نیاز مردم؛ مصاحبه با راهنمای درمان چاقی....

با تغییر الگوی زندگی و رو آوردن به مصرف غذاهای پرکالری و از طرفی کم تحرکی، شاهد اضافه وزن و چاقی روز افزون در گروه های مختلف سنی  هستیم و به عبارتی یکی از مسائل مهمی که سلامت انسان ها را  تهدید می کند و باید برای آن فکری کرد همین چاقی و کنترل وزن می باشد؛ برای این مسئله هم در کنگره 60 چاره ای براساس علم و تجربه اندیشیده شده است، با راهنمای لژیون جونز(تناسب اندام)   از چگونگی تشکیل این لژیون و موفقیت و یا عدم موفقیت این تفکر و این راه به گفتگو نشستیم، شما عزیزان را به مطالعه این مصاحبه زیبا  دعوت می کنم....

 

 

*لطفاً خودتان را معرفی نمایید.

سلام دوستان علی رضا زرکش هستم با 12 سال مصرف تریاک، شیره و مشروب وارد کنگره شدم 10 ماه و 15 روز به کمک راهنمایی آقای محمد صداقت سفر کردم و 10 سال و 2 هفته است که رها شده ام.

*دلیل انتخاب این سوژه برای آغازنامه چه بود و چطور از طرف جناب مهندس پذیرفته شد؟

 قضیه به این شکل بود که قرار شد اعضای قدیمی کنگره پایان نامه بنویسند که بعد عنوان آن آغازنامه شد، خیلی در ذهنم بود روش تدریجی را برای درمان چاقی خودم استفاده کنم چون وزنم خیلی زیاد بود مهندس هم در ابتدای کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر عنوان کرده اند که این روش برای چاقی هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. به این ترتیب تصمیم گرفته و شروع به نوشتن کردم و در حین تکمیل آغازنامه توانستم وزنم را تا حدودی کاهش دهم.

*دلیل موفقیت لژیون جونز و استقبال اعضا را در چه چیزی می بینید؟

لطف خداوند، لیدی جونز ، کنگره، مهندس، روش dst و جهان بینی بوده و قطعا حقیقتی پشت آن بوده که موفق شده.

با توجه به اینکه مهندس در این مورد خیلی بسته عمل می کنند به هیچ وجه اجازه نمی دهند لژیون جونز به آن شکل گسترش پیدا کند شعبه ها نمی توانند زیاد بهره ببرند با 60- 70 نفر شروع کردیم و به نتایج خوبی رسیدیم.

آقای زرکش از ما پرسیدند: شما چطور به این نتیجه رسیده اید که لژیون جونز موفق بود؟

این مسئله که لژیون فعال است و خروجی خوبی دارد و همینطور افراد خواهان حضور در لژیون جونز هستند  یعنی موفقیت.

آقای زرکش:خوب اگر به شبکه های ماهواره ای دقت کنید می بینید در مورد چند مطلب خاص مثل اعتیاد ،چاقی، قد بلندو... صحبت می کند دلیلش نیاز مردم است. لژیون جونز هم به خاطر نیاز افراد شلوغ است، چون چاقی یک درد است و مسائل و پیچیدگی خاص خودش را دارد و کسانی که چاق هستند واقعا رنج می برند و این مسئله جدی است مخصوصا برای خانم هاو هرکاری انجام می دهند تا لاغر شوند مثل خوردن قرص و استفاده از کرم ها و ... ولی این داروها اثرات مقطعی دارند و در طولانی مدت تاثیر گذار نیستند. در کنگره افراد مثل درمان اعتیاد به روش dst یازده ماه سفر می کنند و از جناب مهندس گل رهایی دریافت کرده وارد سفر دوم می شوند و یک سال بعد از رهایی پایلوت می شوند و افراد یک سال بعد از سفر وزنشان ثابت مانده  است.

*چرا در شعبات دیگر اجازه نمی دهید که افراد بیایند و شعبه بزنند؟

این امر به فرمان مهندس است و وقتی بنیان کنگره این نظر را دارند ما هم هیچ صحبتی نداریم و همانطور اجرا می کنیم ولی چیزی که من برداشت کردم این است که ما در زمینه اعتیاد فعالیت می کنیم و همینطوری خیلی ها کنگره را باور ندارند حال ما بیاییم و بحث چاقی را عنوان کنیم آن هم مشکلات خاص خودش را دارد. مهندس ترجیح داده اند که  فعلا به این شکل حرکت شود

 

*برای سفر برنامه غذایی خاصی می دهید؟

نه نظر ما بر این است که هر شخصی نیاز های بدنش را می داند و هر شخصی پزشک خودش است و باید به تغذیه خودش توجه کند. یک سری اطلاعات جهان بینی داریم که برگرفته از جهان بینی کنگره است و هیچ تفاوتی ندارد فقط در مورد تغذیه است که جهان بینی تغذیه نام دارد، بعلاوه جهان بینی عمومی. آگاهی نسبت به مواد غذایی می دهیم و روش تغذیه مناسب. چون وقتی آگاهی وجود داشته باشد سرزمین سرزمین آبادی خواهد بود.

 

*شما به افرادی که دچار اضافه وزن و یا چاق هستند ورزش را توصیه می کنید؟

خیر ، ورزش برای افرادی که چاق هستند می تواند خطر آفرین باشد به دلیل  وزن زیادشان میتواند به آناتومی بدن آسیب برساند و دچار مشکلات جسمی شوند افراد چاق باید با برنامه و سفر ابتدا وزن خود را کاهش دهند تا حدی که از مرز چاقی عبور کنند و وارد مرحله اضافه وزن شوند آن زمان می توانند ورزش را شروع کنند.

*به طور معمول در مراتب تحصیلی،  شخص وقتی تحصیلش تمام می شود پایان نامه تحویل می دهد و این پایان نامه را با توجه به مطالبی که آموزش دیده تهیه می نماید چرا پایان نامه در کنگره به آغازنامه تبدیل شد؟

وقتی می گوییم پایان نامه یعنی یک مرحله را پشت سر گذاشته و به پایان رسیده ایم و با ارائه پایان نامه مشخص می شود چقدر آموزش پذیر بوده ایم. ولی آغاز نامه نوشته و مطرح می شود برای شروع آغازی دیگر و وارد شدن به مسیر درمانی دیگری زیر نظر آموزش های کنگره مثل همین آغازنامه  (لژیون جونز)

*ما در کرج نمی توانیم لژیون جونز داشته باشیم ؟

شخصی از جای دیگر نمی آید اینجا برای تاسیس شعبه. باید یکی از اعضای شعبه  به تهران بیاید و سفر خود را شروع کرده و به پایان برساند و رهایی بگیرد، آن زمان  تصیمیم گرفته می شود.

*کلام پایانی شما را می شنویم:

امید وارم کرج هرچه زودتر یک مکانی را خریداری کند و جایی برای خودش داشته باشد کرج شعبه خیلی بزرگی است و جمعیت زیادی دارد اگر بخواهد حتما می تواند شعبه ای برای خودش داشته باشد.   

 

از آقای  زرکش که وقت خود را در اختیار وبلاگ کرج قرار دادند و با روی باز پاسخگوی سوالات ما بودند کمال تشکر را دارم .

 

«شادزی، مهـــــــرتان افزون»


مطالب مشابه :


راهنمای خرید کولر گازی

تاسیسات در کرج(بوران تهویه کرج) - راهنمای خرید کولر گازی - مطالبی در خصوص تعمیرات و اجرای
آقای خدامی دیدبان کنگره 60در شعبه کرج

راهنمای درمان اعتیاد - آقای خدامی دیدبان کنگره 60در شعبه کرج - وبلژیون آقای حسین غفوری
جشن همسفر در شعبه کرج

راهنمای درمان اعتیاد - جشن همسفر در شعبه کرج - وبلژیون آقای حسین غفوری
نیاز مردم؛ مصاحبه با راهنمای درمان چاقی....

جمعیت احیای انسانی کنگره 60 نمایندگی کرج - نیاز مردم؛ مصاحبه با راهنمای درمان چاقی . - اعتیاد
دانستنی ها و راهنمای خرید کولر گازی

تاسیسات در کرج(بوران تهویه کرج) - دانستنی ها و راهنمای خرید کولر گازی - مطالبی در خصوص
دانلود نقشه شهر کرج - نقشه کرج

امروز قصد دارم برای شما عزیزان نقشه شهر کرج رو برای دانلود بذارم تا بیشتر با نقاط مختلف شهر
راهنمای خرید پمپ آب و آبرسانی

تاسیسات در کرج(بوران تهویه کرج) - راهنمای خرید پمپ آب و آبرسانی - مطالبی در خصوص تعمیرات و
راهنمای خرید منبع آب، کویلی، دو جداره

بـــــوران تهـــــویه کـــــرج - راهنمای خرید منبع آب، کویلی، دو جداره - مطالبی در خصوص
برچسب :