مراحل دکوراسیون مغازه

اگر شما نیز فضای تجاری در اختیار دارید به طور حتم علاقه مندید که فضایی دلنشین ، زیبا و تاثیر گذار بر روی مشتران خود داشته باشید. در اینجا دکوراسیون مغازه علم و تجربه ای است که به کمک شما آمده تا بتواند با بهینه ترین هزینه ، نیاز های خود را مرتفع سازید. اما ما در مورد دکوراسیون مغازه چه باید بدانیم.

طبیعی است اولین گام در هرگونه تغییر دکوراسیونی، طراحی داخلی آن فضا می باشد. بدیهیست شما اگر برای فضای مورد نظر خود ایده ها و دیدگاه های مشخصی داشته باشید، هم در هزینه و هم در زمان اجرا صرفه جویی کرده اید.

در طراحی داخلی مغازه نکات بسیار زیادی وجود دارد که یک طرح را با طرح دیگری متمایز می کند. توجه داشته باشید تمامی این تغییرات در فضای تجاری شما باید هدفمند باشد. این بدین معناست که شما باید بدانید که چه انتظاری از فضای خود دارید تا طراحان بتوانند برای رسیدن به آن هدف به شما کمک کنند.

طراحی داخلی مغازه علاوه بر علم نیازمند تجربه نیز می باشد. طراح باید بداند چگونه ویترینی طراحی کند که به راحتی قابل دسترس باشد، بتوان آن را تمیز نمود، و موارد بسیار دیگر. به نظر می رسد این شاخه از طراحی کمی ساده به نظر بیاید ولی در عمل از طراحی فضاهای داخلی دیگر بسیار پیچیده تر است.

  • استفاده بهینه از فضا به دلیل قیمت بالای مغازه در ایران
  • مدت زمان اجرای کم و فشردگی کار به علت کمترین زمان تعطیلی فروشگاه
  • فضای کوچک داخلی و عدم امکان موازی کاری در مراحل اجر
  • نور پردازی متمرکز  و غیر متمرکز به علت فضاهای فشرده دکوراتیو
  • در نظر گرفتن راحتی مشتریان در بدو ورود و خروج
  • و ... موارد بسیار دیگری که این شاخه از طراحی را با چالش های زیادی روبرو میکند.

 

همانگونه که اشاره شد طراحی دکوراسیون مغازه اولین گام برای داشتن یک دکور مغازه زیبا و مناسب می باشد. در این مرحله است که هزینه کلی دکوراسیون مغازه قابل برآورد می باشد. پس از طراحی نوبت مرحله اجرا می باشد.

برای اجرای دکوراسیون مغازه روش های مختلفی وجود دارد که هر روش هزینه های جانبی خود را دارد. به عنوان مثال نوع و مارک چوب ، نحوه متصل کردن چوبها (فارسی، نوار پی وی سی، رنگ پلی استر و ...) و هزینه های کارگاه و ... عوامل جانبی دیگر باعث بوجود آمدن اختلاف قیمت مجری های مختلف می باشد.

توجه داشته باشید در بازار ایران ام دی اف های متفاوت با اختلاف قیمت های متفاوتی وجود دارد. چوبهای ملامینه ارزان تر و چوبهای آنتیک و ها گلاس گرانتر هستند.  روش دیگری نیز در دکوراسون مغازه وجود دارد که با استفاده از ام دی اف خام و رنگ پلی استر صورت می پذیرد. این روش پرهزینه تر، زمانبرتر ولی به خاطر عدم وجود هرگونه خلل و فرج و اتصالی زبباتر است اما نسبت به موارد قبلی آسیب پذیر تر می باشد.

نتیجه گیری:  


مطالب مشابه :


ویترین مغازه

ویترین مغازه. در ویترین مغازه دو نکته رو توجه کنید: ۱- ویترین باید جلب توجه کنه. یعنی چیزی باید در ویترین مغازه شما باشه که چشم مشتری ناخودآگاه به.
دکور مغازه دکور فروشگاه دکور دفتر و دکور خانه

دکوراسیون و تزئینات - دکور مغازه دکور فروشگاه دکور دفتر و دکور خانه - دکوراسیون و تزینات بهترین برای تزئین منزل و زیبایی محل کار شما.
سریع ترین راه پیشرفت درکاسبی و مغازه داری (آزمون و خطا)

تكنيك هاي فروش بيشتر در مغازه يا فروشگاه - سریع ترین راه پیشرفت درکاسبی و مغازه داری ... مثلا به فکرتون می رسه که اگه دکور مغازه رو عوض کنی ممکنه مشتری.
مبارزه با رقیب در بازار

چند روز پیش یکی از آشناها اومد پیشم می گفت: من یک مغازه لباس زیر. مردونه دم حرم باز ... رقیبت ویترین مغازه اش رو هر روز تمیز می کنه و تو نمی کنی یعنی عقبی. اگه.
دکوراسیون خانه دکور مغازه تزیینات خانه

تزیینات و دکوراسیون منزل و محل کار - دکوراسیون خانه دکور مغازه تزیینات خانه - دکوراسیون و تزینات منزل . تزئینات و زییبایی برای محیط کار.
دکوراسیون مغازه دکودات

دکوراسیون مغازه یا طراحی دکور مغازه عامل بسیاری مهمی جهت جذب مشتریان است. نحوه طراحی دکوراسیون مغازه ارتباط مستقیمی با نوع محصولاتی که شما ارائه می کنید خواهد
مراحل دکوراسیون مغازه

اگر شما نیز فضای تجاری در اختیار دارید به طور حتم علاقه مندید که فضایی دلنشین ، زیبا و تاثیر گذار بر روی مشتران خود داشته باشید. در اینجا دکوراسیون مغازه علم
مدیریت فروشگاه، مدیریت خرده فروشی اصول و تکنیک های فروشگاه داری و مغازه داری چیدمان فروش، مدیریت ف

مدیریت فروشگاه، مدیریت خرده فروشی اصول و تکنیک های فروشگاه داری و مغازه داری چیدمان فروش، مدیریت ف ... 1-3 تاریخچه چيدمان و دکوراسیون در زندگی و کسب و کار.
نمونه کار طراحی فروشگاه / طراحی مغازه محصولات پاناسونیک

4 ژانويه 2015 ... نمایی از مغازه قبل از اجرا (تصویر بالا). نمای ویترین مغازه درحال اجرا ( تصویر بالا). تصویر مغازه قبل از اجرا ( تصویر بالا). تصویر ویترین مغازه در
برچسب :