جزئیات حادثه امروز در پالایشگاه شازند

IMAGE634108121199320000.jpg

سرپرست پالایشگاه نفت امام خمینی شازند درباره حادثه امروز در پالایشگاه نفت امام خمینی شازند، گفت: این حادثه نفتی هیچگونه تلفات جانی نداشته است و تنها 2 نفر در این حادثه دچار سوختگی سطحی شده اند.

مهر نوشت:مهدی رجبی با اعلام اینکه این حادثه در یکی از مخازن ذخیره سازی نفت خام به وقوع پیوسته است، تصریح کرد: این مخزن برای انجام تعمیرات اساسی و دوره ای از مدار بهره برداری خارج شده بود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در این مخزن نفت خامی وجود نداشته است، اظهار داشت: به نظر می رسد مقادیر ناچیزی مواد هیدروکربوری در کف مخزن وجود داشته که آتش گرفته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون دلایل وقوع این حادثه نفتی در حال بررسی است، تاکید کرد: افرادی که در این حادثه دچار سوختگی سطحی شده اند و برای درمان به بیمارستان منتقل شده اند.

رجبی با بیان اینکه آتش سوزی در این مخزن بلافاصله با حضور نیروهای امدادی و آتش نشانی مهار شده است، تاکید کرد: هیچ گونه آتش سوزی در سطح واحدهای فرآیندی پالایشگاه نفت شازند به وقوع نپیوسته است.

بهمن ماه سال گذشته با حضور وزیر وقت نفت بهره برداری از طرح توسعه پالایشگاه نفت امام خمینی شازند با سرمایه گذاری سه میلیارد و 300 میلیون دلاری به طور رسمی آغاز شد.
هدف از طرح توسعه این پالایشگاه نفت افزایش ظرفیت پالایشی از روزانه 170 هزار بشکه به 250 هزار بشکه، افزایش 2 میلیون لیتری روزانه در تولید بنزین و ارتقای کیفیت محصولات پالایشگاه به استاندارد سال 2005 میلادی اتحادیه اروپا است.
تولید بنزین با استاندارد یورو پنج اروپا، گازوئیل کم گوگرد و تولید پلی پروپیلن به عنوان یک محصول پتروشیمی از ویژگی های این پروژه نفتی به شمار می رود، ضمن آنکه فاز اول این طرح توسعه پالایشگاهی در بهمن ماه سالجاری و فاز دوم پروژه تا پایان نیمه نخست سال آینده در مدار بهره برداری قرار می گیرد.
پیش بینی می شود با راه اندازی تمامی واحدهای این پالایشگاه عدد اکتان بنزین سوپر و معمولی تولیدی به ترتیب به 95 و 90 می رسد و میزان مواد آروماتیکی و بنزن موجود در بنزین معمولی پالایشگاه نیز به ترتیب به 35 درصد و یک درصد کاهش یابد.
تولید گازوئیل کم گوگرد با کمتر از 50 پی.پی.ام آلایندهای زیست محیطی (برای تامین سوخت خودروهای پایه گازوئیل سوز) در کنار کاهش میزان تولید نفت کوره به ازای افزایش تولید بنزین و گازوئیل از دیگر ویژگی های این پروژه پالایشگاهی به شمار می رود.
در همین حال در فاز دوم پالایشگاه نفت شازند میزان تولید گوگرد به 650 تن در روز افزایش می یابد این در حالی است که در فاز پالایشگاه موجود این منطقه روزانه تنها 50 تن گوگرد تولید شده و مابقی گوگرد به صورت گازهای گلخانه ای در فضا منتشر می شده است


مطالب مشابه :


ساخت سنگین ترین مخزن پالایشگاهی ایران در اراک

مُلک اراک - ساخت از این مخزن در فرآیند بنزین سازی در طرح توسعه پالایشگاه اراک استفاده می
بهره برداری از طرح توسعه پالایشگاه شازند اراک

افق نو - بهره برداری از طرح توسعه پالایشگاه شازند اراک - نکته ها از دید یک شهروند اراکی
شازند کار می خواد نه شعار ٬ دلسوز می خواد نه دامن سوز

شازند اراک. پالایشگاه تا یه مدت قبل که پالایشگاه و پتروشیمی اسم خاصی نداشتند ولی به نام "
انواع کارآموزی

پالایشگاه اراک باصر تشکر و قدرداني نمايم که زمينه ساز حضور اينجانب در پالايشگاه اراک
جزئیات حادثه امروز در پالایشگاه شازند

صرفاً جهت اطلاع اراک ::. - جزئیات حادثه امروز در پالایشگاه شازند - پایگاه خبری و اطلاع رسانی
نمونه کار های انجام شده

مخازن نصب شده در پالایشگاه اراک سال 90 تست هیدروستاتیک مخازن 3000تنی پتروشیمی اراک سال 92
طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک فردا به بهره برداری می رسد

زنگارک(پایگاه خبر و تحلیل) - طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک فردا به بهره
برچسب :