آقای سعید زندیه، دبیر فیزیک و اولین پست من!

nk6tjdip8u1vkig51mv.jpg

 یکی دیگه از مشکلات درس دادن ایشون جزوه گفتنشون هست، یعنی جزوه هاشون نه سر داره و نه ته!!  مثلا میان یه درس رو پای تخته می دن و چند تا شکل می کشن و بعد از پایان درس می گن حالا اینا رو از رو تخته بنویسید، حالا خدا می دونه که باید از کجا شروع کنیم! تازه، اگر هم ازشون بخوایم که یه توضیح مختصری بدن که توی دفتر، یادداشت کنیم، ایشون با کمال تعجب می گن که این اصلا توضیح نمی خواد!!! کلا پیشنهاد من به شما اینکه برای امتحان ها اصلا به جزوه بسنده نکنید! آقای زندیه یه مدل درس دادن دیگه هم دارن! درس دادن عملی!! مثلا اگه بخوان جمع بردار ها رو نشون بدن ، 2 تا انگوشتشون رو میارن جلو میگن: آها... نگا این الآن مثلا فرض کن که یکشون 2 نیوتون نیرو داره این یکی 3 نیوتون، حالا اگه باهم زاویه 90 درجه بسازن جمعشون نمیشه 5 نیوتون ها...نه... باید اینو اینجوری کنیم بعد اونجوری کنیم بعد آخر سر میشه رادیکال 13 درجه!  حالا ما خودمون باید چندین ساعت وقت بزاریم و با استناد به جزوه کامل ایشون(!) پی ببریم که اول اینجوری کنیم بعد اونجوری کنیم چه شکلی اتفاق میوفته و فرمولش چیه و چی رو باید جاگذاری کنیم و آخر سر یه سوال خیلی بزرگ تو ذهنموم پیش میاد که اصلا هدف چیست؟ ما از کجا آمده ایم، به کجا میر...آم... بخشید، جو دینی منو گرفت!! ولی در در کل آخر سر هم نمی فهمیم که چی کار کنیم، در نتیجه میریم از بچه هایی که استثناً این بحث رو متوجه شدن تکالیف رو کپ می زنیم!!!!  به همین سادگی!

sfz75unzt4zm3x12r62w.jpg

 یکی دیگه از ابزار های آموزشی ایشون گچ هست! بله گچ! یعنی آنطور که نیوتون با یک سیب به قانون جاذبه پی برد ما داریم با پرتاب گچ به بالا و پایین به قوانین جاذبه پی می بریم!! تا این حد! برای بحث مسافت طی شده و هم ایشون یکدفعه عرض کلاس رو حین توضیحاتشون بدون هیچ مقدمه ای با سرعت و استایل عجیبی طی می کنن، طوری که اگر کسی ندونه فکر می کنه ایشون دارن میرن که یکی رو بیرون کلاس کتک بزنن!!

اوه! بحث کتک زدن پیش اومد!! طبق گفته آقای"...." که یکی از شاگردان آقای زندیه در دوران جوانی ایشون بودن، می گفتن که آقای زندیه در جوانی مانند شیر یلی بودند که هیچ کس یارای ایستادن در مقابلشون رو نداشتن!! بر حسب اتفاق یکروز در سر کلاس یکی از شاگردان رودار و نخاله کلاس درست در وسط و حین درس دادن، بانگی سر می دهد و پس از آن شروع به قهقه ای دیوانه وار می کند! آقای زندیه، آن شیر ژیان(!) نیز از این بانگ خشمگین شده و خصمانه به سوی آن شاگرد عنان گسیخته و احمق می رود و گوش وی را چنان می پیچد که تا مرز جدا شدن نیز پیش میرود! ولی آقای زندیه به این تنبیه بسنده نکرده و از خشم شاگر بدبخت را با همان گوشش بلند کرد و به سمت در کلاس پرتاب می نماید! ولی به دلیل اشتباهات محاسبتی آقای زندیه، شاگرد بخت برگشته با کله به سمت یکی از میز ها رفته و سر گرامی اش در جامیز گیر می کند و همان جا شکافی عظیم بر میدارد! سپس آقای زندیه از این کار شاگرد خود عصبانی شده (چون پرتش کرد، نرفت بیرون!)  به سمت آن شاگرد نگون بخت و سر شکافته می رود و او را دوباره با همان حال زار از گوش گرفته و از با لگدی جانانه از کلاس به بیرون پرتاب می کنند! این است خشم زندیه! و بعد هم به کلاس برگشته و طوری که انگار هیچ اتفاقی نیوفتاده است ادامه درس را می دهد. البته اون شاگر سر شکسته 14 بخیه را روی سر خود حک می کند تا پند بگیرد که دیگر سر کلاس آقای زندیه از این مسخره بازی ها در نیاره! البته اگه الآن کسی آقای زندیه رو ببینه، فکر می کنه که ایشون آزارشون به مورچه هم نمی رسد، چه برسد به کتک زدن دیگران و دعوا کردن!اینقدر روحیشون لطیف هست!

mgwrmckjzrx3cykarxk6.jpg

این هم یک شعر که توسط یکی از دوستان رهیاری در وصف آقای زندیه نوشته شده:

الا ای آهوی وحشی کجایی * چرا دنبال زندیه نیایی؟

مگر سیر گشته ای از کار و بردار * نیوتن را نمودی بر سر دار

چنین جنباندن سر به چپ و راست * کند شل پیچ گردن بی کم و کاست

ولیکن لطفی کن بر خود و بر ما * و این پرتاب گچ تعبیر بفرما

                                                                                                              اثر از: لرد علی

این از پایان قسمت اول، در قسمت بعدی به بررسی رفتار ها، شخصیت، تکه کلام ها، و کار های جالب دیگر آقای زندیه می پردازیم.

اگه نکته جالبی از آقای زندیه به ذهنتون رسید بگید تا در قسمت بعد اون ها رو هم بگم. همچنین من رو از نظراتتون با خبر کنید.

در آخر از آقای زندیه اگر این متن رو خوندن؛ اگه نکته ای، چیزی بود که شما رو حتی ذره ای ناراحت کردند، کمال عزرخواهی رو به عمل می آورده و بدونید که هدف این متن چیزی جز کمی خندیدن و شاد شدن در این دنیا پر مشغله و شلوغ، نبوده است!پس به زیادی به خود نگیرید!

بردیا


مطالب مشابه :


آقای سعید زندیه، دبیر فیزیک و اولین پست من!

رهیار زیر قلم بنده! - آقای سعید زندیه، دبیر فیزیک و اولین پست من! اعجوبه مدرسه رهیار!
امپراطور ریاضی

اینا عکس شاگردای عزیزم تو مدرسه رهیار هستش که موقع امتحان ریاضی میتونن با خودشون سلاح بیارن.
انیمیشن های بسیار زیبای زیست شناسی

مدرسه جمهوری اسلامی ایران در اردن - انیمیشن های بسیار زیبای زیست شناسی - آموزش اطلاع رسانی
نمونه سوالات و آزمون های دوم دبستان

رهیار لینک فرفره کیمیا-مدرسه غیر انتفاعی شکوفه ها پیام مهربانی(شریعت) ★ یـــــــاس
کارت امتیاز

مدرسه جمهوری اسلامی ایران در اردن - کارت امتیاز - آموزش اطلاع »مجتمع آموزشی رهیار
مدرسه ...

یادداشت های پسری که دیگه چهار ساله نیست - مدرسه - "سرنوشت کودکان در دست خانواده هایشان قرار
ماهیت ذره ای نور

مجتمع آموزشی رهیار آموزش سایت مجله ی 31روز مدرسه ی رهیار دانش
افتتاح وب سایت رسمی دپارتمان قرآن مجید مجتمع آموزشی رهیار

باستحضار می رساند وب سایت رسمی دپارتمان قرآن مجید مجتمع آموزشی رهیار مخصوص صبحگاه مدرسه.
مدارس استاندارد

مدرسه قطعه ای از بهشت است که خدا به زمین بخشیده است و معلم پارچه زربفتی مدیر مدرسه رهیار
برچسب :