دوره و طریقه مصرف آمپول ناندرلون دکا در بدنسازی

دوره و طریقه مصرف آمپول ناندرلون دکا در بدنسازیReviewed by Admin on Jan 22Rating:

nandrolone-iranifitness-com

ناندرولون ناندرولون ناندرولون ناندرولون

این دارو در بسیاری از بیماری ‌ها قابلیت مصرف به طور قانونی را دارد. به عنوان مثال:

* در بلوغ دیررس پسر بچه‌ ها که توسط پزشک متخصص غدد تجویز می‌ شود، * در مورد آتروفی و ضعف عضلانی شدید نیز کاربرد دارد،

* در سرطان ‌ها نیز که فرد تحلیل عضلانی و کاهش عضلانی شدید دارد استفاده می شود

* و حتی در سوختگی‌ ها مصرف می شود.

وی افزود:‌ متأسفانه زمانی که فردی می ‌خواهد به سرعت حجم عضلات خود را افزایش دهد از این داروها به طور بی ‌رویه استفاده می ‌کند که باید توجه داشت مصرف بی ‌رویه ی ناندرلون و خانواده‌ ی آن عوارضی مانند:

* طاسی سر در مرد و زن،

* جوش ‌های چرکی به ویژه در شانه‌ ها،

* ژنیکوماستی در مردان،

* کوچک شدن بیضه ‌ها،

* درآوردن مو و تغییر صدا در زنان

را به همراه دارد و استفاده خیلی زیاد آن موجب بیماری ‌های کبدی و حتی سرطان کبد می ‌شود.

ناندرلون یا همان دکادرابولین یکی از دارو هایی است که به وفور در بین بدنسازان استفاده می شود و نمونه های ایرانی این دارو نیز در داروخانه ها قابل خرید می باشد در زیر به شناخت ناندرلون یا همان دکا درابولین می پردازیم .

دکادرابولین یک استروئید روغنی تزریقی است و محبوب ترین و پر کاربرد ترین داروی استرئیدی در بین ورزش کاران می باشد .دکا دارای خاصیت آنابولیک بالا و خاصیت استروژنی بسیار کم می باشد و حجم بسیار خوبی بعد از یک دوره نصیب ورزشکار می شود .همچنین بسیار کم دچار عوارض آندروژنی و سمی شدن کبد و همچنین باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی در بدن می شود . دکا حتی در دوز های بالا هرگز مانند تستسترون با عوارض استروژنی بالا عمل نمی کند اگر چه سرعت و قدرت اثر دکا در مقابل تستسترون کحمتر می باشد . دکا هم در دوره های حجم و هم در دوره های خشک کردن مورد استفاده قرار می گیرد . دکا یک داروی خوب برای هر دوره ای می باشد و برای بتدیان نیز توصیه آن بهتر از سایر داروها با عوارض جانبی نسبتا بالا می باشد .

مبتدی ها بهتر است فقط و فقط از این دارو استفاده کنند نه اوکسی و دیانابول و یا هر استروئید دیگری .

حتی زنان ورزش کار هم می توانند از دکا در دوز های حداکثر تا ۵۰ میلی گرم در هفته استفاده کنند.

در پزشکی برای کاهش ذعف بدنی در دوران پیری و عدم توازن نیتروژن و کلسیم در بدن که در نتیجه درمان های طولانی با کورتیکواستروئیدها می باشد و همچنین در نارسایی اورمی که در اثر افزایش اوره در خون که ناشی از از بین رفتن تعادل نیتروژن در خون است استفاده می گردد .

همچنین در ورزشکاران برای بهبود جراحت مفاصل و تاندوم و همچنین جراحات سوختگی استفاده می شود .گاهی در میان ورزشکاران دردهایی در ناحیه شانه و آرنج و زانو طی مصرف دکادرابولین دیده می شود که ناشی ز کم شدن کورتیزول در طی دوره می باشد .

دکا با مهار گوناگون ترین اثر مستقیم روی بیضه ها داشته و باعث تحلیل بیضه ها در دراز مدت می شود .از این رو زدن hcg و سایر آنتی استروژن ها برای کم کردن خواص استروژنی هر چند اندک دکا مفید است .

گفتن این نکته الزامی است که دکا بعد از ۱۸ ماه یعنی ۱ سال و نیم باز هم در تست های دوپینگ قابل کشف است پس ریسک مثبت شدن تست دوپینگ با مصرف این دارو بیشتر از سایر استروئید هاست .

همچنین این دارو حدود ۲ هفته در خون به صورت فعال باقی می ماند و معمولا در ورزشکاران در دوز های ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در هفته استفاده می شود و کمترین عارضه مصرف در دوز ۲۰۰ میلی گرم گزارش شده است .به خاطر داشته باشید دکا را با تمام استروئید ها هم در دوران حجم و هم در دوران رژیم میتوان استفاده کرد .

همچنین توصیه می شود در طی مصرف دکا حداقل ۲ لیوان شیر ویا قرص های کلسیم برای جلوگیری از پوکی استخوان در دراز مدت استفاده کنید زیرا دکا باعث بر هم خوردن توازن کلسیم بدن می شود .

دوره دکا با دیانابول یکی از مشهور ترین دوره ها برای افزایش حجم عضلانی می باشد .

اما مصرف دکا با سوستانون و یا اومنادرن باعث افزایش قدرت می شود .

دکا با وینسترول واکس اندرلون نیز در دوران رژیم استفاده می شود .

یک دوره برای حجم :

دکا ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیگرم در هفته + دیانابول ۱۵-۴۰ میلیگرم در روز

یک دوره برای قدرت :

دکا ۴۰۰ میلیگرم در هفته +دیانابول ۷۰ میلیگرم در روز + سوستانون ۵۰۰ میلیگرم در هفته

یک دوره در زمان رژیم برای حفظ عضلات بدن :

دکا ۲۰۰ میلیگرم در هفته + وینسترول دپوت ۱۵۰ میلیگرم در هفته

دکا آرام آرام طی ۳ روز از تزریق وارد خون شده و تا حدود ۱۷ روز در خون فعالیت می کند ولی ترکیب دارو که غیر فعال شده تا حدود یک سال و نیم در تست های دوپینگ قابل مشاهده است .

بهترین دوز این دارو با عوارض جانبی کم برابر ۲ میلی گرم برابر هر پوند از وزن بدن می باشد البته باید حواستان باشد که مقدار فوق از ۵۰۰ میلی گرم تجاوز نکند .

هر پند معادل ۴۵۴ گرم می باشد .

برای مثال یک فرد ۸۵ کیلویی باید روزانه ۳۷۴ میلی گرم از این دارو استفاده کند و این حد اکثر دوز برای این فرد می باشد .

دوز مصرفی مخصوص حرفه ای ها : ۲۰۰-۶۰۰ میلی گرم در هفته

مدت زمان ماندگاری در تست های کنترل دوپینگ : ۱۸ ماه

———————————–

ناندرلون دکونوات ۲۵ میلیگرم آر

گروه محصولات: آمپول

مکانیسم اثر و فارماکوتیک: استروئیدهای آنابولیک روندهای کاتابولیکی را عکس نموده و توازن منفی نیتروژن را بوسیله تحریک اشتها و جلوگیری از تجزیه پروتئین ( در صورت دریافت مناسب پروتئین و کالری ) ایجاد می نمایند . خاصیت خونسازی : ناندرولون تولید اریتروپوئیتین توسط کلیه را تحریک می نماید که به افزایش میزان و حجم گلبولهای قرمز خون منجر می شود .

موارد مصرف: در پوکی اســتخوان و سـرطان متـاستاتیک پـستان در بـعد از دوران یائسگی و نیز کم خونی نـاشی از بی کفایتی کلیهاستفاده می گردد.

مصرف این دارو بصورت تزریق عمیق عضلانی می باشد .

مقدار مصرف دارو را پزشک معین می نماید .

از خود درمانی پرهیز نمایید .

موارد منع مصرف: مردان مبتلا به سرطان پستان ، بیماری های کبدی ، بیماری شدید کلیوی یا قلبی ، دوران حاملگی یا شیردهی ، خونریزی غیر طبیعی و تشخیص داده نشده واژن .

هشدار ها و احتیاط ها: نارسایی های قلبی – عروقی ، نارسایی کلیوی ، بیماری کبدی ، در بیمارانی سرطانی که تحت مداوا می باشند . بیمارانی میگرنی و دیابتی

تداخل اثر با سایر داروها: ناندرولون دکانوات باعث افزایش اثربسیاری ازداروهامی شود ودرنتیجه سمیت ناشی ازآنها راافزایش می دهد.این داروهاشامل انواع آنتی بیوتیک ها-سیکلوسپورین-لووتیروکسین وداروهای ضدانعقادمانندوارفارین می باشند.همچنین مقاومت به اثر بلاک کننده های عصبی عضلانی نیز گزارش شده است.

عوارض جانبی: پیدایش خصوصیات مردانه در زنان ، بم شدن صدا و بزرگ شدن کلیتوریس ، قاعدگی نامنظم ، آکنه ، پوست چرب ، پرمویی ، ( در مردان ) بسته شدن زودرس اپی فیزاستخوان ، نعوذ مکرر و مداوم ، بزرگ شدن آلت تناسلی ، بزرگ شدن پستان و ناتوانی جنسی ، گاستروآنتریت ، مسمومیت کبدی و یرقان قابل برگشت ، درد و سفتی در محل تزریق .

اطلاعات بیمار: مصرف کننده محترم استفاده نابجا از این دارو با دوز بالاکه بیشتردر بدن سازی وتوسط ورزشکاران انجام میشود عوارض جدی مانند نارسائی وبدخیمی های کبد-تصلب شرائین وافزایش خطرات قلبی-عروقی-برهم زدن تعادل قندخون وانواع مشکلات جنسی رابه دنبال خواهدداشت.لذاازمصرف بی رویه وخودسرانه دارو بپرهیزید.

بسته بندی: ۱۰ آمپول در یک جعبه ، هر آمپول ۱ میلی لیتری حاوی ۲۵ میلی گرم ناندرولون دکانوات .

چگونگی نگهداری: -دارو در زیر ۳۰ درجه سانتیگراد دور از نور و درون جعبه نگهداری و از یخ زدگی محافظت شود .

-دارو دور از دسترس اطفال نگهداری شود


مطالب مشابه :


دوره و طریقه مصرف آمپول ناندرلون دکا در بدنسازی

پایگاه بدنسازی و پاورلیفتینگ مهران زرگری - پرورش اندام-پاورلیفتینگ-فیتنس-بادی کلاسیک
آمپول وینسترول

انجمن بدنسازی و طریقه مصرف امپول برنامه باشگاه بدنسازی دوره دوم روش مصرف پمپ در
ترکیب بوندلون و تستوسترون

انجمن بدنسازی و هفته مي باشد كه در يك دوره 6 هفتگي بولدنون مصرف در حرفه اي
دوره هورمون برای حجم عضله

دکا ناندرلون: این مهم فقط زمانی صدق می کند که استعمال در حین و دوره طریقه مصرف امپول
معروفترین استرووییدهای بدنسازی

براي تزريق در دوره مسابقات و مخصوصا 500 عدد مباشد طریقه مصرف آن دکا ناندرلون:
برچسب :