توصیه هایی از روی تجربه

امروزه زبان انگلیسی و تسلط کامل بر آن یکی از پیش شرط های موفقیت های تحصیلی و اجتماعی است. تاکنون نوشته های بسیاری در مورد اهمیت فراگیری زبان انگلیسی به قلم نگارش در آمده اند و به همین جهت قصد نداریم فواید و اهمیت یادگیری زبان انگلیسی را بار دیگر در این نوشته مورد بررسی قرار دهیم. مخاطب این نوشته افرادی هستند که با درک نقش و اهمیت زبان انگلیسی سعی در فراگیری آن دارند. به عبارت دیگر یادگیری زبان انگلیسی قدم دوم است ! قدم اول در فراگیری زبان انگلیسی ، احساس نیاز و رشد علاقه به فراگیری زبان است و در واقع روی صحبت این نوشته با افرادی است که قدم اول را با موفقیت طی کرده اند.

به جرات انتخاب و تصمیم گیری در مورد چگونگی یادگیری زبان یکی از مهمترین گام ها در فراگیری زبان است. هر زبان آموزی در ابتدای راه خود با حجم عظیمی از تبلیغات کلاس ها و بسته های آموزشی زبان مواجه می شود که هر یک مدعی کارآمدترین متدهای آموزشی و بهترین راه برای یادگیری زبان هستند. سوال اصلی اینجا مطرح می شود که کدامیک از این بسته ها و کلاس های آموزشی مناسب هستند و می توانند زبان آموزان را به خواسته های خود برسانند. نوشته زیر جمع بندی تجربه های شخصی من در این زمینه است.

هدف من از یادگیری زبان انگلیسی چیست ؟

چگونگی پاسخ دادن به این سوال نقش کلیدی و تعیین کننده ای در فراگیری زبان ایفا می کند. در ابتدای راه باید با خودتان کاملا رو راست باشید و بدانید در حال حاضر در چه شرایطی هستید و از این به بعد می خواهید به کجا برسید و یا به قولی نقشه راه را ترسیم کنید. یک فاکتور تعیین کننده دیگر نیز در این مرحله وجود دارد ، آیا به یادگیری زبان علاقه دارید و یا صرفا جهت برطرف کردن نیاز خاصی به یادگیری زبان روی آورده اید. اصولا افرادی که بدلیل علاقه شخصی قصد یادگیری زبان را دارند با محدودیت زمانی کمتری نسبت به افرادی که قصد یادگیری زبان جهت رفع نیازهای خاصی را دارند ، روبرو هستند و به همین دلیل می توانند زبان را در بازه زمانی طولانی تر فراگیرند.

کلاس زبان یا بسته های آموزشی ؟

تا به امروز بسته های آموزش زبان زیادی تولید و به بازار عرضه شده اند. هر یک از این بسته های آموزشی مدعی نوآوری های خلاقانه ای هستند که می توانند شما را در یادگیری زبان یاری دهند. این بسته های آموزشی با شعارهای جذاب خود می توانند بسیاری از زبان آموزان را به سمت خود جذب کنند. بیشتر این بسته های آموزشی با تاکید بر افزایش سرعت یادگیری و هزینه ای به مراتب کمتر از کلاس های آموزش زبان و گاها با ارائه شعارهایی غیر واقعی ، زبان آموزان را به تهیه این بسته ها مجاب می کنند. اما حقیقت نهفته در پشت این بسته های آموزشی چیست؟

بسته های آموزش زبان موجود در بازار را می توان به ۲ دسته کلی تقسیم بندی کرد. بسته های نرم افزاری که بر اساس کتاب های آموزشی و متدهای خاص آنان تهیه می شوند و بسته های نرم افزاری که با ابداع کردن شیوه های نوین آموزشی سعی در انتقال مفاهیم به کاربر دارند. تجربه نشان داده است که بسته های تولید شده بر اساس کتاب های آموزشی به تنهایی موفقیت های چشمگیری نداشته اند و حرف چندانی برای گفتن ندارند. نرم افزار های این دسته معمولا مکالمات و تمرین های مطرح شده در سطح کتاب را به صورت مالتی مدیا ارائه می کنند. بسته های نرم افزاری گروه دوم غالباً بر پایه شیوهای نوین آموزشی تهیه می شوند اما باید توجه داشته باشید که در تهیه بسیاری از این بسته ها (به ویژه در کشورمان) هیچگونه مطالعه علمی صورت نگرفته است . یادگیری انگلیسی در خواب مصداق بارز نرم افزاری تجاری است که بدون هیچ پایه ی علمی تهیه و تولید شده است.

باتوجه به مطالب عنوان شده می توان نتیجه گرفت که بسته های نرم افزاری کارایی چندانی در یادگیری زبان ندارند ؟ خیر ! بسته های نرم افزاری خوبی در داخل و خارج کشور تولید شده است که در ادامه مقاله لیستی از مفیدترین و کاربردی ترین آنها ارائه خواهد می شود.

مهمترین نکته ای که می توان در مورد بسته های آموزشی به آن اشاره کرد ، نسبت مستقیم حصول موفقیت از بسته های آموزشی و اراده و پشتکار خودتان است. بسته های آموزشی مناسب افرادی است که می توانند برای خود برنامه ریزی کنند و با احترام و پایبندی به برنامه ریزی خود ، آن را به صورت مداوم و بدون وقفه ادامه دهند. یکی از مهمترین دلایلی که افراد نمی توانند موفقیت چندانی از بسته های آموزشی کسب کنند عدم پشتکار و برنامه ریزی مناسب برای دنبال کردن این بسته ها به صورت مداوم است. کلاس آموزشی برای افرادی که نمی توانند برنامه ریزی کنند و یا به برنامه ریزی خود پایبند بمانند ، بهترین راه فراگیری زبان انگلیسی است.

در پایان ذکر این نکته نیز مفید به نظر می رسد که اصولا هیچ یک از بسته های موجود نمی توانند موفقیت چندانی در مکالمه برای شما به ارمغان آورند. پس اگر مکالمه زبان انگلیسی از الویت های شماست ، کلاس گزینه مناسب تری به شمار می آید.  برخی از بهترین بسته های آموزشی تولید شده در ادامه متن معرفی خواهند شد.

مهمترین مهارت در یادگیری زبان چیست ؟

همانگونه که می دانید یادگیری زبان در چهار مهارت خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن خلاصه می شود. به نظر می رسد گوش دادن اولین مهارت مورد نیاز برای یادگیری زبان است. همانگونه که اصولا زبان مادری را از طریق گوش دادن یاد گرفته ایم ، افزایش توانایی و مهارت گوش دادن در یادگیری زبان جدید نسبت مستقیمی با حصول موفقیت در فراگیری آن زبان دارد. بعد از گوش دادن ، صحبت کردن (مکالمه) مهمترین نیاز و مهارت یک زبان آموز به شمار می آید.

اصولا زبان آموزانی که موفق می شوند از طریق گوش دادن و صحبت کردن با محیط ارتباط برقرار کنند در یادگیری مهارت های خواندن و نوشتن نیز بسیار موفق تر ظاهر می شوند. خواندن سومین و یکی از ساده ترین مهارت های یادگیری زبان است. مهارت خواندن بیش از هر چیز نیاز به داشتن دایره وسیعی از لغات دارد. گسترده شدن مرزهای دایره لغات شما تنها نیازمند زمان و کمی پشتکار است. بدون شک بسته های آموزشی زبانی که تمرکز خود را بر روی تقویت دایره لغات کاربران بنا کرده اند ، یکی از موثرترین راه ها برای تقویت مهارت خواندن هستند. کتاب های خوبی نیز در زمینه لغات کاربردی زبان موجود است که می توانند شما را در رسیدن هر چه سریعتر به موفقیت در خواندن یاری دهند. نوشتن آخرین مهارتی است که زبان آموز باید تمرکز خود را بر روی آن بگذارد.

در یک جمع بندی کلی از مطالب ذکر شده می توان به این نکته دست یافت که گرامر و قواعد دستوری خاص ، یکی از آخرین مواردی است که باید در دستور یادگیری زبان قرار گیرد. به نظر می رسد یادگیری گرامر و قواعد دستوری کلی همزمان با کار بر روی مهارت صحبت کردن نیاز های پایه به گرامر را رفع نماید. به عبارت دیگر تمرکز بر روی قواعد دستوری باید در مرحله آخر یادگیری زبان انجام شود و پیش نیازی برای نوشتن در نظر گرفته شود. بسیاری از کلاس های زبان هستند که تاکید زیادی بر گرامر می کنند و مدت زمان بسیاری را صرف گرامر می کنند اما واقعیت این است که تا زمانی که نتوانید حرف بزنید (مکالمه کنید) ، عملا در یادگیری زبان موفق نشده اید. باید حرف بزنید ! حتی اگر صحبت های شما از نظر گرامری خطا دارد. حرف زدن تنها راه یادگیری زبان است. بسیاری افراد هستند که سالها به کلاس زبان می روند اما بدلیل اینکه تمرکز این کلاس ها به جای حرف زدن بر یادگیری گرامر است ، عملا در پایان احساس ضعف می کنند و نمی توانند نتیجه دلخواه را کسب کنند. پس فراموش نکنید ، اگر می خواهید زبان یاد بگیرید باید حرف بزنید !

اکبرجوجه اصلی ، شعبه دیگری ندارد !

کلاس های زبان موفق مصداق بارز اکبرجوجه هستند ! کافیست همین الان دست به کیبرد شوید و کلاس زبان ایران – کانادا و یا ایران – استرالیا را جستجو کنید . به عنوان نمونه بیش از پنج مرکز آموزش زبان در تهران با نام ایران – کانادا پیدا خواهید کرد که هر یک نیز مدعی هستند ایران – کانادا ی اصلی هستند و هیچ شعبه دیگری نیز ندارند. سوالی که برای خیلی از علاقمندان به یادگیری زبان مطرح می شود این است که کدام یک از این موسسات واقعا موسسه اصلی و معتبر مد نظرشان است؟ سوالی که برای پاسخ دادن به آن بیش از یک ماه وقت صرف کردم و دلیلی شد بر نگارش این مطلب !

سکانس آخر : تجربیات شخصی من !

کلاس های و بسته های نرم افزاری معرفی شده در ذیل ماحصل تجربیات و تحقیق شخصی است. در هر گروه ۳ موسسه یا محصول موفق تر معرفی شده اند. شاید تعجب کرده باشید که چرا نام بسیاری از موسسات معروف آموزش زبان ( همچون کانون زبان ، سفیر ، کیش ، مجتمع فنی تهران ، شکوه  و … ) در لیست کلاس های توصیه شده ام به چشم نمی خورد ؟ که در پاسخ باید به عدم تطبیق آنها با فاکتورها و تعاریف من از یک کلاس زبان مناسب اشاره کرد.

کلاس های زبان :

یک . رسپینا تاک ( ایران کانادا سابق و اصل ! )

سطح : مقدماتی تا فوق پیشرفته

توضیحات : تمرکز اصلی دوره های این موسسه بر روی مکالمه می باشد . شرکت در دوره های فشرده (روزانه ۵ ساعت) ، با هر هدف و سطحی که دارید توصیه می شود. افراد زیر ۱۸ سال مجاز به شرکت در دوره های این موسسه نمی باشند.

منابع آموزشی : کتاب های New Interchange و Passages ، منابع آموزشی جانبی

نحوه برگزاری : غیرمختلط – کلاس های ۱۰ تا ۱۳ نفری

اطلاعات تماس : آقایان : ۸۸۷۸۲۵۰۱ ، بانوان : ۸۸۸۸۲۷۳۵

نشانی اینترنتی : www.respinatalk.ir

دو . موسسه آریان پور

سطح : مقدماتی تا پیشرفته

توضیحات : یادگیری زبان در این موسسه راهی طولانی دارد ، بنابراین چنانچه قصد دارید سریع به نتیجه برسید ، این موسسه اتخاب خوبی نمی باشد.

منابع آموزشی : -

نحوه برگزاری : غیر مختلط – در مواردی مختلط

اطلاعات تماس : ۲۲۲۷۷۸۷۰

نشانی اینترنتی : www.aryanpourcenter.com

بسته ها نرم افزاری :

یک . مجموعه بسته های آموزشی نارسیس ( ماکزیمم )

سطح : مقدماتی تا پیشرفته

کاربرد : یادگیری لغات

توضیحات : مجموعه بسته های آموزش زبان نارسیس در سطوح مختلفی و بر اساس متد لایتنر تهیه و تولید شده اند و با استفاده از این مجموعه ها می توانید دامنه لغات خود را بسیار افزایش دهید.

سایت اینترنتی : www.narcissoft.com

دو . مجموعه Tell Me More English

سطح : مقدماتی تا پیشرفته

کاربرد : آموزشی

توضیحات : مجموعه بسته های نرم افزاری Tell Me More English یکی از بهترین بسته های تولید شده برای افرادی است که می خواهند انگلیسی را از طریق نرم افزار های کامپیوتری فراگیرند.

سایت اینترنتی : www.tellmemore.com

بروزرسانی:
با توجه به حجم بالای بازدید این مطلب لطفا به موارد زیر توجه داشته باشید :

- لطفا نظرات خود را به صورت فارسی نگارش فرمایید. در غیر اینصورت تایید و مطالعه نخواهند شد.
- کلیه سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب ارسال نمایید . به هیچگونه سوالی در خصوص این مطلب و یادگیری زبان که از طریق فرم تماس ، آدرس ایمیل، شبکه های اجتماعی و غیره ارسال گردد پاسخ داده نخواهد شد.
- در صورت ارسال نظر، لطفا برای دریافت پاسخ خود صبور باشید. دریافت پاسخ ممکن است گاها تا دو هفته نیز به طور بیانجامد.
- لطفا درخواستی جهت چگونگی برنامه ریزی برای مطالعه زبان ارسال نفرمایید.
- لطفا کلیه کامنت های ارسال شده پیشین را مطالعه و یا در صورت تمایل برای مورد دلخواه جستجو نمایید.
- لطفا !

بروزرسانی ۲:
- امکان ارسال نظر برای این نوشته غیرفعال شد.

۷۳۰ پاسخ به “تجربه هایی برای یادگیری زبان انگلیسی”

 1. 8859832caa38a082d115e492b8138c70?s=38&d=کیاوش ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۴:۳۵ ب.ظ #

  دستتون درد نکنه واقعا مطلب خوبی بود. من تعریف کلاس های ایران کانادا رو خیلی شنیدم ، دوستم سفیر رفته بود اصلا راضی نبود . به نظر شما برای کسی که بخواد خیلی سریع IELTS بگیره ایران کانادا (رسپینا) مناسب هست ؟

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۵:۳۵ ب.ظ #

   گرفتن IELTS ، TOFEL و یا هر مدرک دیگه ای صرفا به تلاش خودتون بستگی داره و با تلاش میشه همه چیز رو بدست آورد . موسسه رسپینا هم جزو موسسات بسیار خوب برای آموزش زبان هست و فکر می کنم راه خوبی برای تقویت زبان شما باشه ….

   • 03a242f99ddec9ad2b401c470aa1d927?s=38&d=میترا حقی ۴ فروردین ۱۳۹۰ در ۹:۲۹ ق.ظ #

    سلام من میترا حقی هستم و دانشجوی سال سوم مترجمی زبان انگلیسی هستم خوشحال شدم یه هم فامیلی این سایت رو درست کرده به وب منم که در مورد زبان انگلیسی هست سر بزن خوشحال می شم

 2. aaccc4f52d58040d288ec470d5af6f16?s=38&d=حسن ۱۸ آذر ۱۳۸۹ در ۸:۲۵ ب.ظ #

  من همین الان از طریق وای وی ویو با سایتتون آشنا شدم . من هم مثل شما مدت هاست که دارم بر روی کلاس ها زبان تحقیق می کنم و یکی از کلاس هایی که خیلی تعریفش رو شنیدم ترجمه همزمان بوده ، می خواستم بدانم در مورد این کلاس اطلاعی دارید .و اینکه ایا با نارسیس کار کردید و راضی هستید ؟

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۱ ق.ظ #

   ترجمه همزمان : خیابان ولیعصر ،ابتدای اسفندیار ، تلفن: ۸۸۷۸۱۷۳
   تا جائیکه می دانم کلاس های این موسسه به صورت یک روز درمیان می باشد.

   در مورد نارسیس هم بله من از این نرم افزار استفاده می کنم و نتایج خوبی هم کسب کردم .

 3. a1e771e27e0d6446d17c8d85e20b24d9?s=38&d=مینا ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۳:۴۱ ق.ظ #

  اگر امکان دارد بهترین کلاس برای یادگیری IELTS را نیز معرفی نمایید

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۴۹ ق.ظ #

   فکر می کنم آفرینش یکی از موفق ترین و بهترین کلاس ها برای آیلتس باشد البته به نظرم بهتر هست که ابتدا با کلاس های عمومی پایه خودتون رو تقویت کنید .

 4. c985156d03e4ddb7042ff6fd6df49bba?s=38&d=لیلی ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۶:۴۳ ق.ظ #

  متاسفانه من زمان کافی برای شرکت در کلاس های زبان (مخصوصا کلاس هایی که ۵ ساعت در روز هستند) را ندارم ، آیا اطلاعاتی در مورد کلاس زبان های آنلاین مانند OLC دارید ؟ آیا این کلاس ها مفید هستند ؟ ممنون میشم اگر جواب بدهید

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۲ ق.ظ #

   به شخصه نتوانستم از کلاس های OLC بهره چندانی ببرم با این حال عدم موفقیت من از کلاس های OLC دلیلی بر بد بودن این کلاس ها نیست و اگر فرصت و زمان کافی برای مطالعه زبان ندارید شاید گزینه خوبی باشد

 5. 0002f19d9189eb75ae7e521f9808d27a?s=38&d=پندار ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۹:۱۹ ق.ظ #

  خیلی مطلب خوبی بود ، دستتون درد نکنه . راجع به کتابهای تاپ ناچ هم اطلاعاتی دارید ؟ من شنیدم که متد آموزشی تاپ ناچ از اینترچینج بهتره …

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۵ ق.ظ #

   به شخصه کتاب های Top Notch را استفاده نکردم اما تا جائیکه شنیدم و تحقیق کردم کتاب بسیار خوبی است که توسط Longman منتشر شده است .

 6. 61c59a8ea6eaa6b27ca5450f0ec49c94?s=38&d=محمد ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۴۳ ق.ظ #

  من کانون میریم و به نظرم جزو بهترین هاست ، نمی دونم چرا توی لیست شما نیست ولی خب یک عیبی که داره تاکید زیادی بر روی گرامر می کنند متاسفانه …

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۸:۰۱ ب.ظ #

   همانطور که اشاره کردم مبنای خاصی برای انتخاب کلاس ها داشتم و فرضا همین تاکید بیش از حد بر روی گرامر از مواردی هست که کانون رو برای من در اولویت دوم قرار میده

 7. b4186eaa3619983bf7969390d7c2276f?s=38&d=بنیامین ۱۹ آذر ۱۳۸۹ در ۷:۳۸ ب.ظ #

  من می خواستم کلاس های زبان سفیر را شرکت کنم اما با مطلبی که نوشتید دو دل شدم ، اگر امکان دارد بفرمایید به چه دلیل کلاس های سفیر خوب نیست

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۸:۰۵ ب.ظ #

   عدم وجود نام سفیر در لیست به معنای بد بودن کلاس های سفیر نیست همونطور که وجود رسپینا هم به معنای بی نقص بودن و خوب بودن کلاس نیست . بیشتر دوستانی که در سفیر نام نویسی می کنند به دنبال دوره های ترمیک عادی هستند که از نظر من یکی از نقاط قوت کلاس زبان برگزاری به صورت فشرده هست. البته سفیر دوره های فشرده هم دارد اما به نظر من موسسات دیگری مانند رسپینا کیفیت بالاتری در برگزاری دوره های فشرده دارند .

  • af6c922af3eb8abe6882f91664e4eaf0?s=38&d=راز ۲۶ اسفند ۱۳۹۰ در ۱:۱۹ ب.ظ #

   دوست عزیز دو دل نشید موسسه سفیر اگر بهترین موسسه حال حاضر ایران نباشه به طور حتم از بهترینهاست.

 8. 4b8ec617336ea220f9e07018b9e29cfb?s=38&d=الیاس ۲۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱:۳۳ ب.ظ #

  لطفا اگر کلاس زبان خوبی در غرب تهران می شناسید معرفی کنید

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۳۰ دی ۱۳۸۹ در ۴:۳۹ ق.ظ #

   فکر می کنم کلاس های رسپینا تاک بدلیل موقعیت آن برای دوستانی که در غرب تهران زندگی می کنند براحتی قابل دسترس باشد .

 9. f4fb484c91f485b5d9b301a754b060be?s=38&d=المیرا ۲۰ آذر ۱۳۸۹ در ۱۱:۲۱ ب.ظ #

  واقعا” نمیدونم به چه صورتی ازتون تشکر کنم اطلاع رسانی جامعی بود خیلی ممنون موفق باشید (;

 10. 9ce80144262ab1adcd17a05dd957ee49?s=38&d=آیدین ۲۱ آذر ۱۳۸۹ در ۴:۳۰ ب.ظ #

  بچه ها کسی در مورد کلاس های ایران آمریکا اطلاعاتی داره ؟

 11. 5099149495656fe9f262043b1b3e131f?s=38&d=بهزاد مرادی ۲۳ آذر ۱۳۸۹ در ۶:۳۳ ب.ظ #

  خیلی مقاله خوبی بود ، من کلاس زبان مجتمع فنی میرم و به نظرم بدک نیست به دوستانی که خیلی عجله ای برای یادگیری زبان ندارند مجتمع فنی رو توصیه می کنم . اساتید خوبی داره و جو دوستانه ای هست :دی

  در مورد انگلیسی در خواب هم ۱۰۰% حرف شما رو تایید می کنم .

 12. a8886fdc2b6ab3e1514ae69bdbb9c7bc?s=38&d=لیلا فرحی ۲۷ آذر ۱۳۸۹ در ۱:۲۷ ب.ظ #

  کمال تشکر خودم رو از این مطلبی که نوشتید ابراز می کنم و واقعا بدردم خورد . ممنون

 13. cb722e8b695fe7ac9ba9801cde1273cb?s=38&d=پویان ۸ دی ۱۳۸۹ در ۲:۵۵ ب.ظ #

  سوالی داشتم می خواستم بدانم که ایران کانادا یا موسسات خوبی که معرفی کردید British درس می دهند یا American . ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید زودتر پاسخ دهید

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۳۰ دی ۱۳۸۹ در ۴:۴۱ ق.ظ #

   در موسسه ایران کانادا (رسپینا) به شیوه American تدریس می شود

 14. 098791d82f91bb4e309ba110e3b7ac4d?s=38&d=امیر خان بیگی ۱۹ دی ۱۳۸۹ در ۵:۵۹ ب.ظ #

  با سلام خدمت شما و تشکر فراوان برای مطلبی که نوشتید ، می خواستم بدانم به نظر شما معلم خصوصی برای یادگیری زبان بهتر هست یا کلاس های موسسات ؟

  ممنون

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۳۰ دی ۱۳۸۹ در ۴:۴۴ ق.ظ #

   به نظر بنده همه چیز بستگی به خودتان دارد ، محدودیت زمانی ، توان مالی ، میزان استعداد ، سطح فعلی زبان شما از فاکتور مهم این انتخاب است. بنده این سوال را به شخصه از یک استاد خوب زبان پرسیدم و توصیه ایشان شرکت در کلاس های موسسات و در کنار آن شرکت در کلاس های خصوصی جهت رفع اشکال را توصیه کردند

 15. 22255ebf854be5bfa4907fe87eefe679?s=38&d=مهرناز ۲۵ دی ۱۳۸۹ در ۵:۵۲ ق.ظ #

  سلام
  ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتید و راهنمایی زیادی کردید .
  من شاغل هستم ولی می خواهم برای مهاجرت زبانم را تکمیل کنم ولی شاغل هستم و بعضی روز ها تا ساعت ۷ سرکار هستم به نظر شما کلاس های رسپینا را می توانم موقت شروع کنم و بعد از عید دیگر سرکار نروم ؟

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۳۰ دی ۱۳۸۹ در ۴:۴۸ ق.ظ #

   از نظر من هر نوع شروعی خوب است ! با این اوصافی که فرمودید می توانید در کلاس ها شرکت ولی مطمئنا نمی توانید در امتحانات پایان ترم نتیجه قبولی کسب کنید. از نظر من هرچند این کار تاثیر چندانی در فرآیند یادگیری زبان شما نخواهد داشت اما قسمتی از ذهنتان را برای یادگیری اصلی و هدفمندتان آماده خواهد کرد.

 16. 2253fae7d03551791cb9aa37db7cd813?s=38&d=فرهاد ۲۵ دی ۱۳۸۹ در ۲:۲۱ ب.ظ #

  علی بود

 17. 6312b9f2056ea43b4727cd0916dca9fa?s=38&d=مهتاب ۲۴ بهمن ۱۳۸۹ در ۳:۲۴ ب.ظ #

  سلام
  ممنونم
  فقط میخواستم هزینه کلاسها باهم تفاوت داره ؟ هزینه رسپینا چنده ؟

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۲۷ بهمن ۱۳۸۹ در ۷:۰۲ ق.ظ #

   بله مسلما هزینه کلاس ها متفاوت هست و تا جائیکه من بررسی کردم هزینه های رسپینا نسبت به سایر موسسات کمی بالاتر هست . به عنوان مثال بنده برای ترم های ۲۰ جلسه ای (۲۰ روزه) ۱۹۳ هزار تومان پرداخت می کنم .

 18. e6b4cd9b7b6949e7a38a1dd465c04bb8?s=38&d=شیما ۳۰ بهمن ۱۳۸۹ در ۱۰:۳۵ ق.ظ #

  سلام .من خیلی تحقیق کردم .یه موسسه ای میخواستم که هم تومکالمه قوی بشم وهم بتونم مدرک بگسرم . میگن موسسه آریانپور از همه بهتره …ایراد این موسسه از نظر شما چیه ؟
  آخه با مطالعه مطالبتون دودل شدم که کدوم بهتره…

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۲ اسفند ۱۳۸۹ در ۸:۰۳ ق.ظ #

   با سلام
   در مورد موسسه آریانپور باید خدمتتون عرض کنم که این موسسه هم یکی از بهترین موسسات موجود هست (اگر اشتباه نکنم در جردن هست) . اما منظورتون رو از مدرک متوجه نشدم . منظور مدرک موسسات هست یا مدارک بین المللی زبان ؟ اگر منظورتان مدارک بین المللی هست که مسلما با رسیدن به سطح مناسب جهت امتحان می توانید امتحان دهید . اگر منظورتان مدارکی هست که موسسات می دهند اطلاعی در مورد اینکه کدام موسسات مدرک اعطا می کنند ندارم .

 19. 6a74e3bea1938b6340643375a8c8d20f?s=38&d=فرخ ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ در ۴:۵۰ ق.ظ #

  سلام بسیار از راهنمایهای ارزنده شما سپاسگذارم

 20. c0e793af82573085240e4031253311cc?s=38&d=Looking For A Gr8 English Class ۱۸ فروردین ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۷ ب.ظ #

  شما در منطقهٔ ولنجک یا تجریش و محمودیه چه کلاسی رو پیشنهاد می‌کنید؟چون رسپینا تاک در ونک بسیار ترافیک داره و جای پارک نیست .در ولنجک هم سفیر اومده .نظرتون راجع به بین سلیس و تهران آکسفورد و سفیر چی‌؟

  البته برای من مکالمه بسیار مهمه و همچنین لهجه خوب. من می‌خوام به سرعت فشرده وردارم ..خیلی‌ مرسی‌

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۱۹ فروردین ۱۳۹۰ در ۵:۲۸ ب.ظ #

   باتوجه به مناطقی که عنوان کردید از نظر بنده بیان سلیس مناسب ترین گزینه خواهد بود . در مورد تهران آکسفورد اطلاعی ندارم . سفیر هم اط نظر بنده شعبه به شعبه متفاوت هست و باید در مورد شعبه مورد نظرتون تحقیق کنید .

   البته یک نکته رو در انتهای نظرتون دیدم و اون هم سرعت و فشردگی کلاس بود . لازم به ذکر می دونم حتی در صورتی که خیلی فشرده زبان را مطالعه کنید از نظر من به حدود یک تا یک و نیم سال زمان نیاز دارید .

   موفق باشید

 21. aedd4219398333e6d7efb718f4c2fa28?s=38&d=کاظمی ۱۸ فروردین ۱۳۹۰ در ۱:۳۶ ب.ظ #

  با عرض سلام و تشکر فراوان از شما
  سوالی از خدمتتون داشتم آیا نرم افزار tell me more که به فارسی هم ترجمه شده با نرم افزار اصلیش که فرقی نمیکند ؟
  “و دوست دارم کسی مثل شما به من اطمینان دهد که اگر کسی واقعا با پشتکار و برنامه ریزی اصولی( خودش رو گول نزنه ) همراه با سی دی ها و کتابهای گرامر- لغت و با tell me more در منزل میتونه زبان را تا حد زیادی یاد بگیره ”
  لطفا در این مورد هم اشاره ای داشته باشید .
  با تشکر فراوان از شما

  • cc5b07fb62ea09979d8fbd02b558b521?s=38&d=آراد حقی ۱۹ فروردین ۱۳۹۰ در ۵:۳۱ ب.ظ #

   دوست عزیز بنده هم خودم با بسته های نرم افزاری و کتابهای استاندارد مطالعه زبان را در منزل آغاز کردم و ادامه هم می دهم . به طور کلی همه چیز به پشتکار فرد بستگی داره . شما ممکن هست که بهترین کلاس زبان موجود رو هم ثبت نام کنید و برید ولی تا خودتون علاقه ای نداشته باشید و یا پشتکار به خرج ندهید به هیچ جایی نخواهید رسید . بنابراین دلیلی برای عدم موفقیت وجود نداره . پشتکار مهمترین اصل در یادگیری زبان هست

   موفق باشید

 22. 04f144be18d21afd3f2d45b7294b3c7d?s=38&d=محمد ۱۸ فروردین ۱۳۹۰ در ۵:۳۰ ب.ظ #

  سلام می خواستم بدونم برای آیلتس آفرینش از همه بهتره
  خیلی ممنون