7 محصول جدید رنو در بازار ایران + تصاویر

هفت محصول جدید رنو كه از هر حیث با خودروهای لوكس برابری می كند، از سال آینده وارد خیابان های كشورمان می شود.
البته این هفت خودرو پایان كار رنو برای سال 90 نیست بلكه این مجموعه با خودروسازان داخلی(ایران خودرو و سایپا) برای تولید انواع تندر90 و محصولات دیگر در حال مذاكره است و طی آخرین صحبت های انجام شده با هر كدام از خودروسازان، رنو شش خودرو مشترك را در كشورمان تولید خواهد كرد.
البته تا تكمیل شدن زنجیره خط تولید دو سالی فاصله وجود دارد اما مدیرعامل گروه رنو در ایران که مدیرعاملی رنو پارس را نیز بر عهده دارد، معتقد است روند مذاكرات مطلوب است و مردم ایران می توانند به زودی خودروهای جدید كه با همكاری ایران خودرو و سایپا ساخته می شود را خریداری كنند.
با این اوصاف هفتمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان شرایطی را فراهم آورد كه علاقمندان به برند رنو با پنج محصول جدید این مجموعه از نزدیك آشنا شوند و حتی از مشخصات جزیی آن اطلاع یابند.
دو خودرو دیگر رنو(ترافیک و لاگونا) كه مشخصات آن در این گزارش خواهد آمد به نمایشگاه اصفهان نرسید اما سال آینده این خودروها نیز به خانواده خودروهای در حال تردد در كشورمان اضافه می شود.

رنو؛ دوستدار جوانان
یكی از خودروهایی كه در نمایشگاه نصف جهان جولان داد و خیلی ها را متعجب ساخت، مگان رنو اسپرت(Megan RS) بود. این خودرو دو در با طراحی متفاوت جلوهای از هنر طراحی است كه می تواند همه را مجذوب خود كند.
این خودرو اسپرت كه طراحی داخلی آن با بیرون آن بسیار موزون است، شرایطی را برای راننده ایجاد می كند كه به راحتی رانندگی كند و به قول معروف بر جادهها سوار شود.
طول این خودرو چهار هزار و 299 میلی متر است و شتاب صفر تا 100 كیلومتر در ساعت آن 1/6 ثانیه می باشد. استاندارد آلایندگی رنو اسپرت براساس یورو 5 است و مصرف تركیبی(جاده و شهر) بنزین این محصول رنو، 5/8 لیتر است.
از قدرت موتور این خودرو هم نباید غافل شد، مگان اسپرت KW 184 معادل 250 اسب بخار قدرت دارد. این خودرو فرانسوی چهار سیلندر با 16 سوپاپ، حجم موتورش 1998 سی.سی است و نكته حیرت آور در آن، زمان طی هزار متر در مدت 7/25 ثانیه می باشد.

اسكالا؛ سلطان جاده ها
اسكالا(Scala) یا مگان کوپه نام دیگر خودروی رنو می باشد كه اولین نمونه آن در نمایشگاه بین المللی اصفهان به نمایش گذاشته شد و سال 90، می توان شاهد ورود این خودرو فرانسوی به ایران بود.
خانواده رنو كه سعی داشته برای تمام سلایق، خودرو طراحی كند، اسكالا را برای خانواده هایی ساخته و تولید كرده كه ترجیح میدهند هر مسافرتی را برای خود راحت كنند و از ماشین سواری لذت كامل ببرند. رنو در این خودرو، از متخصصانی بهره گرفته كه هر چه در توان داشتند برای طراحی بیرونی آن استفاده كردند. چراغهای خاص و برش های بسیار فنی در جلوی آن جلوه ای را پدید آورده كه میتوان لقب سلطان خودرو را به آن داد.
در مورد مشخصات فنی اسكالا باید گفت شتاب صفر تا 100 كیلومتر این خودرو در ساعت، 4/10 ثانیه می باشد و البته زمان طی هزار متر آن حدود 32 ثانیه می باشد.
وزن خودروی اسكالا چهار هزار و 294 میلی متری حدود یک هزار و 283 کیلوگرم است و مصرف تركیبی سوخت آن در هر 100 كیلومتر 7/7 لیتر می باشد.
حجم موتور 1997 سی.سی و تعداد سیلندر چهار از دیگر مشخصات فنی اسكالا است. خودرو نامبرده با قدرت موتور 140 اسب بخار و آلایندگی یورو4 از دیگر مولفههایی است كه این خودرو یدك می كشد.

شاهكار رنو در فلوئنس
شاهكار رنو در مدل فلوئنس( Fluence) است. این خودرو از هر حیث خیره كننده می باشد و می تواند هر خودروی لوكسی را كنار بزند. در این خودرو امكاناتی دیده شده كه خیال راننده را برای رانندگی بسیار طولانی راحت می كند.
فضای شانه و زانو كه برای فلوئنس در نظر گرفته شده است مانند ماساژوری است كه احساس خستگی را از مسافران این خودرو می گیرد.
در این خودرو آرامش همواره با راننده و مسافرانش همراه است. فلوئنس كه حداكثر سرعتش 195 كیلومتر در ساعت است و می تواند صفر تا 100 كیلومتر را در مدت 4/10 ثانیه طی كند قدرت موتورش در حدود 140 اسب بخار است. مصرف تركیبی بنزین فلوئنس در هر 100 كیلومتر 8/7 لیتر است.

كلئوس، تپه ها را اسیر می كند
خودرو دیگری كه رنو سال آینده وارد بازار ایران خواهد كرد و در رده خودروهای شاسی بلند میباشد، كلئوس (Koleos) است. این خودرو كه لقب غول مسیرهای ناهموار را یدك می كشد نیامده در نمایشگاه اصفهان، مشتریان زیادی پیدا كرد و طرفداران آن برای ورود این خودرو لحظه شماری می كنند.
كلئوس با انواع و اقسام امكانات هر مسیری را بدون آنكه شما را با مشكل مواجه كند پیمایش می كند.
حداكثر سرعت كلئوس 185 كیلومتر در ساعت است و شتاب صفر تا 100 آن 3/10 ثانیه می باشد. این خودرو یک هزار و 655 كیلوگرمی 170 اسب بخار قدرت دارد و می تواند در 100 كیلومتر تركیبی 6/9 لیتر بنزین بسوزاند.
زمان طی هزار متر این خودرو 9/31 ثانیه است و با بدنهای بسیار محكم حدود 2488 سی.سی حجم موتور دارد.

لتیتیود؛ متفاوت از تمام خودروها
خودرو دیگری كه خیابان های كشورمان آن را با تمام وجود حس خواهیم كرد لتیتیود (Latitude) می باشد. این خودرو مانند سایر خودروهای رنو كه در فرانسه تولید می شود ویژگی های منحصر به فردی دارد كه محبوب شركت رنو می باشد و به تصور مدیران رنو این خودرو مشتریان زیادی خواهد داشت چرا كه هر انتظاری از یك خودرو دارید در لتیتیود خلاصه شده است.
لتیتیود؛ با موتور شش سیلندر، 24 سوپاپ خود می تواند 230 اسب بخار قدرت تولید كند و به سرعتی در حدود 234 كیلومتر در ساعت هم برسد. شتاب صفر تا 100 آن 4/8 ثانیه و زمان طی هزار متر آن نیز 1/29 ثانیه تخمین زده شده است.
مصرف سوخت لتیتیود در شهر 7/15 لیتر در هر 100 كیلومتر است كه همین مسافت را در جاده با 5/10 لیتر طی می كند. این مدل یک هزار و 615 كیلوگرم وزن دارد كه مجاز است حداكثر دو هزارو 120 كیلوگرم را جابجا كند.

حمل و نقل دسته جمعی با ترافیك!
شركت رنو یك محصول متمایز دیگر را نیز رو كرد كه بیشتر شبیه ون یا كاروان است. مدل ترافیك رنو (Trafic) همان خودرویی است كه با 10 صندلی می تواند نقش بسیار مؤثر و كارسازی در حمل و نقل داشته باشد. البته تعداد زیاد صندلی این مدل، تنها عامل برتری آن نیست چرا كه زیبایی در طراحی و استاندارد بالای این خودرو نیز قابل توجه است.
مدل ترافیك با چهار سیلندر، 16 سوپاپ می تواند با قدرت 120 اسب بخار حركت كند. البته استاندارد آلایندگی این مدل نیز یورو4 است و می تواند بدون نگرانی از ایجاد آلودگی هوا در جادههای درون شهری و برون شهری جولان دهد.
مصرف سوخت این خودرو نیز چندان نگران كننده نیست چون هر 100 كیلومتر مصرف شهری آن در حدود 3/13 لیتر و هر 100 كیلومتر مصرف برون شهری یا جادهای را هم با مصرف 6/8 لیتر طی می كند.
مدل ترافیك رنو با وزنی در حدود یک هزار و 889 كیلوگرم می تواند تا دو هزار و 970 كیلوگرم بار را حمل كند كه البته باید توان حداكثر وزن یدك كشی چهار هزا رو 890 كیلوگرم را هم به قابلیت های آن اضافه كرد.

لاگونا كوپه؛ باب سلیقه مشكل پسندان
شركت رنو علاوه بر مگان دو در، یك مدل دیگر نیز برای علاقمندان به خودروهای اسپرت تولید كرده كه تمامی انتظارات را برآورده كند. مدل "لاگونا كوپه دو در" (Laguna cope) همان خودروی ویژه شركت رنو است كه با شكل و شمایلی كاملاً اسپورت و جوان پسند می تواند بازار خوبی برای خود دست و پا كند.
البته طول این مدل كمی از مدل های دیگر رنو بیشتر است، اما باور كنید نوع طراحی داخلی و بدنه آن واقعاً جذاب و همه پسند است. صفر تا 100 این مدل در حدود 4/7 ثانیه است و می تواند به سرعتی معادل 220 كیلومتر در ساعت هم برسد.
موتور شش سیلندر و 24 سوپاپ مدل لاگونا كوپه 245 اسب بخار قدرت دارد. استاندارد آلایندگی این خودرو یورو4 است كه میزان 2 CO خروجی از اگزوز آن چیزی در حدود 230 گرم در كیلومتر تخمین زده می شود.
وزن خالص لاگونا كوپه یک هزار و 522 كیلوگرم و حداكثر وزن مجاز آن هم یک هزار و 952 كیلوگرم تعیین شده است.
images_1513693.JPG

images_1513692.JPG

images_1513691.JPG

images_1513690.JPG

images_1513689.JPG

 

منبع پرشین خودرو


مطالب مشابه :


تولید خودروی وانت تک کابین و دوکابین وینگل در شرکت دیار خودرو

چین انواع وانت سواری در موجود در بازار ایران از ما در ایران
قیمت انواع تویوتا و لکسوس در ایران

مشخصات فنی خودرو و قیمت خودرو در ایران - قیمت انواع خودروهای موجود در ایران (وانت) 344,000,000
بررسی وانت بارهای موجود در کشور

بررسی وانت بارهای موجود در نيز دارد ، بقيه انواع وانتهايی که در کشور توليد ایران نیم
موتور دیزل سواری در ایران

موتور دیزل سواری در ایران پاجیرو، ون، وانت، mitsubishi لوزام انواع موتور دیزل موجود است.
قیمت انواع خودرو ایرانی و خارجی در بازار عراق !

قیمت انواع خودرو ایرانی و خارجی در بازار عراق ! ایران: 11.900.000: پژو
مشخصات کاپرا "گروه بهمن"

مشخصات فنی خودرو و قیمت خودرو در ایران موجود در ایران و این وانت دو کابین
دیزل کردن نیسان پتفایندر

تمام خدماتی در مورد پاترول و انواع ماشین نصبی و ساده در ایران موجود گل، وانت kia
7 محصول جدید رنو در بازار ایران + تصاویر

7 محصول جدید رنو در بازار ایران » وانت نیسان خودرو های موجود در بازار ایران و
مشخصات خودروی دنا

مشخصات فنی خودرو و قیمت خودرو در ایران مشخصات انواع خودروهای خودروهای موجود در ایران
برچسب :