رزومه کار جنرال

برای کاریابی جنرال حتماً باید برای خودتون رزومه درست کنید. اینجا حتی برای کارهای جنرال مثل نظافت در مک دونالد و ... هم باید رزومه داشته باشید. انجام این کارها نه تنها بد نیستن بلکه بسیار هم به کاریابی تخصصی در آینده بهتون کمک خواهد کرد چون هم تجربه کار کانادایی محسوب میشه و هم اینکه به تقویت زبانتون خیلی کمک خواهد کرد.

بستگی به اینکه دنبال چه نوع کار جنرالی هستید باید رزومه مربوط به اون درست کنید:

مثلاً دوست دارید توی فست فود کار کنید ( پس باید یک رزومه مربوط به فست فود درست کنید ) یا دوست دارید که در یک فروشگاه کار کنید پس باید یک رزومه مربوطه به اون درست کنید.

فرانسه یا انگلیسی بودنش خیلی فرقی نمیکنه ولی ترجیحاً فرانسه باشه شانس کاریابیتون رو بیشتر و بیشتر میکنه

اصلاً نباید در خصوص تحصیلات آکادمیکتون چیزی بنویسید و بگید که من تحصیل کرده فلان رشته هستم چون بلافاصله رزومه شما میره توی سطل آشغال. 

از ارائه دادن رزومه تخصصی و واقعی خودتون برای کاریابی جنرال پرهیز کنید چون 100 درصذ بهتون زنگ نمیزنن

رزومه باید بر اساس فرمت کانادایی اون هم از نوع استانداردش نوشته بشه. برای پیدا کردن نمونه رومه براحتی میتونید در گوگل سرچ کنید و از سایت هایی که رزومه های رشته های کاری مختلف رو دارن استفاده کنید . مثلاً در قسمت سرچ گوگل یادداشت کنید sample resume for fast food worker و یا برای کار فروشندگی و غیره هم به همین ترتیب میتونید سرچ های مختلفی انجام بدین و از روزمه افراد در زمینه های مختلف استفاده کنید.

در اینجا 2 تا نمونه رزومه براتون میزارم که برای 2 هدف مختلف میتونید ازش استفاده کنید :

1- برای کاریابی در رستوران و فست فود  لینک دانلود رزومه 

2- برای کار فروشگاهی ( دلاراما، پروویگو، فارماپغی، لابلاس، سوپر سی، مکسی و ... ) لینک دانلود رزومه 

از قرار دادن عکس در رزومه خودداری کنید. اطلاعات تحصیلیتون رو به دیپلم و نهایتاً یک مدرک یا سرتیفیکیت ختم کنید. حقیقت داشتن یا نداشتن این مدارک اصلاً مهم نیست چون برای کار های جنرال از شما مدرک تحصیلیتون رو نمیخوان. 

تا میتونید در اون کاری که میخواید پیدا کنید رزومتون رو مربروط به اون شغل بنویسید. منظور اینکه برای کارهای مختلف در رستورانهای مختلف نمیشه یک رزومه رو ارائه داد و باید یک مفدار تغییرات توش بدین. این رزومه هایی هستش که من خودم برای کاریابی ازشون استفاده کردم و خدا روشکر هم موفق بودم.

ضمناً شرکت های کاریابی هم هستن که خوب خیلی بهتون پیشنهاد نمیدم جون بیشتر کارهای فیزیکی بهتون پیشنهاد میدن و اون هم موقت هستش یعنی مثلاً میگه این هفته 2 روز کار هست و اون هم کلاً 8 ساعت. پس خیلی این شرکت ها بدرد نمیخودن. مراجعه حضوری و صحبت کردن با مسئولین فروشگاه یا رستوران خیلی خیلی سریعتر جواب میده.

اصلاً خجالت نکشید. بخاطر ضعف زبان و یا کم رویی خودتون رو گوشه گیر نکنید. همه این افرادی که در جامعه میبینید از همین جا شروع کردن و از روز اول زبان بلد نبودن ولی اعتماد به نفس داشته باشید و برای خودتون و کاری که قراره بگیرید تلاش کنید. مطمئناً موفق میشید و کار پیدا میکنید.

ضمناً در رزومه باید در قسمت بالا و یا انتهایی رزومه ساعات کاری مورد نیازتون رو بنویسید . مثلاً باید بگید کار فول تایم میخواید یا پارت تایم. و اینکه مشخصا باید بگید چه روزایی در هفته میخواید کار کنید و چه ساعاتی آزاد هستید.

امیدوارم که این روزمه ها بدردتون بخوره. البته خودتونمیتونید رزومه های خیلی بهتری در گوگل پیدا کنید ولی خوب برای استارت بد نیست.

نکته آخر : اگر میخواید سریعتر کار پیدا کنید دنبال بیزینس های ایرانی ها نرید. چون اولین کاری که تمام مهاجر ها انجام میدن اینه که برن و توی فروشپاه اخوان رزومه بدن و یا توی رستوران های ایرانی ها درخواست کار بزارن. اولاً کار کردن در محیط های خارجی خیلی به تقویت زبان و شنیدار شما کمک خواهد کرد و سرعتر در جامعه جا میوفتید ضمن اینکه شانس کاریابی در بیزینس های خارجی خیلی بیشتر از بیزینس های ایرانی هستش و علتش هم محدود بودن بیزینس های ایرانی ها و البته یک مقدار کم لطفی و ... جامعه ایرانی در حق افراد تازه مهاجر هستش.

ایشالا که خدا کمک کنه و مشکلات مهاجرت برای همه دوستان مهاجر براحتی حل بشه و همه دوستان هم دستبه دست هم بدیم تا یک جامعه متحد و قوی از نوع یک رنگ و به دور از بدی هایی که درایران داشتیم داشته باشیم.

موفق، سلامت و شاد باشید


مطالب مشابه :


تشريح ساختار رزومه + دانلود يک نمونه رزومه کاري

تشريح ساختار رزومه + دانلود يک نمونه رزومه کاري. هر رزومه از ساختار و قالبي مشخص برخوردار است. اين بدين معني است که محتويات مندرج در رزومه مي بايست در قسمتهاي مجزا و بترتيبي معين نوشته شود. توصيه مي شود قبل از توضيح هر ...
رزومه

رزومه چست؟ رزومه کاری به متنی گفته می شود که از چند صفحه تشکیل شده است و در آن اطلاعات و مشخصات شما و بسیاری از مواردی که شما در آن توانایی دارید را قبل از مصاحبه در اختیار کارفرمایان شما قرار می دهد. ارسال رزومه به کارفرمایان امکان میدهد تا بتوانند .... برای دانلود نمونه رزومه انگلیسی اینجا کلیک کنید فرمت : PDF - تعداد صفحات: 429 - منبع: زبان پژوه با گسترش فضای کسب و کار در دهه های اخیر همچنین متقاضیان بسیار زیاد اشتغال بحث نگارش رزومه و سبک و اصول آن بسیار مطرح شده است.
رزومه کار جنرال

رزومه باید بر اساس فرمت کانادایی اون هم از نوع استانداردش نوشته بشه. برای پیدا کردن نمونه رومه براحتی میتونید در گوگل سرچ کنید و از سایت هایی که رزومه های رشته های کاری مختلف رو دارن استفاده کنید . مثلاً در قسمت سرچ گوگل یادداشت کنید ...
نمونه رزومه

رزومه نویسی یا به عبارت دیگر تهیه سابقه کار در استخدام شما نقش بسیار مهمی دارد. هدف از این نوشته آموزش رزومه نویسی نیست بلکه تنها چند نمونه رزومه استاندارد در اختیار خوانندگان عزیز قرار می گیرد تا بتوانند بر اساس آنها رزومه Résumé خود را تهیه ...
رزومه سابقه کار چیست؟

در واقع برای رزومه یک فرم استاندارد وجود ندارد. اما بخش هایی که در زیر مطرح می شوند کم و بیش در رزومه های سابقه کار دیده می شوند. در صورت صلاحدید می توانید از ذکر بعضی از این بخش ها خودداری کنید (کما اینکه در نمونه رزومه ای که آمده بعضی از این بخش ...
رزومه نویسی -2

وقتی کلمات کلیدی را یافتید آنها را در همه رزومه خود پخش کنید. در همه قسمتهای رزومه خود این کار را انجام دهید. (برای نمونه می توانید به نمونه رزومه مراجعه فرمایید). پس از این کار باید job tittle خود را استاندارد کنید. با جستجو در آگهای های کاری میتوانید این ...
ساختار رزومه – نمونه کار و نامه درخواست

مهندسی نفت - ساختار رزومه – نمونه کار و نامه درخواست - نرم افزارها-جزوات-همایش ها-فیلم ها-اساتیدبرترنفت-کارشناسی ارشد-استخدام-زبان نفت- - مهندسی نفت.
یک نمونه رزومه

یک نمونه رزومه. رزومه متني است چند صفحهاي حاوي اطلاعات و مشخصات فردي كه قبل از مصاحبه در اختيار كارفرمايان قرار گرفته و به آنان امكان ميدهد تا ارزيابي اوليهاي از تواناييهاي شغلي شما داشته باشند. در واقع رزومه بايد تصويري ذهني از شما و فعاليتهاي ... چگونه يك رزومه مناسب بنويسيم؟ روي نيازهاي كارفرما تأكيد كنيد نه نيازهاي خودتان: كسي كه رزومه شما را بررسي خواهد كرد معمولاً خود نيز از نزديك با شغل مربوطه در ارتباط است و صحت انجام كار براي وي از اهميت بالايي برخوردار است. بنابراين بايد در نوشتن ...
تهیه رزومه ی ساده

به هر حال به نظر بنده اینکه در ابتدا برای کسب تجربه ی کانادائی و پیدا کردن یه کار ساده ی درست و حسابی بهتره که یه رزومه نمونه ی این رزومه ای که توی پست بعدی خواهم گذاشت تهیه و ارائه کنید. البته این نمونه رزومه به درد فروشگاه ها می خوره شما اگه می ...
برچسب :