سلامبرای گرفتن امریه :1) چک کنید شرایط 5 گانه رو دارید یا نه ( شرایط پنج گانه چند خط پایین تر
راهنمای گرفتن امریه سربازی لیست ارگان های دریافت امریه و پذیرش

سلام برای گرفتن امریه : 1) چک کنید شرایط 5 گانه رو دارید یا نه ( شرایط پنج گانه چند خط پایین تر
ضوابط جدید گرفتن امریه سربازی برای فارغ التحصیلان دانشگاهها

ايجاب نيوز - ضوابط جدید گرفتن امریه سربازی برای فارغ التحصیلان دانشگاهها | ايجاب نيوز,اخبار
كتاب روش امريه گرفتن

ايجاب نيوز - كتاب روش امريه گرفتن | ايجاب نيوز,اخبار آگهي هاي استخدامي,اخبار امریه,معافيت
مراحل گرفتن امریه سربازی (به نقل از کتاب از صفر تا صد گرفتن امریه سربازی)

ايجاب نيوز - مراحل گرفتن امریه سربازی شرایط و ضوابط استخدام در آموزش و پرورش .
کسری خدمت امریه داران

قابل توجه کسانی که امریه سربازی دارند یا دنبال گرفتن امریه هستند: شما میتوانید از تمام کسری
شرایط امریه سربازی در دانشگاهها اعلام شد

شرایط امریه سربازی در وزارت علوم با در نظر گرفتن سهمیه ای که هر ساله از ستاد کل
گرفتن امریه خدمت سربازی

تايپ20,دانلود مقاله,تحقيق,نمونه سوال - گرفتن امریه خدمت سربازی - دانلود تحقيق و مقاله دانش
سربازی بهتر است یا گرفتن امریه؟؟؟ یا نرفتن به سربازی!!!!!

پوتین ـآش و طبل یزرگی زیر پای چپ - سربازی بهتر است یا گرفتن امریه؟؟؟ یا نرفتن به سربازی!!!!!
شرایط و زمان جذب سرباز معلم در سال تحصیلی 94-93

تذکر 2- علاقه‌مندان و واجدین شرایط با در نظر گرفتن شرایط ذکر شده ،جهت ثبت نام از تاریخ 23/11
برچسب :