بی خبری مسئولان از حمله پلنگ به جوان گرگانی/ آخرین وضعیت مصدوم

گرگان نیوز : بیش از 20 روز از حادثه حمله پلنگ به جوان گرگانی می گذرد و تاکنون مسئولان استان خبری از این روستازاده گلستانی نگرفته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله ساور علیا جوان 28 ساله ساکن روستای سید میران از توابع گرگان بوده که هفته اول ماه جاری مورد حمله پلنگ قرار گرفت.

این جوان درحالی که به همراه دوستانش برای تفریح به دامن طبیعت منطقه شصت کلاته رفته بودند، در مسیر راه مورد حمله پلنگ قرار گرفت و بشدت مجروح شد.

این جوان از ناحیه، صورت، فک و چشم دچار آسیب شد و تاکنون دو عمل جراحی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

خبرنگاران رسانه های مختلف در روزهای گذشته همواره حامی روح الله و خانواده این جوان بوده اند و در پی سکوت و کم توجهی مسئولان به وظیفه شان در زمینه اطلاع رسانی از این حادثه اقدام کرده اند و اولین خبر مربوط به حمله پلنگ به این جوان نیز در خبرگزاری مهر منتشر شد.

آخرین وضعیت روح الله ساورعلیا حاکی از آن است که وی از بیمارستان مرخص شده اما به گفته پزشک معالجش دکتر علی خانی نیاز به یک عمل دیگر در ناحیه فک دارد که در آینده بسیار نزدیک انجام خواهد شد.

برادر این جوان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پرده یکی از چشمهای روح الله نیز آسیب جدی دیده و نیاز به عمل دارد، همچنین دندانهای وی نیزباید سیم کشی شود.

ساورعلیا افزود: نامه ای با تایید شورای روستای سیدمیران به اداره کل محیط زیست ارسال شده تا این سازمان بتواند در پرداخت هزینه های درمانی این جوان همکاری داشته باشد.

وی اظهار داشت: هرچند بیمه روستایی تا به این لحظه همکاری های خوبی در تامین هزینه های درمانی داشته است.

وی با قدردانی از پیگیری رسانه ها از جمله خبرگزاری مهر، افزود: این درحالی است که تاکنون مسئولان استان هیچ حمایت و پیگیری در این زمینه نداشته اند.

وی با تقدیر از دکتر علیخانی پزشک معالج روح الله گفت: اگر عمل برادرم در خارج از استان انجام می شد، بیش از 30 میلیون تومان هزینه داشت.

به گزارش مهر، بعد از حادثه حمله پلنگ به جوان روستایی در روستای سید میران طی دو اتفاق مجزا یکی در روستای زیارت گرگان و دیگری در شهرستان کلاله این حادثه تکرار شد و البته در این دوحادثه هیچ انسانی صدمه ندیده اما در حادثه اول یک گوسفند و یک سگ و در حادثه دوم 19 گوسفند طعمه پلنگ شدند.

معاون محیط اداره کل محیط زیست گلستان در این زمینه گفت: فصل زمستان فصل جفت گیری پلنگ هاست و این حیوان به دلیل سردی هوا و نیز عدم یافتن تغذیه مناسب به سمت پایین دست آمده و در عین حال یقین بدانید که اگر مزاحمتی برای او ایجاد نمی شد، هیچ کدام از این حوادث رخ نمی داد.

نعمت الله مهاجر تصریح کرد: در حادثه جوان سیدمیرانی آن گونه که ما اطلاع داریم، پلنگ در بین بوته ها مخفی بوده و سگی که همراه روح الله ساورعلیا بود به آن سمت رفت و با حیوان درگیر شده و روح الله نیز به دنبال او رفته و اتفاقی که نباید بیفتد، رخ داده است.

وی عنوان کرد: در حادثه روستای زیارت نیز یک توله پلنگ در تله ای که کشاورزان برای شکار حیوانات در جنگل می گذارند افتاده و پلنگ مادر برای نجات توله خود به محل حادثه آمده و یک سگ و یک گوسفند را در آنجا از بین برده است.

مهاجر با اشاره به اینکه یک تیم از اداره کل محیط زیست به عیادت روح الله ساور علیا رفته اند، گفت: از خانواده مصدوم خواسته ایم تمام هزینه های درمانی او را به ما تحویل دهند تا ما نیز آن را برای سازمان محیط زیست ارسال  کنیم و آنها اقدام به پرداخت هزینه های مالی کنند.

معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست استان گلستان گلستان گفت: پیش از آغاز برف و باران شدید از طریق رسانه ها اعلام شده بود که مردم از حضور در ارتفاعات خودداری کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

مهاجر به تمامی گردشگران نوروزی اطمینان داد که در ایام نوروز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد چرا که حوادث پیش آمده در پی سردی ناگهانی هوا ،عدم تغذیه مناسب پلنگ و نیز فصل جفت گیری حیوان رخ داده است و با توجه به کاهش برودت دما و پایان فصل جفت گیری حیوان به سمت پایین دست نخواهد آمد. / مهر


مطالب مشابه :


بی خبری مسئولان از حمله پلنگ به جوان گرگانی/ آخرین وضعیت مصدوم

وی با تقدیر از دکتر علیخانی پزشک معالج روح الله گفت:
تقدیر از پرسنل درمانی استاد موسوی، در بیمارستان شهید بهشتی قم

تقدیر از پرسنل درمانی استاد موسوی، در بیمارستان شهید بهشتی
داروهای ضد دیابت

دوز دقیق دارو را باید از پزشک معالج خود بپرسید زیرا به به هر تقدیر نباید فراموش کنیم که
گزارش نویسی در پرستاری

در صورتیکه توسط پزشک معالج یا پزشک مقیم در تقدیر و تشکر از بازدید کنندگان
از عجایب جنگ غزه: قرآن مانع مرگ مبارز فلسطینی شد

می دهند و پزشک الزاغه معالج قرآن و کتابچه را از جیب مبارز تقدیر و مشیت
قوز بالا قوز

داستانهای تلخ و شیرین زندگی مردمی از پزشک معالج سریعا ترتیب انتقال نوزاد رو تقدیر
تکریم ارباب رجوع در راستای ارتقای سلامت و بهبود امراض آنان

که همراه با خانم و تنها فرزندش در حال گرفتن نسخه پیچیده شده توسط پزشک معالج از تقدیر و
پزشک ارزشی جانبازان شیمیایی دار فانی را وداع گفت.

مظلومین شیمیایی ایران درگذشت این پزشک از پزشکان معالج تقدیر و تشکر
اخراج دخترک دانش آموز از مدرسه به خاطر پیوند کلیه

اخراج دخترک دانش آموز از تقدیر از ۴۳ این در حالی است که پزشک معالج وی اعلام
برچسب :