معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه:دامپزشکی نقش مهمی در تامین سلامت و بهداشت جامعه دارد

مراسم گرامیداشت روزملی دامپزشکی با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه، رییس سازمان جهاد کشاورزی،فرماندار کرمانشاه  ، مدیران استانداری ،مدیرکل دامپزشکی استان و اعضای نظام  دامپزشکی و کارکنان  دامپزشکی استان ، ناظرین شرعی و بازنشستگان این اداره کل در تالار بعثت برگزار شد.

جلال منکرسی معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه در این مراسم با تبریک هفته دامپزشکی، اظهار داشت: پيامبران خدا طيب روح مردم بودند و شما عزيزان رسالت تامين سلامت مردم را از طريق مبارزه عليه بيماري‌هاي مشترك بين انسان و دام برعهده داريد.
وی با اشاره به وجود بیش از 850 بیماری مشترک بین انسان و دام، گفت: خدماتی که دامپزشکی ارائه می دهد سلامت را برای جامعه به ارمغان خواهد آورد.
منکرسی یادآور شد: طی سالهای اخیر پیشرفت های زیادی در صنعت دام و طیور کشور بوقوع پیوسته که نقش دامزشکی در این میان انکار ناپذیر است و امنیت غذایی کشور مرهون خدمات این قشر تلاشگر می باشد.
وی در ادامه با اشاره به برنامه ها وفعالیت های اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت:طی سنوات اخیر شاهد فعالیت های مطلوبی ازطرف دامپزشکی استان بود ه ایم که این امور به نحوی موجبات  ارتقاء بهداشت دام وطیور وبالتبع بهداشت عمومی را در استان فراهم آورده است.
در ادامه این مراسم دکتر امیر ابراهیم مقصودی فرد مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه نیز با تبریک هفته دامپزشکی، گفت: خدمات دامپزشکی نقش مهمی در اقتصاد ملی و تامین بهداشت جامعه دارد.
وی با اشاره به اهمیت فعالیت های دامپزشکی، خواستار ارتقاء جایگاه این بخش شد و افزود: امیدوارم برپایی چنین مراسمی در شناساندن جایگاه واقعی دامپزشکی موثر باشد و در آینده شاهد حمایت بیشتری از این بخش در کشور باشیم.
مقصودی فرد با اعلام اینکه دامپزشکی بیش از 70 وظیفه مهم دارد، افزود: این وظایف با سلامت جامعه، حفظ و ارتقاء تولیدات دامی و عدم وابستگی ارتباط مستقیم دارند.
وی با اشاره به اهمیت صنعت دام و طیور کشور، عنوان کرد: با توجه به اهمیت این صنعت نیاز است به بخش دامپزشکی توجه بیشتری صورت گیرد.
مقصودی فرد ادامه داد: ظرف سالهای اخیر شاهد توسعه صنعت دام و طیور کشور بوده ایم، اما توازنی بین این توسعه و تقویت بخش دامپزشکی برقرار نیست و جا دارد توجه بیشتری به این بخش شود.
وی افزود: به موازات توسعه صنعت دام و طیور کشور باید بخش های دولتی و خصوصی دامپزشکی نیز از نظر نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز تقویت شوند.
مقصودی فرد کمبود نیروی فنی، کمبود تجهیزات آزمایشگاهی و کمبود تسهیلات مورد نیاز بخش خصوصی را از مشکلات دامپزشکی برشمرد.
پس از ارائه گزارش عملکردفنی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از طرف دکتر علیرضا امیری معاون فنی دامپزشکی استان  ،مهندس رمضان رویین تن ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه به بیان نقش و جایگاه دامپزشکی در عرصه های مختلف پرداخت.
وی با تاکید بر وظایف سازمان دامپزشکی کشور افزود:رابطه دامپزشکی با اقتصاد ملی ،دامپزشکی و بهداشت مواد غذایی ، دامپزشکی و امنیت غذایی رابطه ای تنگاتنگ و گسترده می باشد و با توجه به گوناگونی حرفه ای در این عرصه می بایست بیش از پیش به دامپزشکی اهمیت داد.
حجت الاسلام والمسلمین وحیدی نژاد ،نماینده ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز دیگر سخنران این مراسم بود.وی با اشاره استقرار مطلوب ناظرین شرعی در کشتارگاههای دام و طیور استان گفت:امروز می بایست افتخار کنیم که علاوه بر رعایت مسائل بهداشتی بحث حلیت گوشت نیز به صورت روزانه در کشتارگاههای استان به نحو شایسته ای انجام می شود و محصولات غذایی با کد حلال روانه بازار می گردد.
وی آنگاه به نقش تاثیر پذیری از قرآن و اهل بیت در سعادتمندی بشر و جامعه اشاره کرد و افزود : انسانهای موفق و تلاشگر سلاحی جزء سلاح ایمان ندارند و همواره این سلاح آنها را در برابر دشمنان موفق می نماید.
رئیس نظام دامپزشکی استان دیگر سخنران این مراسم بود. دکتر محمد زاده با ارائه گزارشی از فعالیت های نظام دامپزشکی استان کرمانشاه ظرف یک سال اخیر افزود: اصلاح فرآیندها ، افزایش توان اجرایی نظام ،دوره های آموزشی کاربردی ،فعالیت چشمگیر تعاونی مسکن ،تعامل سازنده با بخش دولتی و...از جمله اموری بودند که شورای نظام طی دوره جدید فعالیتها پیگیری نموده است.
وی در ادامه از همراهی ها و همکاری مدیر کل دامپزشکی و مدیران دامپزشکی  استان تقدیر به عمل آورد.
دکتر رحیمی از اساتید دانشکده دامپزشکی کرمانشاه  نیز طی سخنان کوتاهی با تبریک روز ملی دامپزشکی به اهمیت این حرفه در جامعه پرداخت و گفت:باز نمودن کامل مباحث مربوط به دامپزشکی و سخن در خصوص گوناگونی حرفه ای در این عرصه خطیر نیازمند فرصت های بیشتر و نشست های تخصصی می باشد.
در پایان این مراسم که با شرکت بیش از 700 نفر  و با اجرای گروه های نمایشی ،موسیقی ،شعبده بازی ، مسابقه و... همراه بود مسئولین استان از 50 نفر نمونه های بخش دولتی و خصوصی دامپزشکی استان تجلیل به عمل آوردند. 
اسامی نمونه های مراسم روز ملی دامپزشکی در استان کرمانشاه به شرح ذیل است:

شبکه های دامپزشکی نمونه :

1-شبکه دامپزشکی شهرستان صحنه دکتر مجید ملک زاده
2- شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه دکترنادر پرور
3- شبکه دامپزشکی شهرستان دالاهودکتر صفدر منوچهری

کارمند ان نمونه شهرستانها:
 
کرمانشاه : محمد منصوری گلاره –ماشاا.. مرادی – دکترمحمد حسن محمدی – شایسته ایزدی –  شمس ا... جلیلیان –فریبرز جلیلیان،دالاهو :فرض اله شیرویی ،سرپل ذهاب : موسی مرادی،سنقر : یزدان بنی عامریان-حسینعلی پروینی ،پاوه : سارا اسماعیلی،قصرشیرین : شاهپور نجفی ،اسلام آباد : بهروز سعیدی فر -رضا کریمی ،صحنه :محمد عظیمی ،گیلانغرب : ستار فتاحی،کنگاور :فتحعلی رضایی،روانسر : خسرو اعظمی ،ثلاث : فتاح خلخال،هرسین :نصراله قنبری ،جوانرود: تیمور منوچهری – کریم عبدالقادری

مدیران نمونه
 
1-دکتر علی رضا امیری
2-مرتضی زارعی
3-ظفر فولادی
4-دکتر شاهرخ یارویسی
 
کارشناسان نمونه ستادی

1-دکتر سرور جلائی نژاد
2-سهیلا رضوی

کارمندان نمونه ستادی
 
1- ایرج حقیقی 
2-علی قربانی
3-ناهید محمدی
4-بهرام توحیدی فر

بخش خصوصی
(دارو ، درمان )

داروخانه های  دامپزشکی
 
1- دکتر بهرام عظیمی کرمانشاه
2-کیومرث عبدلی صحنه
3-منصور بابایی دالاهو

درمانگاه های دامپزشکی

1-دکتر رضا شش بلوکی
2-دکتر انور بابائی

مراکز مایه کوبی
 
1- دکتر ماندانا پدارم
2-دکتر داریوش محمدی

شرکت پخش دارو واکسن
 
1-شرکت ایمن پخش صالح، دکتر آرش مرادی

بخش نظارت بر بهداشت عمومی

1-مدیر عامل محترم کشتارگاه صنعتی دام بیستون آقای الهیار رحمانی
2- مدیر عامل محترم کشتارگاه صنعتی طیور پر طلائی آقای مهدی جلیلیان
3- مدیر عامل محترم گاوداری صنعتی شیر و دام کنگاور آقای مهندس بهروز سهرابی
4- مدیر عامل محترم خوراک دام و طیور کرمانشاه دانه آقای عبدالعلی مدلل
5- مدیر عامل محترم مرکز جمع آوری شیر گیلانغرب آقای پیمان رمضانی


مطالب مشابه :


کلمات ورودی برای ورود به سایت

دانشکده بهداشت کرمانشاه : 4. 19: عوامل فيزيكي محيط كار : 4. 20: yahoo : 4. 21: msds فارسی : 4. 22: ایمنی و
معرفی دانشکده پرستاری ومامایی کرمانشاه وآشنایی بارشته وشغل پرستاری

پرستاری 87 دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه - معرفی دانشکده پرستاری مرکز بهداشت خصوصی به
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بین سالهای۱۳۶۹-۱۳۷۰ تاسیس گردید.

بسیج دانشجویی علوم پزشکی کرمانشاه 3- پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده بهداشت
ثبت نام اردوهای جهادی

بسیج دانشجویی علوم پزشکی کرمانشاه - ثبت نام اردوهای جهادی _ دانشکده ی بهداشت :
مجموعه مقالات - پمفلتها - جزوه های آموزشی - پاورپوینتهای آماده

پرستاری 87 دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه - مجموعه مقالات - پمفلتها - جزوه های آموزشی
معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه:دامپزشکی نقش مهمی در تامین سلامت و بهداشت جامعه دارد

دامپزشکی کرمانشاه سلامت و بهداشت اساتید دانشکده دامپزشکی کرمانشاه نیز
برچسب :