شکست عشقی را از یاد می برید اگر...

اگر خودتان را بشناسید، می‌توانید از یک شکست عشقی جان سالم به در ببرید.

فراموش نکنید

اولین چیزی که بعد از جدایی افراد به آن تاکید می‌کنند، «فراموش کردن» است. اما واقعیت این است که در روان ما چیزی به عنوان فراموش کردن وجود ندارد. در واقع ناخودآگاه ما، مسئولیت افکار و خاطراتی که به گمان خودمان فراموش‌شان می‌کنیم را برعهده می‌گیرد و آنها را در خود نگه می‌دارد. پس اگر می‌خواهید دوری از او شما را آزار ندهد، به «فراموش کردن» رو نیاورید. چراکه تلاش برای از بین بردن موضوعات – به‌خصوص موضوعات ناراحت کننده- تنها به انکار و سرکوبی منجر می‌شود و می‌تواند تا پایان عمر ما را آزار دهد.

رابطه‌ای که ماه‌ها یا سال‌ها برای به سرانجام رسیدنش تلاش کرده بودید، از دست رفته است. کسی که تا دیروز نامزد‌تان بود، می‌گوید شما را نمی‌خواهد و شاید مشکلی که نه شما و نه او از پس برطرف کردنش بر نمی‌آیید، به این جدایی منجر شده است. اما دلیل جدایی شما هر چه که باشد، چیزی از دلتنگی و ناراحتی هر روزه‌تان کم نمی‌کند. هنوز هم گاهی با تمام وجود می‌خواهید که برگردد و برای همیشه، شاهزاده سوار بر اسب شما بماند. گاهی فکر می‌کنید هیچ مرد دیگری می‌تواند به اندازه او شما را عاشق کند و گاهی هم به خود می‌گویید، شاید همه این عشق و عاشقی‌ها بی‌سرانجام باشند. اگر شما هم با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می‌کنید و می‌خواهید هرچه زودتر، از تلخی این روزها بیرون بیایید و دوباره به زندگی برگردید، در ادامه این مطلب با ما باشید. ما به شما میانبر‌های آرام شدن را نشان می‌دهیم و با کمک یک تست، به شما می‌گوییم احساسی که داشته‌اید، تا چه اندازه منطقی و تا چه حد نادرست بوده است.

سوگواری کنید

اتفاقی که افتاده‌است را بپذیرید و حتی به خاطرش ناراحت باشید. این حق شماست که برای از دست دادن فردی که در زندگی‌تان تاثیرگذار بوده است، غمگین باشید. پس سعی کنید با تمام وجود این واقعیت را بپذیرید که این رابطه تمام شده است و از این به بعد باید زندگی‌تان را بدون آن فرد سپری کنید.

ریشه مشکل را پیدا کنید

اگر سوگواری شما برای این از دست دادن بیش از اندازه طول کشیده است، باید به دنبال دلیل این اتفاق در خودتان بگردید. آن فرد چه ویژگی‌هایی داشت که نمی‌توانید از او بگذرید و در آن رابطه چه چیز‌هایی را به دست می‌آوردید که نمی‌توانید از آنها بگذرید؟ در هر رابطه‌ای احتمال از دست رفتن هم هست. اما اگر شما یک نفر را نمی‌توانید فراموش کنید و خاطراتش را رها کنید باید برای خودتان به دنبال دلیل این اتفاق بگردید. احتمالا در این رابطه نیازی از شما ارضا می‌شده و تا به دنبال راهی تازه برای پاسخ‌گویی به آن نیاز نگردید، نمی‌توانید برای زندگی‌تان قدم تازه‌ای بردارید.
واقعیت را بپذیرید

می‌توانید در مورد یک موضوع حرف نزنید یا بگویید بی‌اهمیت است، اما این تلاش مشکل شما را بیشتر می‌کند. اگر می‌خواهید از این مشکل رها شوید، باید به چیزی که ناراحت کننده است بپردازید. از تلاش برای فکر نکردن به آن دست بردارید. همه آنچه که در این رابطه گذشته است را بررسی کنید. از خود بپرسید «چه شد که این فرد تا این اندازه روی من تاثیر گذاشت؟» چرا این موضوع شما را تا این حد رنجانده؟ چطور می‌توانید خودتان را تسکین دهید؟ چطور می‌توانید با نبودن آن فرد کنار بیایید و با وجود این از دست دادن، زندگی خوبی داشته باشید؟ 

یادتان نرود که باز هم از دست می‌دهید

این واقعیت را فراموش نکنید که ما قرار است در جریان زندگی‌مان خیلی افراد را از دست بدهیم. انسان از زمانی که به دنیا می‌آید تا زمانی که از دنیا می‌رود، قرار است بسیاری از نزدیکانش را از دست بدهد و روند طبیعی زندگی است. اما اگر این روند، شما را بیش از اندازه عذاب می‌دهد، باید از خود بپرسید «چرا من نمی‌توانم این از دست دادن را فراموش کنم و از سوگواری بیرون بیایم؟» طبیعی است که شما تا مدتی برای این فقدان ناراحت و پریشان باشید اما سوگواری طولانی مدت، آرام آرام تبدیل به افسردگی می‌شود و همه زندگی شما را در بر می‌گیرد.

اتفاقی که افتاده‌است را بپذیرید و حتی به خاطرش ناراحت باشید. این حق شماست که برای از دست دادن فردی که در زندگی‌تان تاثیرگذار بوده است، غمگین باشید

به نیازهایتان پاسخ دهید

بعد از شناختن نیازهایی که در آن رابطه ارضا مي‌شديد، باید به دنبال راهی دیگر برای برطرف کردن آن نیازها بگردید. اگر آن نیازها واقعی بوده است، باید در جای دیگری راهی برای پاسخ گفتن به آنها را جست‌وجو کنید و اگر کاذب بوده است، باید در خودتان دلیل این نیازهای غیرمنطقی و تغيير را جست‌و‌جو کنید. 

حستان را زیر ذره‌بین بگذارید

آبا بودن این فرد در زندگی‌تان، منفعتی را به دنبال داشته است؟ برای مثال با او به شما خوش می‌گذشته یا باعث می‌شده چیزی از او یاد بگیريد؟ اگر این منفعت منطقی باشد، می‌شود از آن گذشت و پاسخ آن نیاز منطقی را در جای دیگری پیدا کرد. اما اگر یک نیاز کاذب دلیل دلبستگی بیش از حد شما باشد، با هیچ چیز نمی‌توانید آن را جایگزین کنید. تنها راه شما این است که در خودتان دلیل اصلی این دلبستگی را پیدا کنید و با برطرف کردن مشکلات خودتان، به این سوگواری هم پایان دهید. بعد از، از دست دادن یک رابطه عاطفی، کنار آمدن با دلایل منطقی آسان است. شما به‌راحتی می‌توانید جایگزین دیگری برای آنها پیدا کنید و به زندگی‌تان ادامه دهید. اما اگر دلایل احساسی و نادرست شما را به این رابطه پیوند زده باشد، بیرون آمدن از آن کار آسانی نیست. اگر می‌خواهید بدانید دلبستگی‌تان به این ارتباط منطقی است یا به دليل ناتوانی‌های خودتان در آن ماندگار شده‌اید، به سؤالاتی که در  این مطلب آمده، پاسخ دهید.

حستان راست می‌گوید؟

اگرمی‌خواهید بدانید کجای کارید و تا چه اندازه رابطه‌تان با نامزدتان منطقی است، به سؤالات زیر پاسخ دهید. این تست کوچک به شما می‌گوید که به‌خاطر منطق احساس عاشقی می‌کنید یا دلایل نادرستی شما را وادار به عاشق بودن می‌کنند، پس صادق باشید و بدون خودسانسوری‌ پاسخ دهید.

به من احساس امنیت می‌دهد

خیالم از این رابطه راحت است و دلم را نمی‌لرزاند. وقتی مشکلی برایم پیش می‌آید، از اینکه او حامی من است دلگرم می‌شوم.

بله           خیر  
به او احساس خوبی دارم

به او علاقه مند هستم. دلایل زیادی را برای این علاقه دارم و رفتارها و ویژگی‌هاي او برای ادامه رابطه به من انگیزه می‌دهند.

بله           خیر  

نیاز به احترامم را برطرف می‌کنم

خانواده، همکاران و دوستانم بدون مقاومت این رابطه را به رسمیت می‌شمارند و از بودن او در زندگی‌ام استقبال می‌کنند.

بله           خیر  


به من توجه می‌کند

حواسش با من است و نمی‌گذارد در این رابطه تنهایی یا خلأيی را احساس کنم. مرتب با من تماس می‌گیرد و از حالم باخبر می‌شود.

بله       خیر  

حسش را در این رابطه درگیر می‌کند

تغییراتم را می‌فهمد و بدون آنکه بگویم، متوجه احساساتم می‌شود. با رفتارش می‌گوید به ظاهرم و شرایط روانی که در آن قرار دارم توجه می‌کند.

بله           خیر  


 چه نمره‌ای می‌گیرید؟

اگر پاسخ شما به سؤال‌های زیر مثبت باشد، شما احساسی منطقی داشته‌اید و می‌توانید تک‌تک این احساس‌ها را در دنیای بیرون، بار دیگر به دست آوريد. اما اگر پاسخ شما به 3 سؤال از 5 سؤال ذکر شده منفی است، ترس‌ها و کاستی‌های درون‌تان شما را تا این حد عذاب می‌دهند. پس در اولین فرصت، برای ترمیم خود آسیب دیده‌تان، با یک روانشناس مشورت کنید.«دیگر تمام شد. این آخرین باری است که اسفند ماه برای خرید از در خانه بیرون می آیم.» روزهای پایانی سال اگر توی تاکسی و اتوبوس و مترو باشید. این دیالوگ تکراری را زیاد می شنوید. دیالوگی که به پیوست گیر کردن لای در مترو و یک لنگه پا ایستادن در صف اتوبوس و تاکسی و دیدن قیمت های نجومی اجناس بر زبان ها جاری می شود. 

نکته اما اینجاست که کمتر کسی چنین دیالوگی را عملی کرده. انگار خاصیت اسفند ماه و عید این است که همه خاطرات گذشته از این ماه را از اذهان اک می کند. دوباره همه بی خیال هر آنچه قبلا گفته اند از خانه بیرون می آیند و مترو و اتوبوس و تاکسی به محلی برای دعوا و غر و افسوس و آه تبدیل می شود. 

با اینحال هیچکس نیست که بتواندلذت خرید کردن در روزهای قبل از عید را انکار کند و البته کمتر کسی هم به طور کامل می تواندخودش را از این بازار پرهیاهو دور نگه دارد. در سبک زندگی این شماره توصیه هایی برایتان آورده ایم که لااقل توی این شلوغی خیابان ها و وسایل نقلیه عمومی، کمتر از سر گرانی آه بکشید. حواستان هست که: کمتر!
تمام نکاتی که باید برای یک خرید عید خوب و ارزان بدانید

بیا این ور بازار!


خرید شب عید یک جورهایی حکم همان آش خاله را دارد. حتی اگر خودتان هم دنبال خرید توی شلوغی های اسفندن نباشید و بی خیال کفش و لباس نو بشوید، بالاخره باید برای تهیه آجیل و شیرینی دل به بلبشوی آخر سالی بدهید و دست خالی نمانید. 

خلاصه اینکه از خرید عید نمی توان فرار کرد و هر کسی حداقل چند روزی از آخرین ماه سال را توی کوچه و خیابان های ترافیک گرفته، سر می کند. حالا برای اینکه راحت تر و سریع تر به غول مرحله آخر یعنی تحویل سال برسید، این چهار نکته را جدی بگیرید:

1- هر چه سریع تر، بهتر!

خرید شب عیدتان هر چقدر به روزهای آخر سال نزدیکتر شود، بیشتر ضرر می کنید. چون فروشنده ها می دانند که شما حتما قصد خرید دارید و وقت کمی هم مانده، یک ریال از قیمت جنس کم نمی کنند به قول معروف تیغشان روزهای آخر بیشتر می برد. پس مطمئن باشید حتی اگر به جای فردا، امروز بروید به نفع خودتان کار کردید. 

البته شیرینی و میوه و آجیل جزو خریدهایی هستند که کاری نمی شود برایشان کرد و برای اینکه تازه بمانند، توی همان دقیقه 90 خریده می شوند. یادتان باشد که تا جای ممکن صبح برای خرید بروید که هم ترافیک کمتر است و هم حوصله فروشنده ها بیشتر، ضمنا اگر به مسیرتان مترو می خورد، فکر ماشین شخصی را از سر بیرون کنید. به دردسرهای جای پارک و شلوغی خیابان ها فکر کنید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

2- لیست خرید من کو؟

بالاخره حساب و کتاب مهم است، پس با خرید بی برنامه و تفننی خداحافظی کنید. یعنی بر اساس ضرورت خرید کنید، نه تحت تاثیر جو بازار و زرق و برق های شب عید. برای تهیه لیست خرید اول تمام وسایل مورد نیازتان را بنویسید، بعد از بین آنها اولویت بندی کنید و مهمترین ها را توی لیست نگه دارید. این کار هم ذهنتان را مرتب می کند، هم چیزی از قلم نمی افتد و هم اینکه می توانید برای انتخاب محل خرید برنامه ریزی کنید و بی هدف خیابان ها را گز نکنید. 

هر چقدر هم که جیبتان تار عنکبوت بسته باشد، باز هم دلیل نمی شود جنس بی کیفیت بخرید. فروشنده ها خودشان بنجل ترین اجناسشان را برای شب عید رو می کنند؛ حواستان را جمع کنید. یادتان باشد که به قول معروف ما آنقدر پولدار نیستیم که ارزان بخریم.

3- پیش به سوی راسته


ساده لوحانه ترین کار موقع خرید این است که با لیست راه بیفتید توی اولین مرکز خریدی که جلوی رویتان سبز شد. معلوم است که توی پاساژها و مجتمع های تجاری بزرگ، همه جور چیزی پیدا می شود اما به قیمت ارزش افزوده اجاره بهای بوتیک شیک و پیکشان! پس اگر دنبال خرید ارزان قیمت هستید، از پاساژهای معروف و اسم و رسم دار بگذرید و بروید سراغ منبع اصلی، بازار. قیمت جنس ها توی بازار با مغازه ها حداقل 20 درصد فرق دارد. اگر به بازار هم دسترسی ندارید، حتما بروید سراغ راسته های هر کدام از خریدهایتان. راسته ها و عمده فروش ها، به نسبت قیمت مناسبتری دارند.

4- خرید در وقت اضافه


اگر واقعا از نظر مالی اوضاع درامی دارید، برایتان یک پیشنهاد ویژه داریم؛ البته مشروط بر اینکه صبرتان زیاد باشد. از آنجایی که فروشنده ها تا ساعت های آخر 29 اسفند، تمام تلاششان را برای قالب کردن جنسشان به شما می کنند، می توانید کل ماجرای خرید را به شب بیست و نهم و روز اول فروردین موکول کنید. چون از وقتی که توپ سال نو زده می شود، اوضاع خرید به سمت شما می چرخد. 

فروشنده ها تا دقایق آخر هر چقدر که می توانسته اند، فروخته اند اما هنوز جنس هایی مانده که دیگر مشتری ندارند، چون از موعد خریدشان گذشته. در این وضعیت اگر معجزه وار برای خریدشان بشتابید، با 50 درصد تخفیف مواجه می شوید. گرچه باید پیه تمام کردن سایز و رنگ دلخواهتان را به تن بمالید. خلاصه ممکن است همه چیز شبیه توقعاتتان نباشد، اما بی پولی است دیگر!

پیشنهاد ویژه: جمعه بازار


هنری ترین پارکینگ در خاورمیانه
پاساژ پروانه چهار راه استامبول و جمعه بازار معروفش را در هر منوی خرید و برای هر سلیقه ای می توان جا داد. مراجعه به این پاساژ در یکی از جمعه های اسفند ماه به شدت توصیه می شود. از کیف و کفش و مانتو و لباس و زیورآلات و هر چه که بخواهید در طرح های متنوع و قیمت های نسبتا مناسب می توانید پیدا کنید. 

اگر هم می خواهید خرید عیدتان کمی سنتی تر و هنری تر باشد، باز هم جمعه بازار گزینه مناسبی است. حتی اگر خودتان هم نتوانستید خرید کنید، ایده های متنوعی که آنجا در تولید اجناس به کار رفته ذهنتان را برای تولید نمونه های مشابه برای خودتان بازتر می کند. البته دو نکته را در نظر داشته باشید. اول اینکه اسفند ماه جمعه بازار از هر وقت دیگری شلوغ تر است.

 پس اگر واقعا قصد خرید، آن هم یک خرید توام با آرامش دارید، قبل از ساعت 12 ظهر خودتان را به آنجا برسانید. نکته دوم هم اینکه پول کافی همراه داشته باشید چون آنجا خبری از عابربانک و دستگاه کارتخوان نیست! در ضمن اگر قصد خرید ظرف و ظروف و وسایل خانه را ندارید، سریع از طبقه اول رد شوید و در وقتتان صرفه جویی کنید.

برای خرید عید کجاها برویم و چه نکاتی را رعایت کنیم که کمتر هزینه کنیم؟


به وقت گرانی ارزان بخرید!
از قدیم الایام رسم بوده مه روز عید سر تا پایشان را نونوار کنند و برای خوردن پسته و فندق راهی منزل اقوام بشوند. حالا قدیم ترها که بچه تر بودیم، اصرار داشتیم از زیرپوش گرفته تا کفش و جورابمان نو باشد و همان سر سفره افتتاح بشوند و این روزها اکثرمان به همان چهار تکه لباسی که بیشتر توی چشم هستند اکتفا می کنیم.

 به هر حال این رسمی است که بوده و هر چقدر هم بخواهیم تریپ روشنفکری برداریم که: «نه، من گرفتار این تب شب عید نمی شوم» و اینها، باز هم بدمان نمی آید هفته آخر اسفند بین شلوغی وسوسه انگیز مراکز خرید، جیب مبارک را صفا بدهیم. پس پزهای روشنفکریتان را کنار بگذارید و برای اینکه ارزان بخرید، راهنمای زیر را بخوانید.

مانتو

از کجا بخریم؟

طبقه پایین پاساژ شانزه لیزه خیابان جمهوری از جاهایی است که می توانید بین مغازه های متنوعش مانتوی مورد علاقه تان را پیدا کنید. هفت تیر هم با اینکه اسمش به عنوان یک راسته گران معروف است اما بین مغازه های متعددش گزینه های خوبی برای خرید پیدا می شود.

 ضمن اینکه یکی، دوتا از مغازه های هفت تیر همیشه تخفیف خورده اند و اینطوری نیست که با پول کم چیزی گیرتان نیاید. البته حواستان باشد اگر از آن آدم های عشق لباس سنتی هستید، می توانید به جایی مثل بازارچه پارک لاله هم سر بزنید. توی همان غرفه های کوچک و ساده که در نظر اول خیلی هیجان انگیز نیستند، مانتوهای سنتی متنوع و ارزانی می توانیدپیدا کنید.

پیشنهاد ویژه 1


اگر از مانتوتان توقع خاصی ندارید و همیشه مدل های ساده را می پسندید خرج اضافی نکنید. سری به عبدل آباد، خیابان گاندی یا مولوی بزنید و پارچه مورد علاقه تان را تهیه کنید. یک خیاط منصف پیدا کنید و پارچه را دستش بسپارید. اینطوری می توانید تا بیست هزار تومان زیر قیمت بازار مانتو را تهیه کنید. البته حواستان باشد این برای مانتوهایی است که مدل خاصی ندارند. مط که از روی جدیدترین ژورنال ها انتخاب کرده اید، باید توقع هزینه ای در حد همان مغازه های هفت تیر و حتی بیشتر داشته باشید!

پیشنهاد ویژه 2

اگر آخر سالی اوضاع جیبتان چندان بر وفق مراد نیست اما باز هم دلتان نمی خواهد سر سال جدید با تیپ و قیافه تکراری در محافل خانوادگی رویت بشوید، یکی از مانتوهای قدیمی، سالم و مورد علاقه تان را بردارید و به اولین خشکشویی تحویل بدهید و روز بعد مانتوی مورد نظر را رنگ شده تحویل بگیرید. البته دقت کنید که در این مورد خاص تنها دو سه انتخاب رنگ تیره بیشتر ندارید. به علاوه احتمالا بعد از این با مصیبت رنگ دادن مانتوی مورد نظر هنگام شست و شو روبرو هستید.

نکته: موقع خرید مانتو حتما به جنس پارچه به طور ویژه توجه کنید. خرید عید یکی از آن زمان هایی است که خیلی ها گولش را می خورند. ذهنتان را از آن سرمایی که از زمستان توی تنتان مانده دور کنید. 

حواستان باشد که از اول اردیبهشت هوا رو به گرمی می رود و مانتوی گرمتان به سرعت به ته کمد منتقل شده و این احتمال وجود دارد که تا زمان استفاده مجدد چه از نظر سایز، چه از نظر مدل و چه حتی رنگ، دیگر مورد علاقه تان نباشد.

شال و روسری

از کجا بخریم؟
خرید شال و روسری آن بخشی از خرید عید است که بدون اینکه به نظر بیاید، حسابی وقت و پول از آدم می گیرد. معمولا هر جا که محل تجمع بیش از دو مانتو فروشی باشد، مغازه سومی با عنوان روسری فروشی هم وجود دارد. خیلی از مانتو فروشی ها هم برای اینکه کار شما را راحت و دخل خودشان را پرتر کنند، بسته به فضایی که در اختیار دارند، یک غرفه روسری فروشی هم برپا می کنند. در نتیجه لازم نیست دنبال جای خاصی برای خرید باشید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که هیچ اجباری برای خرید شال و روسری از همان مانتوفروشی وجود ندارد؛ پس لطفا خودتان را کنترل کنید. خیلی وقت ها می توانید یک دانه بهتر و ارزانترش را جایی دیگر پیدا کنید!

پیشنهاد ویژه

اگر کمی خلاقیت و ذوق داشته باشید می توانید هزینه خرید شالتان را به حداقل برسانید. کمی وقت بگذارید و توی پارچه فروشی ها پارچه ای با رنگ و طرح مناسب برای شال پیدا کنید. بسته به چیزی که برای شالتان در نظر دارید پارچه بخرید. اگر خودتان دوخت ساده با چرخ را بلدید که کارتان راحت تر است اما اگر اینطور نیست، دوروبرتان کسی را پیدا کنید که بتواند پارچه تان را دوردوز کند. بفرمایید! شال زیبای شما با کمترین هزینه در دستانتان است!

نکته: برای خرید شال و روسری هم باید حواستان به خنک بودنش باشد. به علاوه لیز بودن شال را هم در نظر بگیرید. معمولا ذوق زدگی هنگام خرید باعث می شود به جنس اهمیت نداده و حین دید و بازدیدها از کرده خود پشیمان بشویم!

شلوار

از کجا بخریم؟

پاساژ کویتی های خیابان جمهوری بورس فروش انواع شلوار جین و کتان است. اگر اعصاب سر و کله زدن با فروشنده های بیش از اندازه مشتری نوازشان را دارید، می توانید از تنوع شلوارها مطمئن باشید اما اگر می خواهید کمتر هزینه کنید، سری به راسته شلوار فروش های بازار بزرگ یا خیابان بهارستان بزنید. یکی از مشکلات خرید شلوار در بازار بزرگ اتاق پرو است. با این حال بعضی از مغازه ها برای خودشان اتاق پرو تعبیه کرده اند. البته به طور کلی خرید شلوار از بازار بزرگ به علت شلوغی کمی برای خانم ها سخت است.

پیشنهاد ویژه

اگر شلوار کتان قدیمی دارید که فقط رنگ و رویش را مناسب سال جدید نمی دانید، می توانید به کمک خشکشویی محل رنگی به سر و رویش بکشید و خودتان را از اتاقک های کوچک و شلوارهای تنگ نجات بدهید.

نکته 1

حتما حواستان باشد موقع خرید شلوار جین، دکمه اش باید به زور بسته بشود. تعریف «به زور» هم بسته به توانایی بدنی تان متفاوت است اما به هر حال قطعا منظورم منهدم کردن زیپ و دکمه نیست. شلوار لی معمولا بعد از چند بار پوشیدن و شستن یک سایز گشادتر می شود؛ در نتیجه اگر به صورت عادی هم کمی برایتان گشاد باشد، چیزی که روی دستتان می ماند یک شلوار بی قواره است.

نکته 2


همیشه گفته اند هیچ ارزانی بی علت نیست. اگر می خواهید شلوار جین بخرید حواستان را جمع کنید و به قیمت های خیلی پایین مشکوک شوید. خریدن این شلوارها همانا و بعد از مدت اندکی پوسیدن سر زانو و خشتکشان هم همانا!

کت و شلوار و بلوز مردانه


از کجا بخریم؟

باب همایون راسته قدیمی فروش انواع کت و شلوار، کت تک و پیراهن مردانه است. اگر دنبال خرید جنس ارزان هستید، وقت خودتان را هدر ندهید. هر چه بخواهید با قیمت مناسب در باب همایون موجود است. با اینحال اگر دنبال چیز متفاوت تری هستید و البته می دانید که بابت این تفاوت هم باید هزینه بیشتری بپردازید، سری به برندهای ایرانی کت و شلوار مثل هاکوپیان بزنید.

نکته

روزهای نزدیک عید، کت های گرمی که ته ماده فصل زمستان هستند، با قیمت های حراج خورده شان حسابی چشمک می زنند. اگر می توانید بعد از تعطیلات نوروز کت جدید را توی چمدان بگذارید و زمستان سال آینده ازش استفاده کنید که بخرید و لذتش را هم ببرید اما اگر از آن آدم هایی هستید که سال بعد می خواهید غر بزنید که این دیگر مدش رفته و اینها، کت را به آرامی سر جایش بگذارید و یک دست لباس متناسب با دو فصل پیش رو، خریداری کنید. این موضوع در مورد خرید پیراهن مردانه هم صدق می کند. اگر پیراهن آستین کوتاه بخرید، روزهای بعد از عید خنک تر رفت و آمد می کنید.

زیورآلات

از کجا بخریم؟
از آنجایی که قیمت طلا معلوم نیست و آدم گیج می شود! بهتر است به جذابیت و تنوع زیورآلات بدلی قناعت کنید. اگر نمی خواهید خودتان را از تک و تا بیندازید و حالا که وسعتان به خرید طلا نمی رسد دنبال خرید نقره هستید، سری به راسته نقره فروشی بازار بزرگ تهران بزنید. معمولا هر جنسی را با قیمت ارزان تر در بازار می توانید پیدا کنید. در ضمن بین طلا فروشی های خیابان کریمخان، هفت حوض و بازار طلا و نقره گیشا هم می توانید نقره فروشی های معتبری پیدا کنید که البته قیمت هایشان از بازار کمی بالاتر است. اگر باز هم می خواهید کمتر خرج کنید، زیورآلاتی که از جنس استیل و برنج هستند را از دست ندهید. هم قیمتشان پایین تر است و هم نسبت به هزینه ای که می کنید برایتان خوب عمر می کنند.

پیشنهاد ویژه

زیورآلات قدیمی تان را از گنجه بیرون بکشید. اگر نیاز به تعمیر دارند دست به کار شوید و اگر آب و رنگشان از بین رفته جلایشان بدهید. مطمئن باشید خیلی از اطرافیان یادشان نمی آید که شما قبلا از اینها استفاده کرده اید. در ضمن خیلی از زیورآلات قدیمی را می شود با اضافه کردن یکسری سنگ و مهره به دلخواه خود تغییر داد.

پیشنهاد ویژه 2

اگر کمی ذوق و سلیقه داشته باشید، می توانید با استفاده از تکه پارچه هایی که توی خانه خودتان و اطرافیانتان هست، کش سر و کلیپس تولید کنید. کار سختی هم نیست. روش ساخت گل سر را که در اینترنت جست و جو کنید، راه های آسانی پیدا می کنید.

کیف و کفش

از کجا بخریم؟
باغ سپهسالار سال هاست به پاتوق خانم ها برای خرید کیف و کفش تبدیل شده. خیابان بلندی که دو طرفش پر است از پاساژها و مغازه های کیف و کفش فروشی زنانه و بچگانه. اینجا تقریبا با هر قیمتی می توانید کفش پیدا کنید. اگر توانایی مالی اش را دارید که کمی بیشتر هزینه کنید، کفش فروشی های پاساژ قائم تجریش هم معمولا گزینه های خوبی برای خرید دارند. به علاوه اگر دنبال کیف و کفش چرم هستید، می توانید به میدان فردوسی و خیابان منوچهری هم سری بزنید. برای خرید کفش مردانه هم از میدان فردوسی تا ایستگاه مترو دروازه دولت پر است از کفش های متنوع و با کیفیت.

نکته

می گویند کفش قلب دوم انسان است و کیف به خاطر محتویات ارزشمندش قلب سوم. پس برای خرید این دو عضو مهم بدنتان به اندازه کافی وقت بگذارید. عصرها برای خرید کفش بروید چون پاهایتان سایز طبیعی خودشان را پیدا کرده اند. در ضمن حواستان باشد خرید کفش از آن خریدهایی است که اگر هم کمی بیشتر برایش پول بدهید جای دوری نمی رود. وقتی پایتان در کفش راحت و استاندارد باشد، مطمئن باشید اعصاب آرامتری هم دارید.


مطالب مشابه :


لباس های طرح ایرانی

این لباس از مدل آستین «سمبوسه‌ای» استفاده شده که در لباس‌های سنتی مانتوهای هنری و
چهاراه استانبول به سمت بهارستان دست راست پارکینگ پروانه

در اینجا بیشتر لباس و چیزهای قدیمی فروخته می‌شود و مخاطبانش آدم‌های هنری مانتوهای سنتی
چرا منشی‌گری و فروشندگی جایگزین مشاغل دستی و هنری شده‌اند؟

چرا منشی‌گری و فروشندگی جایگزین مشاغل دستی و هنری مانتوهای سنتی و صنایع دستی
مدل مانتو 2014 کره ای

عکس های جدید بازیگران و رنگ مانتو سال نو 92, سنتی مدل مانتو هنری, مدل مانتوهای
مانتوهای شیک دخترانه سال جدید 2012

مانتوهای شیک دخترانه سال جدید 2012. ( پنجشنبه بیست و پنجم خرداد » مدل های جدید مانتو سنتی
شکست عشقی را از یاد می برید اگر...

اگر هم می خواهید خرید عیدتان کمی سنتی تر و هنری تر نیستند، مانتوهای سنتی متنوع و
برچسب :