ماجراهای مش غلامحسین و کوکب خانم پس از هدفمند شدن یارانه ها ( طنز یارانه ای )

                           

آخه مردکه ، لنگ ظهر شد  ، بلند شو برو چند تا بیل بزن ، یه چیزی تو زمین بکار ، برکت از خونه رفت ، شکمت را نگاه کن ، تو همین چند روز چقدر چربی و پی تو اون ذخیره شده .

چرا اینقدر تن پرور شدی ، فقط کارت شده بیای تو خونه و چراغا را خاموش کنی ؛ اتو را از برق بکشی ، یواشی بری زیر اجاق گاز را خاموش کنی.

ماشین لباس شویی را که بردی تو انباری ، جاروبرقی را هم که جمع کردی ، بخاری را هم که آوردی رو شمعک و شب هاباید مثل سگ از سرما بلرزم.

مش غلامحسین : آخه زن تو چرا ایقدر نا شکری ، چرا می خوای انرژی  رو بی هدف هدر کنی ، چی می شه غروب بخوابی و آفتاب که زد بلند بشی ، یادت نیست می گفتن : سحر خیز باش تا کامروا بشی.

چی میشه جا اتو یه پشنگ آبی بزنی به لباسها و اونارو شب ها بذاری زیر بالش و رختخوابت تا صاف بشن ، چی می شه جا لباسشویی این چند تا تکه لباس رو ببری سر نهر آب ، تازه یک ورزشی هم برات  می شه و بازوهات قوی می شه.

چی میشه جا این اجاق گاز چند  تا خلاشه وهیزم جمع کنی و غذات رو با اون درست کنی ، آخه تو کی می خوای اصلاح بشی ، چرا یک کم با من همفکری نمی کنی که هدر کردن انرژی هامون را هدفمند کنیم .

چه اشکال داره هر وقت که سردت شد ، چند تا حرکت موزون انجام بدهی یا ورزش های آیروبیک بکنی  ، حتماً باید برا گرم کردن خودت گاز رو هدر کنی.

صبر کن مش غلامسین ، ایقدر جوگیر نشو ، قربون خدا بشم ، حالا تو دیگه شدی عمو یارانه ای  ومن شدم مسرف و هدر کن انرژی.

همین تو نبودی چند روز پیش می گفتی : چرا فقط  قیمت بنزین ما رو با خارجی ها مقایسه می کنن  ، چرا حقوق ما رو با اونا مقایسه نمی کنن ، پس نمی گفتی مقایسه دو تا جامعه فقط از یک جهت خاص مثلاً بنزین .ستم به هر دو تا جامعه هست .

تو نمی گفتی اگر تمام حقوق یک ماهم را اگر بدهم نمی تونم یک دندون کرم خورده ام را درست کنم ، تو نمی گفتی ، هر اروپایی می تونه با یکسال پس انداز مازاد درآمد خود یک خودرو لوکس بخره ، تو نمی گفتی : هر اروپایی با 10 سال پس انداز مازاد درآمد خود می تونه یک خونه بخره ولی تو  با 100 سال پس انداز مازاد درآمد می تونی یک خونه بخری .

تو نمی گفتی درآمد و حقوقت یک دهم درآمد اروپایی ها می باشد ، تو نمی گفتی : چرا ماشین کلخنه من را که مثل آفتابه بنزین می خوره با خودروهای لوکس خارجی ها که در 100 کیلومتر 4 لیتر بنزین مصرف می کنه مقایسه نمی کنن.

مش غلامسین دهن منو باز نکن ، همین چهار روز پیش بود که می گفتی : بنزین تولید ایران خیلی ارزان بدست می اید چون برای نفت خامش هزینه ای را پرداخت نمی کنیم .

ببین مش غلامسین ! من خودم بیش از تو دلم برا انرژی و منابع تجدید ناپذیر می سوزه و خوب هم بلدم اصولی و هدفمند از اونا استفاده کنم، ولی تو هم بابد حواست جمع باشه که  صلابت و نجابت منو رضایت فرض نکنی و هر روز به یک شکلی    وبا یک سری حرفا بیای هر چی دلت خواست به خوردم دهی و اهدافت را به این وسیله توجیه کنی.

من که تو رو می شناسم ، می خوای دست از کار و کسب بکشی و صبح ها تا لنگ ظهر بخوابی و زندگی رو به من و بچه ها سخت بگیری و بوسیله برق و گاز و آب اهدافت را توجیه کنی .

من که می دانم تو کلّه تو چی می گذره ، چون سرپرست خونه بودی ، پول یارانه انرژی و نان را گرفته ای و هر روز از کله سحر بلند می شی و دنبال من وبچه ها یا چراغارو خاموش می کنی ، یا زیر اجاق گاز و کم می کنی ، دیروز هم که رفتی یک تاوه خریده ای که من نون تیری بپزم.

همین چند روز پیش بود،  گفتم می خوام برم کلاس ورزش آیروبیک ؛ گفتی من از این قرتی بازی ها خوشم نمی آد ، حالا می گی : با ورزش و حرکات موزون خودم را گرم کنم.

چرا ساکت شدی مش غلامسین ! چرا کم آوردی ؟

من ساکت شدم ؟ من کم آوردم ؟ من در شگفتم تو زنیکه  ، ای حرفارو از کجا یاد گرفتی ، من فکر می کردم  سواد تو در حد همین کماجدون آشپزی است  ، ببین کوکب جان ، من خیر و صلاح تو رو می خوام ، هزار تا چاه نفت ، تمام منابع گازی عسلویه فدا یک شاخ موی تو ، باور کن من اگر می گم بخاری را خاموش کن و با ورزش های آیروبیک و حرکان موزون خودت را گرم کن ، هدفم تناسب اندام توست ، چه اشکال دارد با  یک تیر دو هدف بزنیم ،  منظورم اینه : چربی های تو رو با هدفمند کردن انرژی بسوزانیم یعنی جا گاز چربی بدن تو را بسوزانیم.

ببین مش غلامسین ، من حوصله جرو بحث با تو را ندارم ، اصلاً بیا یک کاری کن ، پول یارانه انرژی و نان من را بده  ، خودم می خواهم بر سهم انرژیم مدیریت کنم ، یا اونو همین امروز هدر می کنم یا که با هدفمند کردنش اونو پس انداز می کنم و می رم دماغمو عمل می کنم یا که می رم تو بورس سهم می خرم.

زن این حرفارو نزن ، پس می شه من سهم یارانه هر کس رو بدم به خودش ؟

چرا نمی شه ؟ شاید من دلم بخواد با الاغ برم تا خونه بابام و دلم نخواد یارانه بنزینم را بزنم تو ماشین قراضه تو ، یا دلم بخواد از امروز لباسمو رو از همین پارچه هایی که چروک هستند و نیاز به اتو نداشته باشند تهیه کنم ، یا دلم بخواد سهم انرژی برقم را صرف گاز یا آب بکنم ، یا یک ماه با تو قهر کنم برم خونه بابام و با پس انداز پول یارانه ام پالتو پوست بخرم.

باشه کوکب خانم ! یک یارانه ای نشانت بدهم که تا عمر داری نتوانی آن را هدر کنی ، بلند شو بریم محضر  ، بیا این هم 80 هزار و 500تومن یارانه ات  ، یارانه نانت را هم تو همین 20 روز خورده ای.

می روم ، منو از طلاق می ترسونی ، تو پول یارانه ام را بده ، مهریه ام حلالت

یه لحظه خفه شو ، ببینم رادیو چی می گه !

                                 اطلاعیه یارانه ای شماره 20

به اطلاع مجریان هدف مدار و مدیر مصرف انرژی می رساند : با توجه به ذخیره بیش از اندازه انواع و اقسام انرژی توسط شما هدر کنندگان سابق انرژی که در این چند روز کمال همکاری را با  مصرف گاز ، برق ، آب ، نان مبذول داشته اید  و به پاس تقدیر از تمامی عمو یارانه های کشور به زودی یارانه انرژی ویژه چله بزرگ به حساب سرپرست خانوار واریز می شود.

پس چرا کوکب خانم تشریف نمی آورید ، بیا بریم دفترخانه تعطیل می شود.

ببین مش غلامسین جان ، این اطلاعیه را که شنیدم ، می دانی یاد چه افتادم ، اگر گفتی یارانه  ویژه چله بزرگ را به تو هدیه می کنم.

نمی دانم یاد چه افتادی ؟

یک کم فکر کن ،  20 دی ، چله بزرگ ، زمستان ، برف سپید ، لباس سفید ، بوی ترنج و نارنج ، گل نرگس ، پیکان سفید ، صفحه دوم شناسنامه سفید

من که هیچی یادم نمی آید ؛  چرا غلی جان یک کم فکر کن ، فردا سالروز ازدواج من و توست ، غلی جان ، قربون یارانه هایت بروم ، خدا کنه سایه ات بالا سرم باشه ، یارانه را می خوام چکار کنم ، اصلاً  غلی جان یارانه ویژه چله بزرگم را به تو هدیه می کنم و برو یک کت و شلوار هاکوپیان برای خودت بخر ، قربونت برم غلی جان ، چاه های عسلویه  فدا یک شاخ موی تو ، غلی جان ، یارانه نون و آبم فدا ی یارانه گاز و برقت ، غلی جان

 

 


مطالب مشابه :


کار آفرینان موفق

اما به نظر می رسد نمی‌توانید از قیمت مناسب و تنوع کت و شلوار هاکوپیان
جدیدترین مدل مانتو تابستانه 91

مدل های جدید مانتو تابستانه سال ۹۱ / 2012 مدل های مانتو نخی 91 کت و شلوار هاکوپیان با قیمت
ماجراهای مش غلامحسین و کوکب خانم پس از هدفمند شدن یارانه ها ( طنز یارانه ای )

چرا فقط قیمت بنزین ما رو با خارجی ها مقایسه تو نمی گفتی درآمد و حقوقت یک دهم درآمد
کار آفرینان موفق

اما به نظر می رسد نمی‌توانید از قیمت مناسب و تنوع کت و شلوار هاکوپیان
شکست عشقی را از یاد می برید اگر...

طرح های متنوع و قیمت های کت و شلوار و ایرانی کت و شلوار مثل هاکوپیان
بازار یابی

آنگاه با پوشیدن کت و شلوار هاکوپیان روز قیمت این کالاها به بر خدمت و
جدیدترین مدل مانتو تابستانه 91

مدل های جدید مانتو تابستانه سال ۹۱ / 2012 مدل های مانتو نخی 91 کت و شلوار هاکوپیان با قیمت
ماجراهای مش غلامحسین و کوکب خانم پس از هدفمند شدن یارانه ها ( طنز یارانه ای )

چرا فقط قیمت بنزین ما رو با خارجی ها مقایسه تو نمی گفتی درآمد و حقوقت یک دهم درآمد
برچسب :