یک درخواست از سازمان ملی استاندارد درباره "پراید" و "وانت نیسان"

یک درخواست از سازمان ملی استاندارد درباره "پراید" و "وانت نیسان"

احتمال می رود سازمان استاندارد، همانند ربع قرن گذشته، این بار هم به این دو خودرو، استاندارد بدهد! طبیعتاً در چنان صورتی راهنمایی و رانندگی ناگزیر از پلاک کردن این دو خودرو می شود و مردم هم به دلیل نداشتن جایگزین مناسب، همچنان برای خرید آنها صف خواهند بست. عصرایران - پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرده است: با توجه به اینکه " پراید" و "نیسان" مجوز جدید استاندارد را دریافت نکرده‌اند، فعلا شماره‌گذاری‌شان متوقف شده تا مجوز جدید را برای ادامه شماره‌گذاری از این سازمان دریافت کنند. یک درخواست از سازمان ملی استاندارد درباره

وانت "نیسان" از سال 1367 در ایران تولید می شود و عمدتاً هم رنگی جز آبی ندارد ، درست مانند پیکان هایی که سال ها به رنگ سفید تولید می شدند و ایرانی ها حتی حق انتخاب رنگ را هم نداشتند!.
البته مشکل نیسان در تک رنگ بودنش نیست. در نکته ای است که پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرده است و آن بحث استاندارد است.
حتی اگر کسی کارشناس خودرو نباشد، می فهمد خودرویی که تکنولوژی آن مربوط به 26 سال قبل است، امروز نمی تواند خودرویی استاندارد تلقی شود. حال بماند این نکته که معلوم نیست در سال 1367 که تولید نیسان وانت در ایران آغاز شد، با چند سال تأخیر تکنولوژی اش به کشور آمده بود!

پراید هم حکایتی کما بیش مشابه نیسان دارد با این فرق که همه پرایدها یک رنگ تولید نشدند و کارخانه تولید کننده هم هر از گاهی با تغییراتی در داشبورد و چراغ و اتاق ، نام های متفاوتی بر روی آن نهاد.
اصل پراید به 1986 می رسد یعنی به 28 سال قبل و شگفت این که هنوز در ایران تولید می شود و مردم هم برای هر دستگاه آن ،حدود 20 میلیون تومان پول می دهند!

قدیمی بودن ، تنها وجه مشترک پراید و وانت نیسان نیست؛ وجه اشتراک دیگرشان را پیشتر سردار مؤمنی ، فرمانده راهنمایی و رانندگی کشور بیان کرده بود: ایمنی پایین و داشتن بیشترین آماز تلفات در تصادفات.

اینک شماره گذاری این دو خودرو به دلیل عدم کسب مجوزهای جدید استاندارد متوقف شده است. احتمال می رود سازمان استاندارد، همانند ربع قرن گذشته، این بار هم به این دو خودرو، استاندارد بدهد!

طبیعتاً در چنان صورتی راهنمایی و رانندگی ناگزیر از پلاک کردن این دو خودرو می شود و مردم هم به دلیل نداشتن جایگزین مناسب، همچنان برای خرید آنها صف خواهند بست.

اما یک درخواست از سازمان استاندارد داریم و آن این که اگر استانداردهای این دو خودرو را مجدداً تأیید کرد، با ذکر جزئیات ، دقیقاً بگوید که در این دو خودرو، چه ویژگی های مثبتی دیده که آنها را حائز عنوان خودروی استاندارد قلمداد کرده است؟ آیا مسؤولان سازمان استاندارد ، در برابر جان هایی که در این خودروها به دلیل ضعف ایمنی از دست می رود (و خواهد رفت)، قبول مسؤولیت می کنند؟ آیا دادن استاندارد به خودروهایی بازمانده از قرن گذشته، وهن استاندارد ملی نیست؟

سازمان استاندارد، اگر می خواهد به این دو خودرو استاندارد بدهد، جواب این سوالات را هم همزمان بدهد! منبع خبر : سايت عصر ايران


مطالب مشابه :


نیسان وانت

تا به حال به این فکر کرده اید که این وانت نیسان های ابی رنگ چقدر در زندگی ما جنوب شهری ها یا
زامیاد وانت های فرسوده را 16.5 میلیون ریال می خرد

Car - زامیاد وانت های فرسوده را 16.5 میلیون ریال می خرد - مرجع تخصصی خودرو های ایرانی
پراید، پیکان و وانت‌نیسان پرحادثه‌ترین خودروهای کشور

آموزش و پرورش ایران وجهان - پراید، پیکان و وانت‌نیسان پرحادثه‌ترین خودروهای کشور - آموزشی
وانت نیسان جدید اواخر سال آینده به بازار می آید

Car - وانت نیسان جدید اواخر سال آینده به بازار می آید - مرجع تخصصی خودرو های ایرانی
شماره‌گذاري وانت نيسان آغاز شد

خودرو ایران iran automotives - شماره‌گذاري وانت نيسان آغاز شد - به امید روزی که همه خانواده های
توقیف خودرو وانت نیسان حامل 13 هزار البسه قاچاق

توقیف خودرو وانت نیسان حامل 13 هزار البسه قاچاق با تلاش مأموران انتظامی شهرستان زرین‌دشت
یک درخواست از سازمان ملی استاندارد درباره "پراید" و "وانت نیسان"

سطلسر" لاهيجان " - یک درخواست از سازمان ملی استاندارد درباره "پراید" و "وانت نیسان" - سطلسر در 6
برچسب :