جدیدترین اخبار داراب

جشنواره "گل و گلاب داراب" در تقويم هفته ميراث فرهنگي

جشنواره گل و گلاب داراب درليست برنامه ها و تقويم هفته بزرگداشت ميراث فرهنگي استان فارس قرار گرفت.

به گزارش دانا نيوز ، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس گفت : جشنواره گل و گلاب داراب روز هاي 28 و 29 ارديبهشت ماه همزمان با برنامه هاي هفته ميراث فرهنگي برگزار خواهد شد . "فريدون فعالي " که با خبرنگاران رسانه هاي چمعي گفتگو مي کرد با اعلام اين خبر افزود : اداره کل ميراث فرهنگي فارس به تناسب هر يک از روزهاي نامگذاري شده اين ايام برنامه هاي متنوعي را براي اجرا در نظر گرفته شده که شاهد اجراي آن در سطح استان خواهيم بود.

جشنواره گل و گلاب داراب هر ساله همزمان با پايان ارديبهشت ماه در شهرستان داراب با استقبال شهروندان ،گروههاي اجتماعي و فعالان عرصه گردشگري برگزار مي شود .

امسال برنامه هاي متنوعي نظير نمايشگاه غذا هاي محلي ،توليدات و صنايع دستي ، موسيقي محلي و مسابقه هاي عکاسي و گزارش خبري رنيزدراين جشنواره طراحي و اجرا خواهد شد و پيش بيني مي شود که ترکيب اين برنامه ها همراه با جذابيت هاي طبيعي منطقه جشنواره امسال رونق بيشتر داشته باشدو موردتوجه رسانه ها و ساير هموطنان نيز قرار گيرد .
منبع: دانا نیوز

صبح دلگشاي امروز فارس بوي "گل و گلاب داراب" گرفت

جشنواره گل و گلاب شهرستان داراب درشبکه تلويزيون مرکز فارس مطرح و مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش دانا نيوز برنامه امروز صبح(دوشنبه) "صبح دلگشا" که هر روز از شبکه استاني فارس پخش مي شود به معرفي و بيان برنامه هاي پنجمين جشنواره گل و گلاب داراب براي بينندگان اين شبکه تلويزيوني پرداخت.

در اين برنامه زنده تلويزيوني جمعي از مسئولان شهر داراب به بيان جذابيت ها و توانمنديهاي گردشگري طبيعي اين جشنواره پرداختند.

گزارش باشگاه خبر داراب بيانگر اين است که در اين برنامه "بصيري" رئيس ارشاد،"پرويزي" رئيس ميراث فرهنگي "شريفي" مدير جهاد کشاورزي،" جابري " رئيس شوراي شهر، "علي ياري " شهردار، و همچنين "منوچهري" يکي از توليد کنندگان گل و گلاب و تني چند از هنرمندان دارابي از جمله "نيکخواهي" و "کبيري" حضور داشتند.

شهروند "دارابي" يک سارق مسلح را به دام انداخت

يک شهروند دارابي که مورد حمله مسلحانه يک سارق موتور سوار قرار گرفته بود توانست با دفاع از خود ضمن فرار دادن سارق او را به دام پليس بياندازد.

به گزارش دانا نيوز ،فرمانده انتظامي شهرستان داراب گفت: ماموران کلانتري 11 امام شهر داراب در هنگام گشت زني در محدوده حوزه استحفاظي اين کلانتري با يک شهروند روبرو شدند که مي گفت يک سارق مسلح را فراري داده است.

به گفته "سرهنگ حسين ديندارلو "اين فرد به دليل نقص فني خودروش در کنار جاده توقف مي کند که راکب يک موتور سيکلت همزمان ضمن توقف در نزديک او با تهديد اسلحه قصد سرقت را داشته است ؛که اين شهروند با دفاع از خود ضمن حمله به سارق وي را خلع سلاح و سارق با مشاهده ماموران انتظامي متواري مي شود .

اين مقام اتنظامي افزود : عمليات مهار براي دستگيري سارق فراري توسط ماموران اجرا و پس از تعقيب و گريز اين سارق به نام «ک.غ» دستگير و با تشکيل پرونده به دستگاه قضايي معرفي مي شود.
اختصاصي دانانيوز

کارگروه هاي تخصصي براي بررسي مشکلات داراب تشکيل مي شود

با توجه به نيازها ومطالبات مردم ، کمک به اجراي برنامه هاي توسعه اي هم چنين براي بررسي و رفع مشکلات موجود و ارائه راهکارهاي علمي و اجرايي تشکيل کارگروه هاي تخصصي در شهرستان داراب اجتناب ناپذير است.

به گزارش دانا نيوز ،"نبي اله احمدي" منتخب مردم داراب و زرين دشت در مجلس شوراي اسلامي در اولين نشست با شوراي اسلامي شهرستان داراب با بيان اين که مشکلات و برنامه هاي توسعه اي شهرستان بايد به صورت دسته بندي شده و لحاظ کردن اولويت هاي کلان شهرستان دنبال شود؛ افزود :شورا ها به دليل اينکه از بطن جامعه بر خواسته اند و با شهروندان از نزديک در ارتباط هستند به مسائل و مشکلات حوزه فعاليت خود اشراف داشته و در جهت رفع اين مشکلات و بطور کلي مشکلات شهرستان مي توانند ضمن همفکري با منتخب مردم در رفع محروميت ها و مشکلات هر منطقه تاثير به سزايي داشته باشند .

وي گفت:با مسائل و مشکلات مردم و شهرستان غريبه نيستم و از اکثر آنها آگاهم و در همين راستا ارتباط مستمر با شوراها به عنوان نمايندگان محلي هر نقطه از شهرستان مي تواند گام موثري در همگرايي براي توسعه و پيشرفت شهرستان باشد ؛از همين رو شوراي شهرستان بايد هر چند وقت يکبار جلسه هايي را براي ديدار با اعضاي شوراهاي محلي ترتيب دهند.

در اين جلسه اعضاي شوراي شهرستان با تشريح مسائل و مشکلات شهرستان در زمينه هاي گاز رساني به روستاهاي شهرستان، فرودگاه داراب، بيمارستان دوم در داراب و درمانگاه در بخش فرگ، آبرساني ، روشنايي برخي روستاها خواستار کمک و رفع موانع موجود در اين خصوص شدند.
منبع: دانا نیوز

خانه "شهرداران داراب" تخريب شد

خانه سازماني و قديمي شهرداري داراب که پيشتر براي سکونت شهرداران اين شهر مورد استفاده قرار مي گرفت ؛ توسط شهرداري تخريب شد.
به گزارش دانا نيوز اين خانه سازماني که مجاور ساختمان قبلي تاکسيراني و در خيابان فروغ (بالاتر از باغ ملي) واقع مي باشد ؛ ساکناني چون صفايي زاده ، يار محمودي ، اژدهاکش ،آجلي ،شکوه ،و دادگر و چند نفر ديگر از شهرداران پيشين داراب را ميز باني کرده بود. از زمان بازسازي و نوع کاربري جديد اين ملک هنوز اطلاعات دقيقي منتشر نشده است.
منبع: دانا نيوز

جوان ترين عضو هلال احمر فارس يک" دارابي "است

يک شهروند دارابي جوان ترين عضو جمعيت هلال احمر استان فارس است.

به گزارش دانا نيوز "علي رضا نيک منشي" شهروند دارابي از زمان دانش آموزي همزمان با آشنا شدن با اهداف بشر دوستانه جمعيت هلال احمر همکاري خود را با اين نهاد مردمي آغاز کرده است.

گزارش باشگاه خبر داراب بيانگر اين است که "علي رضا نيک منشي" هم اکنون دبير کانون دانشجويي هلال احمر دانشگاه آراد اسلامي داراب مي باشد ؛اين جوان دارابي که يکي از برگزيدگان جمعيت هلال احمر فارس است ؛اجراي طرح " اکرام ايتام" را از جمله به ياد ماندني ترين خاطره خود در طول مدت همکاري با هلال احمر بر شمرد و افزود : با اجراي اين طرح اعضاي کانون دانشجويي هلال احمر دانشگاه آزاد داراب سرپرستي بيش از 60کودک بي سرپرست را به عهده گرفتند که فضاي معنوي و نشاط ناشي از اين اقدام انسان دوستانه خاطره اي خوب را براي هميشه در اذهان اعضاء گروه تداعي خواهد کرد.

دبير کانون دانشجويي هلال احمر دانشگاه آزاد داراب با اشاره به آشنايي خوب و مناسب مردم داراب با فعاليت هاي هلال احمر به دليل قدمت و پيشينه حضور اين نهاد بشر دوستانه درشهر داراب ? دليل رويکرد خوب جوانان دارابي به اين نهاد را اجراي برنامه هاي فرهنگي و اجتماعي ذکر کرد .

وي گفت : مهم ترين مشکل هلال احمر در داراب عليرغم قدمت آن محدوديت امکانات مي باشد.
منبع: دانا نیوز

کشتي گير دارابي قهرمان کشور شد

کشتي گير دارابي قهرمان مسابقات کشتي فرنگي نونهالان کشور شد .

به گزارش دانا تيوز "حميد رضا جعفري" کشتي گير دارابي تيم نونهالان استان فارس با پيروزي بر ساير کشتي گيران وزن 47 کيلوگرم کشور مدال طلاي اين دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.

رييس هيات کشتي شهرستان داراب در گفتگوي اختصاصي با باشگاه خبر داراب ضمن اعلام اين خبر گفت: اين دوره از مسابقات قهرماني کشتي فرنگي کشور با حضور فرنگي کاران استانهاي مختلف در خرمشهر بر گزار شد که "حميد رضا جعفري" کشتي گير نونهال دارابي به عنوان يکي از نفرات اعزامي تيم استان فارس موفق به کسب مقام قهرماني وزن47 کيلوگرم اين دوره از مسابقات شد .

"بهزاد جوکار" ضمن اشاره به انتخاب اين ورزشکار دارابي به عنوان فني ترين کشتي گير فرتگي کار کشور در رده سني نونهالان افزود : ورزشکاران شهرستاني با تمام محدوديت هايي که در بهره مندي از امکانات و فرصت هاي ورزشي دارند ولي هميشه نشان داده اند که با تمرين و آموزش مناسب و تکيه بر توانمنديهاي شخصي مي توانند در عرصه هاي استاني ،منطقه اي و ملي موفق عمل کنند.

"جوکار" ضمن تبريک اين موفقيت به جامعه ورزشي شهرستان خاطر نشان کرد که هيات کشتي داراب با برخورداري از ظرفيت 350 نفري ورزشکاران فعال در اين رشته تلاش مي کند با به کارگيري مربيان و مدرسان حرفه اي آموزش هاي تخصصي را به علاقه مندان ارائه دهد.

اين مقام مسئول در هيات کشتي داراب افزود: با دعوت از مربيان مطرح کشور سعي داريم يادگيري اصول فني درکشتي گيران به صورت پايه اي صورت پذيرد؛ که دعوت از «امير کمائي» مربي تيم ملي نوجوانان کشور براي آموزش کشتي گيران دارابي نيز از جمله همين اقدامات مي باشد.

"جوکار" اظهار اميدواري کرد با توجه به وضعيت خوب و آمادگي مناسب جسماني کشتي گيران دارابي امسال شاهد حضور و راه يابي دو تن ازاين کشتي گيران در رده سني نوجوانان و جوانان درتيم ملي باشيم . وي با توجه به شانس خوب اين ورزشکاران تمام تلاش هيات را کمک به دستيابي به اين موقعيت ملي برشمرد و گفت : تمام توان و تجربه خود و مربيان را براي تقويت و آمادگي اين کشتي گيران به کار خواهيم گرفت .

به گفته ي جوکار «حامد جعفري و کامران هاشمي» از جمله کشتي گيران موفق شهرستان هستند که اميد مي رود به اردوي انتخابي تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان دعوت شوند.

اين دو کشتي گير پيشتر در مسابقات جهاني کودک و آموزشگاههاي کشور صاحب مقام شده اند.

گفتني است "حميد رضا جعفري "قهرمان دارابي پس از بازگشت از مسابقات در ميدان ورودي شهر (فلکه الله) مورد استقبال گروهي از همشهريان ،اعضاء خانواده و مسئولين شهر قرار گرفت.

تخريب گنبد نمکي داراب

گنبد نمکي داراب که در گويش مردم محلي به "کوه نمکي" معروف مي باشد در حال تخريب مي باشد.

-شنيده ها حکايت از آن دارد که اين جاذبه توريستي و گردشگري شهرستان داراب که در نوع خود در سطح استان بي نظير مي باشد به عنوان معدن به بخش خصوصي واگذار و در حال تخريب مي باشد.

يکي از علاقه مندان اکو توريسم داراب که از اين گنبد نمکي بازديد کرده بود گفت: اين جاذبه طبيعي که متشکل از بلور و کريستال هاي زيباي نمک مي باشد در حال حاضر در اختيار بخش خصوصي مي باشد و توسط بيل مکانيکي – پيکور و ساير وسايل حفاري در حال نابودي مي باشد .

به گفته وي متاسفانه چندي است که حريم برخي جذابيت هاي گردشگري داراب مورد دخل و تصرف افراد قرارمي گيرد و جا دارد که علاقه مندان و همين طور مسئولين اين عرصه نظارت بيشتري در اين خصوص داشته باشند.

اخبار تاييد نشده بيانگر اين موضوع است که بهره بردار گنبد نمکي داراب فردي غير بومي و از اهالي شهرستان ني ريز مي باشد .

گفتني است گنبد نمکي داراب يا همان کوه نمکي در 15 کيلومتري جاده داراب – فسارود در نزديکي روستاي کرسيا واقع مي باشد.

آغاز احداث شبكه جمع آوري فاضلاب در داراب

عمليات اجرايي احداث شبكه جمع آوري و دفع بهداشتي فاضلاب شهر داراب آغاز شد .

به گزارش دانا نيوز ،مدير عامل شركت آب و فاضلاب استان فارس ضمن بيان اقدامات سال گذشته اين شركت ،گفت: داراب يكي از ده شهر فارس مي باشد كه طرح تاسيس شبكه جمع آوري فاضلاب آن در حال اجرا مي باشد.

"انصاري فرد" با اشاره به اجراي 52 كيلومتر شبكه فاضلاب در اين ده شهر افزود: تاسيسات فاضلاب شهري داراب كه در سال گذشته براي آن كد اجرايي اخذ شد 260ميليارد ريال هزينه در بر خواهد داشت.

اختلال چند ساعته در خطوط تلفن شهر داراب

عمليات کابل برگردان در بخشي از شبکه و خطوط مخابراتي ، تلفن هاي شهر داراب را امروز(سه شنبه) چند ساعتي دچار اختلال خواهد کرد.

رئيس مخابرات شهرستان داراب به باشگاه خبر داراب گفت: انجام عمليات کابل برگردان در تلفن شهري داراب اختلالي چند ساعته را در پي خواهد داشت که پيش بيني مي شود تا پايان وقت امروز طول بکشد.

" خدابخش لو " محدوده اين عمليات که منجر به اختلال در خطوط تلفني خواهد شد را بلوار فرمانداري و خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي بطول 1200 متر برشمرد و افزود : اجراي اين طرح به صورت تدريجي از سه روز پيش آغاز شد و اميدواريم امروز به پايان برسد.

وي ابراز اميدواري کرد که با اجراي اين طرح شاهد افزايش ظرفيت خطوط و تسريع در واگذاري انشعابات تلفن به متقاضيان باشيم .


مطالب مشابه :


مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم وجدید دانشگاه آزاد داراب برگزار شد

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین صبح امروز مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب با حضور دبیر منطقه یک دانشگاه آزاد
تاریخچه و سابقه تاسیس

از مهر ماه 1372 مدرسه راهنمایی سما واحد داراب با نام غیرانتفاعی امام سجاد (ع) با تعداد 30نفر ... این واحد آموزشی کار خود را در مکان کلاسهای دانشگاه آزاد اسلامی و با کمترین
قطار شناور مغناطیسی

علوم و مهندسی پلیمر دانشگاه آزاد داراب - قطار شناور مغناطیسی - علوم و مهندسی پلیمر دانشگاه آزاد اسلامی داراب.
افتخارات

سمانه پاکیزه خو پرستاری آزاد داراب طیبه شریعتی پرستاری آزاد داراب ... پرستاری آزاد داراب کریم پاکیزه خو کارشناسی ناپیوسته مهندسی بهداشت محیط دانشگاه دولتی
طرح جامع شهر داراب :

طرح جامع شهر داراب : محقق: شهدخت صفري. استاد راهنما : جناب مهندس سیدحمیدرضا طبیبی. شناخت تاريخچه : داراب يكي از شهرهاي قديمي فارس با نام قبلي دارابگرد يا
جدیدترین اخبار داراب

دبير کانون دانشجويي هلال احمر دانشگاه آزاد داراب با اشاره به آشنايي خوب و مناسب مردم داراب با فعاليت هاي هلال احمر به دليل قدمت و پيشينه حضور اين نهاد بشر دوستانه
عکس هایی از طبیعت داراب

داراب يولداش - عکس هایی از طبیعت داراب - تاریخی ..اجتماعی .. فرهنگی. ... صنایع دستی گردشگری داراب · دانشگاه آزاد داراب ... وحيد (عكس داراب ) · ************** · دانشگاه
اعتراض محمد باقر مهاجر به یک انتصاب عجیب

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین عصر امروز شنبه 29 تیرماه راس ساعت 18 مراسم ... مهاجر دکترای تاریخ معاصر ایران اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب
هفتادمين سالگرد تأسيس باغ ملي راپاس بداريم (2)

تا اين زمان همه خيابانهاي داراب و از جمله خيابان محمد رضا شاه و حواشي باغ ملي خاكي بودند و روزانه توسط رفتگران جهت ... و تلفن خانه و شهرباني و زندان و مدارس شهر آزاد و بهار در حاشيه شرقي و بانك كشاورزي در حاشيه جنوبي آن قرار داشتند. .... دانشگاه آزاد داراب
دوره HSE-MS شهرستان داراب

نام دوره : مدیریت ایمنی، بهداشت محیط زیست HSE-MS. زمان دوره : 20 اسفندماه (چهار شنبه). مکان برگزاری : دانشگاه آزاد داراب. ساعت شروع کلاس : 8:30 صبح تا 16:30 عصر.
برچسب :