نکاتی در مورد آرایش

خانم‌ها معمولا تمايل بيشتري به تغيير در وضع ظاهري خود دارند؛ بنابراين در اين موقع از سال، بازار سالن‌هاي آرايشي داغ‌تر شده و مملو از جمعيتي مي‌شوند كه خود را براي استقبال از بهار آماده مي‌كنند اما چه زماني بايد به آرايشگاه‌ها مراجعه كرد؟

آيا رنگ مو با فصل ارتباط دارد؟ عروس‌هايي كه مي‌خواهند در اوايل فصل بهار ازدواج كنند بايد چه مواردي را مدنظر قرار دهند؟ اينها سوال‌هايي هستند كه خانم آذين كريمي، آرايشگر و مدير سالن آرايشي بانو كريمي ‌(بانوي شرقي سابق) به آنها پاسخ داده است. با ما همراه شويد.

زمان مناسب رنگ كردن مو
با توجه به حجم كاري در ماه اسفند و شلوغي سالن‌هاي آرايشي توصيه مي‌شود خانم‌ها براي انجام كارهاي آرايشي مانند رنگ و مش در نيمه اول اسفند ماه مراجعه كنند زيرا علاوه بر اينكه آرايشگر فرصت كافي براي انجام كار در اختيار دارد و دقت بيشتري به خرج مي‌دهد، رنگي كه روي موها قرار مي‌گيرد پس از 10 روز درخشش بيشتري پيدا مي‌كند و به اصطلاح جا مي‌افتد و اگر هم نياز به رنگساژ و رنگ ريشه پيدا كند، فرصت كافي براي مراجعه مجدد تا پيش از آغاز سال جديد وجود دارد.

رنگ‌ موهاي مناسب فصل بهار
رنگ‌موهايي كه براي بهار مناسب هستند عبارتند از بلوندهاي گرم، مش كرم‌كره‌اي رنگ، رنگ‌هاي تيره شامل موكا، شاه‌‌بلوطي و مسي كه از رنگ‌هاي گرم هستند و براي پوست‌هاي سبزه توصيه مي‌شوند. اصولا رنگ چشم و پوست در انتخاب رنگ مو حائز اهميت است؛ براي مثال چشم‌هاي روشن و پوست‌هاي سفيد بهتر است از رنگ‌هاي بلوند روشن و رنگ‌هاي گرم استفاده كنند و پوست‌هاي برنز بهتر است از رنگ‌هاي عسلي، برنز ماهوتي براي رنگ موي خود استفاده كنند.

همچنين انتخاب رنگ موي مناسب با چهره فرد بحث تخصصي‌اي است كه از عهده آرايشگران زبده برمي‌آيد زيرا خيلي اوقات ممكن است رنگ مو تركيب خوبي داشته باشد ولي چهره فرد را خسته نشان دهد و يا سن فرد را بيشتر از سن واقعي نشان دهد؛ براي مثال خانمي‌25 ساله را 35 ساله نشان دهد. بنابراين انتخاب رنگ موي مناسب اهميت ويژه‌اي دارد زيرا رنگ‌موي مناسب مي‌تواند چهره‌اي را شاداب و يا بالعكس چهره‌اي را پير و خسته نشان دهد.

ابروهاي پهن يا باريك
براي تغيير فرم ابروها پنج روز مانده به سال نو زمان مناسبي است زيرا با مراجعه زودتر فرم ابروها مجدد به حالت قبلي برمي‌گردد و نياز به آرايش مجدد است. فرم ابروها بستگي به چهره افراد دارد؛ مدل ابرو به بلندي و كوتاهي پيشاني و همچنين به پهن و باريك بودن چانه و گونه بستگي دارد و بايد اين موارد را در برداشتن ابروها در نظر گرفت.

در حال حاضر ابروهاي پهن طرفداران بيشتري دارد. همان طور كه ذكر شد ابتدا بايد فرم چهره در نظر گرفته شود؛ به‌خصوص به مرور زمان كه سن بالاتر مي‌رود بايد مدل ابروها را تغيير داد. زيرا صورت حالت افتادگي پيدا مي‌كند و نياز به بالاتر بردن ابروهاست تا فاصله چشم و ابرو بيشتر شود تا اين فاصله به چهره حالت زيباتري ‌دهد.
نكته ديگري كه بايد در نظر گرفت اين است كه بايد ابرو را مثلث در نظر بگيريم يعني انتهاي ابرو به خط وسط لب به شكل مثلث امتداد پيدا كند. اين قد مناسب ابروست مگر اينكه فردي بخواهد انتهاي ابرو را خيلي بالا ببرد. در حال حاضر مد ابرو پهن كوتاه است كه كوتاهي آن به خط وسط لب امتداد مي‌يابد.

مصري، كوپ يكدست، لِيِر
زمان مناسب كوتاهي موها نيمه اول اسفندماه است و مانند رنگ كردن موها پس از كوتاهي به مدت 10 روز از انجام آن موها حالت بهتري پيدا كرده و زيباتر به نظر مي‌رسند. امسال، هم موي بلند و هم كوتاه پرطرفدار است. موي كوتاه دسته بلند كه در جلو حالت نوك ‌تيز پيدا مي‌كند و پشت آن كوتاه مي‌شود هم بسيار پرطرفدار است؛ البته كوتاهي پشت مو به انتخاب خود مشتري انجام مي‌شود.

همچنين مدل مصري و كوپ يكدست نيز از مدل‌هاي مناسب امسال است. در كوپ يكدست، مو يك تكه صاف مي‌شود، به صورتي كه رد قيچي ديده شود. كوتاهي موها به سن و سال شخص، مراسمي‌كه فرد پيش رو دارد و نوع لباسي كه مي‌پوشد بستگي دارد.

افرادي كه لباس اسپرت مي‌پوشند اغلب موي خيلي خورد دارند و توصيه مي‌شود افرادي كه لباس سنگين و رسمي‌مي‌پوشند موي بلندتري با مش و رنگ داشته باشند. كارهاي ديگري مانند فر كردن و صاف كردن موها زمان مشخصي ندارد ولي فر و صاف كردن مو بهتر است ترجيحا يك ماه به عيد انجام شود زيرا ممكن است يك سانتي‌متر ريشه مو در بيايد ولي امتداد مو حالت خوبي پيدا مي‌كند.

مش پلنگي، زيگزاگ
همان‌طور كه مي‌دانيد چند نوع مش وجود دارد؛ كلاهي و فويلي كه مدل فويلي (روش اروپايي) روش مناسب‌تري است زيرا هم به پوست سر آسيب نمي‌رسد و هم به فرد حق انتخاب مي‌دهد كه كدام قسمت مويش را مش كند. در اين روش رديف‌هاي مختلف حالت زيگزاگ، صاف، نامرتب و مثلثي انتخاب مي‌شود.
در مش پلنگي كه امسال پرطرفدار است تارهاي مو كاملا به هم تابيده مي‌شود و دكلره زده شده و به صورت نامنظم شسته شده سپس رنگساژ مي‌شود و در نهايت رنگ روي مو حالت خال خال پيدا مي‌كند. اين مدل مخصوص خانم‌هاي زير 30 سال و داراي تيپ اسپرت است. مش نامرتب با فويل هم پرطرفدار است؛ رنگ‌هايي كه امسال براي مش توصيه مي‌شود رنگ‌هاي روشن با زمينه روشن است. توصيه مي‌شود پس از مش قسمت‌هاي كم آب مو كوپ شود.

مانيكور و پديكور
مانيكور ناخن‌ها يكي از اقدام‌هاي آرايشي است كه اغلب در طول سال متقاضي دارد ولي در اين روزهاي باقيمانده از سال كه خانم‌ها به دنبال تغيير و تحول كلي در وضع ظاهري خود هستند متقاضي بيشتري دارد. در مانيكور ابتدا ناخن‌ها به عقب كشيده شده، گوشت‌هاي اضافه آنها كنده مي‌شود؛ سپس به دلخواه مشتري فرم داده مي‌شوند كه اين فرم‌ها مثلثي، گرد و مستطيل هستند و روي آن مي‌توان فرنچ‌هاي مختلف صورت گيرد. پديكور هم طرفداران زيادي دارد و جدا از زيباسازي خاصيت درماني نيز دارد.

پس از كف‌سابي براي نرم شدن پوست استفاده از پارافين توصيه مي‌شود. پارافين مايعي است كه به دست و پا درخشش مي‌‌دهد و زبري را برطرف مي‌كند و پوست را يك الي دو درجه روشن‌تر مي‌كند و براي افرادي كه پوست سر آرنج و زانوهايشان تيره شده موثر است .كليه اين كارهاي آرايشي براي شب عيد يك پاكسازي كامل است.

توصيه به عروس‌خانم‌هاي فصل بهار
اگر بخواهيم عروس را بر حسب فصل آرايش كنيم در فصل بهار معمولا موهاي روشن‌تر و در فصل زمستان موهاي تيره را پيشنهاد مي‌كنيم. بهتر است آرايشي براي عروس در نظر گرفته شود كه وقتي 30 سال بعد آلبوم عروسي خود را ورق مي‌زند نيز چهره‌اش به روز به نظر برسد. توصيه مي‌شود موهاي عروس، بدون توجه به فصل خيلي روشن نباشد.

نكته ديگر رنگ چهره و چشم فرد است كه بايد با نوع آرايش هماهنگ باشد. عروس كلاسيك هميشه پرطرفدار است ولي در فصل بهار بهتر است رنگ موي عسلي و كاراملي با آرايش كاراملي و رژ مسي را در نظر بگيريد و نوع شينيون هم به دليل گرم نبودن هوا مي‌تواند باز باشد ولي اگر گردن فرد كوتاه است بهتر است موها را جمع درست كرد. توصيه مي‌شود عروس خانم‌ها دو روز مانده به مراسم براي پاكسازي پوست و اصلاح ابرو و رنگ مو مراجعه كنند و روز مراسم فقط كار مو و ناخن و ميكاپ عروس انجام ‌شود.

آرايش پوست عروس سليقه‌اي است و كاملا به تمايل فرد بستگي دارد شما مي‌توانيد براي يك مراسم آرايش برنزي داشته باشيد ولي حتما بايد رنگ پوست را مورد توجه قرار دهيد. آرايش عروس همچنين به رنگ لباسي كه مي‌پوشد بستگي دارد. لباس‌هاي نباتي و كرم خيلي با آرايش برنز و طلايي جلوه پيدا مي‌كند ولي لباس‌هايي كه خيلي سفيد هستند با آرايش برنز خيلي جالب به نظر نمي‌آيند زيرا تضاد رنگ ايجاد مي‌شود.

آرايش چشم‌ها معمولا با تيرگي گوشه چشم باعث جلوه بخشيدن به فرم چشم مي‌شود و در حال حاضر پرطرفدار است. رنگ‌هايي طلايي و صورتي براي سايه، مناسب فصل بهار است. همچنين استفاده از سايه روشن براق زير ابروها و رژلب‌هاي قرمز و صورتي مناسب اين فصل است ولي رنگ‌ قهو‌ه‌اي براي اين فصل مناسب نيست.


مطالب مشابه :


فرم صورتم چه شکلیه؟ بهترین فرم ابرو برای صورت من چیه؟

14 نوامبر 2013 ... یک قاعده کلی در طراحی مدل ابرو که خیلی مهمه اینه. ... پیشانی بلند و پهن در حد اعتدال، گونه های نسبتا برجسته و شیب ملایم گونه ها به سمت چانه.
بهترین حالت ابرو

ستاره ها به دنبال ابروی پهن. جالب است بدانید این روزها بیشتر هنرپیشه‌های سینما و افراد مشهور ترجیح می‌دهند مدل ابروهایشان را یا پهن نگه دارند یا نزدیک به حالت طبیعی
چه نوع آرایشی به صورت من میاد؟!

اینگونه صورت ها را بایستی با آرایش مناسب کوتاه تر و پهن ترنشان داد. ... 1- در استخوان بندی مناسب می توانیم از هر مدل ابرو استفاده کنیم به شرطی که با بینی وچشم
موادی که برای داشتن ابرو های پهن و زیبا مفید است + عکس

آموزشی برای پهن کردن ابرو با آرایش. ابروی پهن , راه برای داشتن ابرو های پهن , خوراکی برای داشتن ابروی پهن. مدل مناسب ابروها با توجه به فرم چهره خود، مدلی مناسب را
مدل ابرو پهن دخترونه عید ۹۳

%www.Imodel.ir مدل ابرو پهن دخترونه عید 93. جدیترین مدل ابرو پهن دخترونه. %www .Imodel.ir مدل ابرو پهن دخترونه عید 93. جدیترین مدل ابرو پهن دخترونه. %www.
نکاتی در مورد آرایش

فرم ابروها بستگي به چهره افراد دارد؛ مدل ابرو به بلندي و كوتاهي پيشاني و همچنين به پهن و باريك بودن چانه و گونه بستگي دارد و بايد اين موارد را در برداشتن ابروها در
استنسیل ابرو

این فرم به شکل پهن زیباتر جلوه میکند و دنباله آن بعد از انتهای زاویه ابرو تا یک سوم دنباله ابرو باقی می ماند.(برای مدل راسته ،راه حالت دادن به زاویه ابرو به صورت یک
پر کردن ابرو & گریم چانه

اگر در انتخاب مدل ابروی خود اشتباه کنید چهره شما ناهماهنگ میشود ! ... ابروهای تقریباً پهن و زاویه دار سبب می‌شوند تا زاویه‌های قسمت چانه و فک، کمتر توی ذوق بزنند.
چرابرخی از پسرها زیر ابرو برمی دارند؟

داشتن ابروی پرپشت و پهن نوعی ارزش حساب می*شده. ... به هر حال مدل*های جیغ ابرو در دهه اخیر رواج یافته و ابروها رفته رفته نازک و کوتاه و بعضی*وقت*ها ناپدید شدند.
برچسب :