اقلیم کردستان عراق از حضور صنعتگران و سرمایه گذاران اصفهان استقبال می‌کند

حاج احمد کلاری:
اقلیم کردستان عراق از حضور صنعتگران و سرمایه گذاران اصفهان استقبال می‌کند
اصفهان – خبرگزاری مهر: عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی سلیمانیه کردستان عراق گفت: اقلیم کردستان عراق از حضور صنعتگران و فعالان اقتصادی اصفهان استقبال می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، حاج احمد کلاری با حضور در دفتر ریاست اتاق بازرگانی اصفهان و در دیدار با رئیس و دبیرکل اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: کردستان عراق دارای ظرفیت بالایی در بخش‌های مختلف جهت سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی است و شرکت‌های اصفهانی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

وی مشترکات فرهنگی و اجتماعی منطقه کردستان عراق با ایران را بسیار مهم و تاثیرگذار در روابط فیمابین برشمرد و گفت: کردهای عراق تمایل بیشتری جهت همکاری اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر کشورهای همسایه دارند زیرا ایران در سخت‌ترین شرایط همواره حامی کردهای عراق بوده است.

وی با اشاره به قانون سرمایه گذاری در اقلیم کردستان عراق گفت: اقلیم تلاش کرده با وضع قوانین حمایتی، زمینه حضور سرمایه گذاران در این بخش را فراهم سازد.

وی از برگزاری جشنواره فرهنگی و اقتصادی استان اصفهان طی روزهای اول تا سوم اسفند سال جاری در سلیمانیه استقبال کرد و گفت: اتاق بازرگانی سلیمانیه تمام تلاش خود را برای برگزاری هر چه موفق این جشنواره خواهد کرد.

وی اضافه کرد: مالکیت در شهرک‌های صنعتی اقلیم به صورت 51 و 49 درصد نیست بلکه شرکت‌های ایرانی می‌توانند مالکیت کامل داشته باشند.

کلاری از وجود امکانات برق و آب برای شهرک‌های صنعتی سلیمانیه و کلار خبر داد و افزود: به زودی پالایشگاه تصفیه نفت و گاز در نزدیکی این شهرک ایجاد می‌شود که نیاز سوخت واحدهای صنعتی را برطرف کند.

وی استان اصفهان را دارای پتانسیل و ظرفیت در بخش صنعت دانست و ادامه داد: حضور صنعت گران استان اصفهان در شهرک‌های صنعتی می‌تواند عامل موفقیت این شهرکها باشد.

اشترکات ایران و کردستان عراق باید به توسعه روابط اتاق های بازرگانی آن بینجامد

خسرو کسائیان رئیس اتاق اصفهان نیز در این دیدار خواستار تقویت روابط اتاق‌های بازرگانی اقلیم کردستان عراق با اصفهان شد و بیان داشت: کردستان عراق با ایران دارای مشترکات تاریخی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است و باید از این ویژگی‌ها در توسعه روابط اقتصادی دو طرف استفاده شود.

وی یادآور شد: بازرگانان و فعالان اقتصادی استان اصفهان طی یک دهه اخیر در بازار کردستان عراق حضور داشتند، اما باید روابط اقتصادی را بیش از وضع موجود تقویت شود.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، نقش اتاق بازرگانی را معرفی توانمندی‌ها و ایجاد بستر برای حضور فعال سرمایه گذاران و صنعتگران در سایر کشورها برشمرد و گفت: اتاق اصفهان در راستای ایجاد بازارهای هدف اقدام به برگزاری جشنواره فرهنگی و اقتصادی در سلیمانیه کردستان عراق کرده تا اعضای اتاق با حضور در این جشنواره توانمندی و قابلیت‌های خود را در اختیار تجار و بازرگانان اقلیم قرار دهند.

کسائیان تاکید کرد: ایران و کردستان عراق در قرون گذشته در قالب یک کشور واحد بودند و مشترکات فرهنگی، مذهبی و اجتماعی می‌تواند در بخش اقتصادی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش مهر، در این دیدار هماهنگی‌های لازم جهت حضور اعضای اتاق بازرگانی اصفهان در جشنواره اقلیم کردستان عراق صورت گرفت.


مطالب مشابه :


تماس با شرکت صنعت پویا رسام

مجوز صادرات به عراق - تماس با شرکت صنعت پویا بی وی bv جهت صادرات کالا به عراق و کردستان
توصیه هایی در مورد سفر به کردستان عراق

با توجه به رشد خیره کننده صنعت توریسم در کردستان عراق و بخصوص شهرهای زیبای سلیمانیه و اربیل
اقلیم کردستان عراق باید به گردشگری بیشتر از نفت توجه کند

رایزن بازرگانی ایران در عراق - اقلیم کردستان عراق باید به گردشگری بیشتر از نفت توجه کند
حضور شرکت جابون در نمایشگاه انرزی و پروزه اربیل عراق

آشنایی با صنعت تابلو سازی وزیر برق کردستان عراق با حضور در پاویون ایران به بازدید از
اقلیم کردستان عراق از حضور صنعتگران و سرمایه گذاران اصفهان استقبال می‌کند

حاج احمد کلاری: اقلیم کردستان عراق از حضور صنعتگران و سرمایه گذاران اصفهان استقبال می‌کند
چالش های صادرات به عراق

وی در ادامه گریزی هم به این موضوع زد که متاسفانه در حال حاضر بازار کردستان عراق صنعت و
هتل‌های مشهور جهان در اربیل عراق Erbil Hotel Newsاستان اربیل در عراق، با بهره‌گیری از امنیت نسبی و

اربیل، مرکز کردستان عراق، به دلیل حضور گروه‌های گوناگون تجاری مرتبط با صنعت نفت
صادرات نفت کردستان عراق از طریق ایران

به گزارش فارس، منطقه کردستان عراق در حال صادرات نفت خود از طریق ایران است.رویترز مدعی شده
هتل‌های مشهور جهان در اربیل عراق Erbil Hotel News استان اربیل در عراق، با بهره‌گیری از امنیت نسبی و

کار در اربیل - هتل‌های مشهور جهان در اربیل عراق Erbil Hotel News استان اربیل در عراق، با بهره‌گیری
ترکیه بدنبال تسخیر بازار عراق

بر طبق اعلام وزارت تجارت و صنعت کردستان عراق، 60 درصد هزار و 217 شرکت خارجی که در این منطقه به
برچسب :