اعتراض محمد باقر مهاجر به یک انتصاب عجیب

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین عصر امروز شنبه 29 تیرماه راس ساعت 18 مراسم تودیع محمد باقر مهاجر رییس فعلی انجمن دوستداران میراث فرهنگی داراب و معارفه محمد سلیمی در هتل نقش شاپور داراب برگزار می شود. در این خصوص مصاحبه ای با رییس فعلی انجمن دوستداران میراث فرهنگی داراب انجام داده ایم که در ادامه می آید.

محمد باقر مهاجر در رابطه با تشکیل انجمن دوستداران میراث فرهنگی داراب گفت: از سال 1380 انجمن دوستداران میراث فرهنگی تشکیل شد، در سال 1382 این انجمن با یک هیات 5 نفره به عنوان هیات موسس در سازمان میراث فرهنگی کشور رسما به ثبت رسید که بنده هم عضو هیات موسس آن بوده ام.

وی در خصوص مدت زمان پذیرفتن مسولیت دبیری انجمن دوستداران میراث فرهنگی اظهار داشت: در اواخر سال 82 انتخابات هیات مدیره و هیات اجرایی این انجمن تشکیل شد که بنده به عنوان دبیر و عبد الجواد خورسند به عنوان رییس هیات امنای انجمن دوستداران میراث فرهنگی داراب انتخاب شده ایم.

مهاجر با بیان اینکه در سال گذشته به بنده پیشنهاد دریافت حکم دوستداران میراث فرهنگی داده شد اظهار کرد: من در پاسخ به تلفن استان فارس در این خصوص اعلام کردم انجمن دوستداران میراث فرهنگی داراب سابقه و فعالیتش خیلی بیشتر از استان فارس و دیگر شهرستان ها است چرا که اولین انجمنی است که به وسیله مردم، گروه های علاقه مند و دوستداران میراث فرهنگی تشکیل شده و اعضای آن همه کسانی هستند که علاقه مند و دوستدار میراث فرهنگی هستند به همین دلیل ما به شکل انتصابی نبوده ایم.

دکتر مهاجر با بیان اینکه بنده و سرکار خانم جعفر زاده در بین شهرستان های استان فارس به عنوان اعضای انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان فارس انتخاب شده ایم گفت: این انتصاب قانونی نیست چرا که تصمیم های انجمن باید از طریق هیات مدیره باشد و ما هم که از اعضای هیات مدیره هستیم اطلاعی نداشته ایم.

رییس فعلی انجمن دوستداران میراث فرهنگی داراب در خصوص انتصاب شخص دیگری از طریق استان فارس و جایگزینی آن برای این مسولیت گفت: انجمن دوستداران میراث فرهنگی داراب همان است که از سال 80 شروع به کار کرده و اعضای آن از مردم هستند.

محمد باقر مهاجر در خصوص چگونگی این انتصاب گفت: مسول انجمن دوستداران استان فارس از طریق روابطی که داشتند فرد دیگری را به عنوان مسئول شعبه داراب انتخاب کردند و این با انجمن دوستداران میراث فرهنگی متفاوت است چرا که انجمن به وسیله مردم داراب انتخاب شده و انتصاب یک نفر به عنوان مسئول درست نیست.

وی تاکید کرد: انجمن دوستداران میراث فرهنگی یک انجمن مردم نهاد است به همین دلیل نمی شود با حکم به یک نفر گفت دوستدار میراث فرهنگی باش باید با علاقه وعشق به میراث فرهنگی دوستدار آن شد.

وی با اشاره به تودیع خود گفت: روز پنج شنبه 27 تیر ماه از انجمن دوستداران میراث فرهنگی داراب با بنده تماس گرفتند که روز شنبه 29 تیر ماه جلسه تودیع و معارفه شما است و گفتند هیات مدیره این تصمیم را گرفته اند اما زمانی که فهمیدند بنده نیز از اعضای هیات مدیره هستیم گفتند رییس انجمن این تصمیم را گرفته است، این غیر قانونی است چرا که تصمیمات انجمن باید از طریق هیات مدیره باشد.

وی در پایان تصریح کرد: قصد داریم بعد از ماه مبارک رمضان در داراب انتخابات برگزار کنیم زیرا ما شخصی را به صورت انتصابی و اینکه بخواهند از بالا حکم بدهند و شخصی را منتصب کنند نمی پذیریم.

لازم به ذکر انجمن دوستداران میراث فرهنگی داراب بیش از 300 عضو دارد.

مهاجر دکترای تاریخ معاصر ایران اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب است که از سال 82 دبیر انجمن میراث فرهنگیی بوده است.

محمد سلیمی دارای مدرک کارشناسی تاریخ و دانشجوی کارشناسی ارشد تاریخ می باشد و  در حوزه راهسازی و پیمانکاری ساختمان مشغول خدمت است.
وی پیمانکاری بزرگراه 11 کیلومتری داراب - پلیس راه را در کارنامه خود دارد.


مطالب مشابه :


مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم وجدید دانشگاه آزاد داراب برگزار شد

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین صبح امروز مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب با حضور دبیر منطقه یک دانشگاه آزاد
تاریخچه و سابقه تاسیس

از مهر ماه 1372 مدرسه راهنمایی سما واحد داراب با نام غیرانتفاعی امام سجاد (ع) با تعداد 30نفر ... این واحد آموزشی کار خود را در مکان کلاسهای دانشگاه آزاد اسلامی و با کمترین
قطار شناور مغناطیسی

علوم و مهندسی پلیمر دانشگاه آزاد داراب - قطار شناور مغناطیسی - علوم و مهندسی پلیمر دانشگاه آزاد اسلامی داراب.
افتخارات

سمانه پاکیزه خو پرستاری آزاد داراب طیبه شریعتی پرستاری آزاد داراب ... پرستاری آزاد داراب کریم پاکیزه خو کارشناسی ناپیوسته مهندسی بهداشت محیط دانشگاه دولتی
طرح جامع شهر داراب :

طرح جامع شهر داراب : محقق: شهدخت صفري. استاد راهنما : جناب مهندس سیدحمیدرضا طبیبی. شناخت تاريخچه : داراب يكي از شهرهاي قديمي فارس با نام قبلي دارابگرد يا
جدیدترین اخبار داراب

دبير کانون دانشجويي هلال احمر دانشگاه آزاد داراب با اشاره به آشنايي خوب و مناسب مردم داراب با فعاليت هاي هلال احمر به دليل قدمت و پيشينه حضور اين نهاد بشر دوستانه
عکس هایی از طبیعت داراب

داراب يولداش - عکس هایی از طبیعت داراب - تاریخی ..اجتماعی .. فرهنگی. ... صنایع دستی گردشگری داراب · دانشگاه آزاد داراب ... وحيد (عكس داراب ) · ************** · دانشگاه
اعتراض محمد باقر مهاجر به یک انتصاب عجیب

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین عصر امروز شنبه 29 تیرماه راس ساعت 18 مراسم ... مهاجر دکترای تاریخ معاصر ایران اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب
هفتادمين سالگرد تأسيس باغ ملي راپاس بداريم (2)

تا اين زمان همه خيابانهاي داراب و از جمله خيابان محمد رضا شاه و حواشي باغ ملي خاكي بودند و روزانه توسط رفتگران جهت ... و تلفن خانه و شهرباني و زندان و مدارس شهر آزاد و بهار در حاشيه شرقي و بانك كشاورزي در حاشيه جنوبي آن قرار داشتند. .... دانشگاه آزاد داراب
دوره HSE-MS شهرستان داراب

نام دوره : مدیریت ایمنی، بهداشت محیط زیست HSE-MS. زمان دوره : 20 اسفندماه (چهار شنبه). مکان برگزاری : دانشگاه آزاد داراب. ساعت شروع کلاس : 8:30 صبح تا 16:30 عصر.
برچسب :