تعمیر تلویزیون ال سی دی

تعمیر تلویزیون ال سی دی

 

تعمیر انوع  تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی ،ال جی ، سامسونگ ، سونی ،شارپ ،توشیبا ،پاناسونیک

 

آدرس رسمی وب سایت مجاز سیما

www.mojazsima.ir

 

 

 

آشنایی با پنل مانیتور ال سی دی

 

پنل ال سی دی شامل قاب فلزی ،مدار کنترل،نوار انتقال دهنده داده (tcp)،نوار اتصال اتوماتیک ،IC های راه انداز ال سی دی ،بک لایت ها (لامپ ها) پلارایزر ،فیلم یا صفحه انتشار،صفحه هدایت کننده نور و صفحه منعکس کننده است.

کار پنل ال سی دی رساندن نور به بهترین وجه ممکن به ماده کریستال مایع است .

 

برد کنترلر

عملکرد اصلی برد کنترلر گرفتن اطلاعات مربوط به صفحه نمایش از مادر برد و راه اندازی ترانزیستور های سطرها و ستون های واقع در پیکسل ها که باید خاموش یا روشن شوند،است. این ترانزیستور ها با سیگنال ها کنترل شده دیجیتال که از IC کنترلر واقع در برد کنترلی ارسال می شوند عمل می کنند.

 

 TCP

TCP یا نوار انتقال دهنده داده ،به دو صورت مکانیکی و الکتریکی رابط میان نمیه هادی ها (IC ها) می باشد.به عبارتی رابطی بین مدار راه انداز و صفحه نمایش تخت است .

 

نوار اتصال دهنده اتوماتیک(TAB)

در صفحه نمایشگرها TAB یک تکنولوژی اتصال بین لایه های LCD و IC درایور (در TCP) می باشد. در این روش به جای انتقال داده از طریق پایه های مسی که هر پایه حاوی یک سیگنال است از IC به عنوان انتقال دهنده سیگنال استفاده می شود.

 

 بک لایت

 منبع نور کاملا ثابت و یکنواخت است . نور تولید شده توسط بک لایت روی پنل LCD متمرکز می شود .

 

پلارایزر

پلارایز صفحه ای بسیار نازک است که نور را فقط در یک جهت متمرکز و منتشر می کند. صفحه پلارایزر در لایه های ما بین خود شامل فیلتر رنگی ،شیشه فیلتر رنگی ، کریستال مایع و شیشه TFT است .

 

فیلم یا صفحه انتشار

صفحات منتشر کننده که معمولا در پنل LCD استفاده می شوند برای اطمینان از این است که شدت نور یکنواخت و تولید شده با حداکثر روشنایی و کیفیت مطلوب به چشم کاربر برسد.

 

صفحه هدایت کننده نور

صفحه هدایت کننده نور ،نور ساطع شده از بک لایت را به طور یکنواخت در کل صفحه نمایش منتشر می کند.

 

صفحه انعکاس دهنده

نور تولید شده توسط بک لایت را دریافت کرده و آن را مستقیما به LGP می تاباند.

 

تعمیر پنل تلویزیون ال سی دی

بهترین راه برای رفع ایرادهایی از قبیل صفحه سفید و شکستگی و پاشیدگی رنگ و خرابی برد کنترلر،افتادن خط های در جهت افقی یا عمودی یا شکستگی TCP و غیره ،تعویض پنل LCD است .به این نکته توجه کنید که هرگز نمی توان پنل LCD یک مدل را با مدل دیگر جایگزین کرد .زیرا خصوصیات پنل ها از جمله رابط ها و سیگنال های ارسالی و ولتاژها و ... با هم متفاوتند.

تعویض پنل LCD از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست .

 

 

تنضیمات کارخانه (پیش فرض) مانیتور LCD

اکثر مانیتورها و تلویزیون های LCD قسمتی به عنوان سرویس و تنضیمات پیش فرض دارند.به طور کل سرویس های پیش فرض به این معنی است که وقتی کارخانه مانیتور و تلویزیون LCD را طراحی می کند برای کنترل ان دو روش در نظر می گیرد .یک روش برای کابر که کلیه تنظیمات آن را بیرون (کلید های جلوی پنل مانیتور و تلویزیون) وبقیه تنظیمات را که به صورت داخلی یعنی از داخل دستگاه انجام می شود،به سازنده دستگاه یا تکنسین اختصاص می دهد.

 

تنظیمات داخلی مانیتور و تلویزیون ال سی دی

بعضی از مانیتورها و تلویزیون های ال سی دی تنضیمات داخلی زیادی دارند،در حالی که در بعضی دیگر فقط چند عمل عادی انجام می شود.

تنظیم تعادل RGB،جهت ،اندازه ،زبان ، اطلاعات بک لایت و پنل LCD و ... از جمله مواردی هستند که در این تنظیمات انجام می شوند.

 

بهترین روش وقتی تنظیمات داخلی کارخانه اشتباه انجام می شود

اگر تنظیم کارخانه را اشتباه انجام دادید ممکن است در حالت های صفحه نمایش ،دیگر تصویری نشان ندهد (به دلیل از دست رفتن اطلاعات و ..) در این حالت باید مسولیت را به عهده تکنسین گذاشت و از عهده کاربر خارج است .زیرا تنظیمات داخلی به طور کل به هم ریخته یا از بین رفته است .بنابراین توصیه می کنیم اگر خواستید تنظیمی را اعمال کنید،ابتدا از تغییر آن اطمینان پیدا کنید ،سپس این کار را انجام دهید.

 

 مزایای استفاده از سرویس های کارخانه ای مانیتور و تلویزیون LCD

1 -می توان زمان کارکرد یک مانیتور (ساعت کارکرد) را بررسی کرد که چقدر قطعات آن مانند یک بک لایت و پنل ال سی دی کار کرده است .این نکته بسیار مهم است ،به خصوص هنگام خرید مانیتور های ال سی دی دست دوم یا ال سی دی های که برای اولین بار روشن می شود،می توان از این طریق این گزینه متوجه کارکرد آن ها شد .به طور کل هر چه این کارکرد کمتر باشد مانیتور ال سی دی عمر بیشتری خواهد داشت.

2-همچنین از این طریق می توان به سال ساخت مانیتور ال سی دی دسترسی پیدا کرد .این سرویس این امکان را می دهد وقتی یک ماینتور ال سی دی جدید خریداری می شود ،از جدید بودن مدل آن اطمینان حاصل شود . خاطر نشان می شود تمام کارخانه های سازنده ،این گزینه را در حالته سرویس کارخانه ای خود نمایش نمی دهند.

3- می توان به مدل و سریال پنل ال سی دی دست رسی پیدا کرد .این نکته بسیار مفید است اگر پنل ال سی دی مانیتوری درحالتی خراب باشد که بتوان تصویر ان را رویت نمود با گرفتن مدل پنل و بعد از سفارش دادن و تهیه کرده آن می توان به باز کردن مانیتور و پنل آن اقدام نمود.لازم به ذکر است این گزینه در همه مانیتور ها وجود ندارد .

4-اگر EEPROM IC با دستگاه برنامه ریز برنامه ریزی شد و کیفیت و وضوح تصویر رضایت بخش نبود با تنضیمات سرویس مد می توان از جلوی پنل آن را به کیفیت دلخواه تنظیم کرد.

 

برچسب ها :

تعمیر تلویزیون ال سی دی ، تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ ، تعمیر تلویزیون ال سی دی سونی ، تعمیر تلویزیون ال سی دی ال جی ، تعمیر تلویزیون ال سی دی شارپ ، تعمیر تلویزیون ال سی دی شارپ ، تعمیر تلویزیون ال سی دی پاناسونیک ،تعمیر تلویزیون ال سی دی فیلیبس


مطالب مشابه :


تعمیر تلویزیون ال سی دی

تعمیر انوع تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی ،ال جی ، سامسونگ ، سونی ،شارپ ... این نکته بسیار مهم است ،به خصوص هنگام خرید مانیتور های ال سی دی دست دوم یا ال سی دی
مانيتور Lcd 17

لپ تاپ و ال سی دی کارکرده - مانيتور Lcd 17 - لپ تاپ کارکرده استوک فروش کلی و جزیی زیر قیمت بازار. ... Monitor Lcd 17. مانيتور ... کیس و کامپیوتر دست دوم HP.
میز ال سی دی سری دوم

25 نوامبر 2013 ... گالری ریحانه - میز ال سی دی سری دوم - طراحی و اجرای انواع دکور و نماهای داخل ... آن دل كنده‏اند و از دست بدبختان به زور گرفته مى‏شود پس خوشبخت‏ترين
موتور چهار چرخ صفر 70 سی سی

لوازم خانگی،موتورساحلی و جت اسکی دست دوم - موتور چهار چرخ صفر 70 سی سی - فروش یخچال،لباسشویی،موتور چهارچرخ و جت اسکی دست دوم و ... تلویزیون ال سی دی.
ساید بای ساید دست دوم

لوازم خانگی،موتورساحلی و جت اسکی دست دوم - ساید بای ساید دست دوم - فروش ... ساید دست دوم،تمیز و سالم،موتور گارانتی،. رنگ مشکی چرمی مات و ... تلویزیون ال سی دی.
برچسب :