فرماندار خرامه استعفا داد

به گزارش قرارگاه خبری شهید رجایی سروستان،طی چند روز گذشته، با غیبت طولانی احسان خازن فرماندار خرامه در فرمانداری این شهرستان و عدم حضور در جلسات و بازدیدها، زمزمه هایی مبنی بر استعفای وی از این سمت شنیده شد.

داریوش اسماعیلی نماینده مردم خرامه سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی در این باره پاسخ می دهد: مسئله استعفای فرماندار خرامه از یک ماه پیش مطرح شد، وی در جلسه ای که با هم داشتیم، علت این تصمیم را مشکلات شخصی و خانوادگی عنوان کرده و گفته بود که ادامه مسئولیت در این شهرستان برایم مقدور نیست.

وی شرایط شهرستان را یکی دیگر از دلایل استعفای وی عنوان کرد و افزود: فرماندار خرامه گفته بود که شرایط شهرستان به گونه ای است که به حضور دائمی فرماندار در بین مردم، شرکت در مراسم مذهبی و فرهنگی و سرکشی به روستاها نیازمند است اما با توجه به حضور خانواده ام در شیراز این امکان وجود ندارد.

اسماعیلی ادامه داد: در پاسخ به این درخواست، توصیه کردم که مسئولیت را ادامه دهد، چرا که با علاقه مندی خودش، این مسئولیت را پذیرفته بود، البته تصمیم استعفای او را هم جدی نگرفتم.

این نماینده مجلس بیان داشت: در آخرین حضوری که در خرامه داشتم در هفته پیش، استعفای وی قطعی شده بود و همان روز آن را برای استاندار ارسال کرد؛ در جلسه مشترکی که با حضور امام جمعه خرامه هم داشتیم، وی از تصمیم خود باز نگشت.

ناظر مجلس در شورای برنامه ریزی استان فارس ضمن ابراز خرسندی از همکاری خوب فرماندار خرامه با مسئولین شهرستان گفت: وی همکاری خوبی با امام جمعه، سپاه و بسیج، شورا و خود بنده داشت و هیچ مشکلی از حیث سیاسی، اجتماعی و ارتباط با مسئولین نبود که منجر به استعفا شود.

وی افزود: شب بعد از ارسال متن استعفا به استانداری، شخص استاندار با بنده تماس گرفت و در مورد استعفای احسان خازن سوال کرد که به همین شکل توضیح دادم تا تصمیم مناسبی برای انتخاب جایگزین اتخاذ شود.

نماینده مردم خرامه سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی به تبیین ویژگی های فرماندار آتی شهرستان پرداخت و ولایت مداری، اعتقاد به ارزش های انقلاب، مردم داری و ارتباط صمیمی با مردم، توانمندی در پی گیری پروژه ها و داشتن تجربه در مجموعه وزارت کشور همچون فرماندار، معاون فرماندار و بخشدار را از مهمترین آنها برشمرد.

اسماعیلی بیان داشت: فرماندار جدید خرامه از حیث مسائل سیاسی علاوه بر ولایت مداری باید بتواند در چارچوب دولت گام بردارد، یک فرد متعادل سیاسی باشد و سابقه حضور در مجموعه های افراطی احزاب را در کارنامه خود نداشته باشد.

این نماینده مجلس صراحتاًٌ گفت: اعتقادی به فرماندار بومی ندارم، مسلما فرماندار بومی، سابقه و تجربیات فعالیت های اجرایی، اجتماعی و سیاسی در این شهرستان را دارد و حتما موافقین و مخالفینی خواهد داشت، نباید فرماندار جدید در ابتدای کار با مخالفت عده ای روبرو باشد.

وی در پایان اضافه کرد: تا زمانی که استانداری پاسخ استعفای وی را نداده، مسئولیت فرمانداری را دارد و تا زمانی که استاندار موافقت نکند تمام مسئولیت فرمانداری شهرستان بر عهده او خواهد بود.

شایان ذکر است که در اسفندماه سال گذشته با حضور معاون سياسي امنيتي استانداري فارس و جمعی از مسئولان استان و شهرستان، احسان خازن به عنوان فرماندار جدید شهرستان خرامه معرفی شده بود.

منبع:صدای خرامه


مطالب مشابه :


روزی که مهندس بازرگان استعفا داد

مذاکرات خود را دنبال خواهند کرد. طباطبایی در مورد اینکه آیا استعفای دولت از. سوی امام پذیرفته شده است یا خیر، سکوت کرد.» متن استعفای مهندس بازرگان که در روز ۱۴ آبان ۵۸ در قم تقدیم امام شد، بدین. شرح است: «بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم.
روزی که مهندس بازرگان استعفا داد

بازرگان در متن استعفای خود از «دخالت‌ها، مزاحمت‌ها، مخالفت‌ها و ...» می‌گوید؛ مواردی که به گفته او وحدت کلمه لازم برای پیشبرد اهداف انقلاب را تهدید می‌کند. همین مسائل بود که باعث شد دولت موقت در طول دوران زمامداری ۳ بار استعفا کند اما هر بار بنا به دلایلی ...
رئیس هیات کوهنوردی کردستان از سمت خود استعفا داد.

به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال حذف نام سه ورزشکار کردستانی از اردوی تیم ملی کوهنوردی کشور، مصطفی باغبانیان رئیس هیات کوهنوردی استان در اعتراض به این حرکت فدراسیون از سمت خود استعفا داد. در متن استعفا رئیس هیئت کوهنوردی کردستان ...
متن كامل استعفا نامه شهردار قصرشيرين

شهردار قصرشيرين : نميتوان در محيطي ناآرام و ناهمراه انتظار معجزه داشت استان پنجم - به نقل از انديشه قصرشيرين : درپي استعفاي مهندس نجفي مهر شهردارقصرشيرين ؛ اين سامانه خبري تلاش زيادي بعمل آورد تا با پيگيري موضوع ؛ ضمن دستيابي به متن ...
فرماندار خرامه استعفا داد

وی افزود: شب بعد از ارسال متن استعفا به استانداری، شخص استاندار با بنده تماس گرفت و در مورد استعفای احسان خازن سوال کرد که به همین شکل توضیح دادم تا تصمیم مناسبی برای انتخاب جایگزین اتخاذ شود. نماینده مردم خرامه ...
متن استعفاي بلندبالا و پر از كنايه حجت الاسلام والمسلمین سعید علیپور

وبلاگ اعتدال اندیمشک - متن استعفاي بلندبالا و پر از كنايه حجت الاسلام والمسلمین سعید علیپور - وقایع را بی عینک ببینیم نه از درون عینک رسانه ها . همین .... - وبلاگ اعتدال اندیمشک.
متن کامل استعفا

پذیرش استعفا. سر انجام پس از حدود 8 ماه که از استعفای این جانب میگذرد و علی رغم مخالفت استان، در این مدت ، این استعفا در تاریخ 18/11/89پذیرفته شد. جناب آقای دکتر خزایی ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان همدان متن زیر را خطاب به اینجانب ارئه ...
نبی: باید متن استعفا را بخوانم

مهدی محمدنبی در مورد علت استعفای مربی بدنساز تیم ملی اظهار داشت: من از صبح درگیر جلسات متعدد هیئت رئیسه فدارسیون فوتبال بودم و هنوز متن استعفایی که کاوبرگ به کادر فنی داده است را مطالعه نکرده‌ام. به همین دلیل نمی‌دانم علت این استعفا چیست.
مخالف استعفای مطهری: علی مطهری باید بماند تا به دست مردم از مجلس حذف شود

وی افزود: دلیل اصلی استعفای مطهری همچنان که در متن استعفا بیان شده بود، اعتراض به عملکرد هیئت رئیسه در ماجرای سؤال از رئیس جمهور است اما بنده به همه می‌گویم که درست بر عکس آقای مطهری به دلیل اجرای آئین‌نامه و قانون از سوی هیئت رئیسه، استعفا ...
برچسب :