آموزش تزئینات و دکوراسیون خانه

آموزش تزئینات و دکوراسیون خانه

روی لینک های زیر کلید کنید تا بهترین را برای تزئینات و دکوراسون منزل خود را مشاهده نماید

 24.gif   www.takcarpet.blogfa.com      www.takcarpet.ir  24.gif

حتما از سایت های بالا دیدن نمایید

چگونه آپارتمانی زیبا داشته باشیم

امروزه با افزایش روز افزون جمعیت شهری و قیمت زمین، ساخت و ساز آپارتمان و زندگی آپارتمانی مقرون به صرفه تر شده است . بیشتر ما حداقل یک بار زندگی در محیط بسته آپارتمانی را تجربه کرده ایم و از معایب و مشکلات آپارتمان نشینی آگاهیم. یکی از عمده معایبی که بیشتر مردم از آن گله مند هستند خفه و بسته بودن فضای آپارتمان است .

1- رنگ بنر نئونی

اثاثیه دست دوم یا قدیمی را با روکشی از یک یا دو رنگ مرمت نمایید. با استفاده از این رنگ می توانید یک قطعه را مرتب کرده و برای اتاق خواب فرزند نوجوان خود به کار ببرید. لوازم اضافی را از یاد نبرید. گاهی اوقات از یک چهار پایه می توانید بهترین استفاده را بکنید.

2- قالب های حفاظی

به کارگیری پاراوانهای رنگ شده سبب گستردگی هر اتاقی شوید، که می توانید باعث مخفی شدن مکان شلوغی در اتاق خود بشوید. یعنی گاهی اوقات از این قالب ها و صفحات رنگی می توانید به عنوان پارتیشن استفاده کنید. این صفحات به صورت اشکال هندسی ساده و استنسیل یافت می شوند.

3- سبک های کلاسیکی

یک کمد سنتی جای مناسبی برای ظروف چینی می باشد که قفسه های آن نازک بوده و دارای طرح کپی برداری باشد. البته قبل از نصب قفسه ها باید از اندازه بودن برای ظروف مطمئن شوید. طرح آن را به طور مناسب رنگ آمیزی نمایید. البته ما رنگی را استفاده می کنیم که نمایانگر احساسات درونی ما می باشد.

4- جزئیات کشو میز

برخی مواقع سبک مبلمان یا اثاثیه منزل از منابع متفاوتی الهام می گیرد: پارچه متکا، کاغذ دیواری، کار هنری یا حتی لباس یا از رنگ دیوار! ، آبی ملایم برای جلوه قفسه های کشوها استفاده نمایید. افزایش جزئیات: دستگیره های چینی کار را تمام می سازند.

 

5- ترکیب رنگ موکایی778-home_6_mctstandaloneprod_affiliate13

برای جلوه ای تازه، بدون هیچ ترس و واهمه ای از رنگ ها استفاده کنید. برای مثال، صورتی را با رنگ موکا و قهوه ای اسپرسو سایه روشن کنید. فرش اتاق می تواند به نواره های کشوها الهام ببخشد. پشتی های رنگ موکا و صورتی نیز باعث پیوند بین وسایل اتاق خواهند شد.

6- کابینت های سنتی

برای بهتر جلوه دادن کابینت ها، تلاش نمایید. کابینت هایی به رنگ درخت بلوط جلوه ای جذاب به آشپزخانه می بخشند. که با کاشی سفید و پرده های سفید و قرمز هماهنگی خواهند داشت.

7- الگوی دست ساز

با کارهای هنری و رنگ شده و دست ساز به آشپزخانه خود جلوه ای بدیع ببخشید. اگر نگران این موضوع هستید که چه اقدامی بکنید، می توانید از یک پروژکتور تیره استفاده کنید و سپس به صورت دلخواه رنگ آمیزی و طراحی کنید.

8- کابینت های دو رنگی

با استفاده از دو مقدار از رنگ مشابه از هزینه های خود بکاهید. مثلا کابینت های بالایی را هاله ای از رنگ سبز مرکباتی بزنید. با استفاده از رنگ مارچوبه ای دستگیره ها و هماهنگی با رنگ پرده ها می توانید طرح خود را کامل کنید.
 

ما با استفاده از چندین نکته کوچک که بیشتر جنبه بصری دارد میتوانیم این فضای مرده را زنده تر و آپارتمان خود را دلباز تر نماییم .

1. انتخاب رنگ دیوارها

انتخاب رنگ مناسب برای فضای آپارتمانی بخصوص آپارتمانهای با متراژ کم بسیار مهم است. رنگها از نظر درخشندگی و شفافیت انواع مختلف دارند که بهترین انتخاب ، انتخاب رنگهای روشن با درخشندگی و شفافیت زیاد است . اصولا" رنگهای روشن باعث می شوند که فضا بزرگتر بنظر آید و هر چه شفافیت و درخشندگی آن بیشتر باشد به دلیل انعکاس نور فضا زنده تر بنظر می آید. یکی از رنگهای مناسب آپارتمان رنگ استخوانی روشن است ، که علاوه بر داشتن شفافیت و روشنی با بیشتر رنگهای وسایل منزل همنشینی دارد و کمپوزیسیون مناسبی را ایجاد می نماید.جهت ایجاد تنوع در رنگ میتوانید در قسمت دیوار اپن آشپزخانه از مصالح سنگی با رنگهای متنوع استفاده نمایید.

2. انتخاب کفپوش

جهت پوشش کف آپارتمان از مصالح گوناگونی میتوان بهره گرفت .( از جمله سرامیک ها ، پارکتهای طرح چوب ، موکت و ...) اگر قصد تعویض کفپوش ساختمان را داشته باشید ، در صورت استفاده از سرامیک می بایست در انتخاب رنگ آن دقت زیادی شود، زیرا استفاده از رنگهای تیره در کف ، فضا را فشرده تر نشان میدهد . معمولا استفاده از رنگ های بسیار روشن مثل سفید نیز معایبی به همراه دارند ، یکی از معایب آن یکدست شدن فضا است که جهت برطرف کردن یکدستی آن می توان از یک قالیچه در زیر میز مبل استفاده کرد. یا اینکه در میان سرامیک ها طرح هایی با رنگهای متفاوت را بکار گرفت.در صورت استفاده از پارکت نیز میبایست نکات گفته شده را رعایت نمود و رنگهای روشن طرح چوب را انتخاب کرد.

3. انتخاب مبلمان و نحوه قرار گیری

انتخاب رنگ مبل اختیاری است اما استفاده از رنگهایی مثل کرم روشن و یا حتی سفید به زنده تر کردن فضا کمک بیشتری می نماید و فضا بزرگتر به نظر می آید. در مورد انتخاب طرح مبل بهتر است حتی المقدور مبل هایی با اشکال هندسی صلب و یا بدون منحنی انتخاب شود. در مورد نحوه چیدمان آن بهتر است مبلها را تقریبا" چسبیده به دیوار ها قرار داد علت انتخاب شکل بدون منحنی نیز این است که مبلها در کنار دیوار صاف ترکیب مناسبتری را ایجاد نمایند. حتی المقدور سعی کنید وسایل خانه را نزدیک به دیوارها قرار دهید تا از هدر رفتن کوچکترین فضاها نیز جلوگیری شود. اگر در جلوی پنجره ها از پرده های پارچه ای استفاده می کنید بهتر است رنگ آنها نیز روشن انتخاب شود

4. نور پردازی

نور نیز نقش مهمی را در زنده کردن فضا به عهده دارد . استفاده از نور مناسب و یکنواخت در آپارتمان خفگی محیط را از بین می برد ، البته استفاده از نور طبیعی بسیار مناسبتر است . در صورت ضعیف بودن نور طبیعی کمبود آن را با بکارگیری نور مصنوعی جبران نمایید. حتی المقدور از پرده های عمودی یا کرکره ای استفاده نکنید ، زیرا از ورود نور خورشید به داخل تا میزان زیادی جلوگیری می نمایند. پرده های پارچه ای یا توری بهترین انتخاب برای پنجره های آپارتمان محسوب میشوند. زیرا نور را به خوبی از خود عبور می دهند.استفاده از نور پردازی موضعی بر روی قاب ها و ... نیز باعث تحرک و ایجاد حرکت در فضا میشود.

5. استفاده از طبیعت

در ساختمانهای حیاط دار کمبود طبیعت بوسیله ایجاد باغچه در کناره های حیاط جبران میشود . اما برای جبران آن در آپارتمان میتوان از گلدانهای کوچک که در گوشه های فضا قرار می گیرند استفاده کرد . سعی کنید گلدانها را در کنار پنجره ها و یا تا جایی که امکان دارد در کنج دیو ارها قرار دهید ، زیرا معمولا" گوشه دیوار ها بدون استفاده می مانند.

 

در نتیجه سعی کنید تا جایی که امکان دارد از رنگهای روشن در طراحی داخلی آپارتمان استفاده کنید . شاید این سئوال برایتان پیش آید که بکارگیری این همه رنگ روشن فضا را یکنواخت و سرد نمی کند؟ در جواب باید بگویم این هنر شماست که با استفاده از قابها و وسایل تزیینی کوچک با رنگ بندی متنوع فضا را جذاب تر نمایید
 

تاقچه ها، رف ها، ارسی ها، هشتی ها، حوض ها و باغچه ها تنها شماری از عناصر کالبدی طراحی داخلی در ایران هستند. روش معماران گذشته ایرانی در به کارگیری این عناصر، در راستای آن بوده تا از جذابیت فُرم کاسته شود و به غنای فضا افزوده گردد. این همان هندسه همراه با تزئینات است.

به نظر می رسد طراحی داخلی در ایران، از یک سو در چنبره نوستالژیای تاقچه ها، رف ها و اُرسی های قدیم گرفتار مانده و از سوی دیگر به دکوراسیون و ابعاد دراماتیک و تزئینی فضاها تقلیل یافته است. با تمام اینها، طراحی داخلی فرآیندی است که همزمان می بایست سویه های زیباشناختی و عملکردی را سامان دهد. طراحی داخلی یک ساختمان، داستانی است که شخصیت اصلی آن خود انسان است؛ در این بین حضور او در این فضا، چگونگی آن و ویژگی های فضایی که انسان در آن قرار می گیرد، می تواند تداعی کننده اصولی باشد که در ادامه 7 اصل از آنها را می خوانید:

1 - نور را دریاب:

نور عنصری است که با آن دیدن اشیا ممکن می شود. نور می تواند ریتم خلاقانه ای به یک فضای داخلی ببخشد. بدون نور، نه فرم را احساس می توان کرد، نه رنگ را و نه بافت را. نورپردازی در یک فضای داخلی پیامدهای مهمی در بردارد. چه بسا نورپردازی مناسب یک فضا آن فضا را خوشامد و چشم نواز کند. نورپردازی در کنار ابعاد زیباشناختی، بعد عملکردی هم دارد. نور مناسب در طول شب در یک فضای داخلی می تواند حس محدود بودن یا ابهام و هراس را بر طرف کند. نور مناسب یک اتاق حتی می تواند چهره آدمی را گرم و صمیمی کند. به کمک نورپردازی می توان یک فضای داخلی را به جزایر نورانی متنوعی تبدیل کرد. پس، از باب مثال، غذاخوری باید نور ملایم و گرمی داشته باشد یا بهترین نورها برای حمام، منابع نوری کم ولتاژ هستند.

2 - فرم را بشناس:

فرم، توده فیزیکی یک شیء است که سه بعدی بوده و وزن دارد. فرم معمولاً به پوسته بیرونی بنا نسبت داده می شود، در حالی که فضای داخلی هم فرم خاص خود را تشکیل می دهد. معمولاً فرم فضای داخلی تابعی از عوامل مختلف است. دسترسی ها و سیرکولاسیون مهمترین این عوامل هستند. هر چند نمود فرم بیشتر در پوسته بیرونی یک بنا است با این حال نمود بیرون و درون می تواند یک شکل نباشد.

3 - فضا را احساس کن:

فضا را محدوده در دسترس کاربران دانسته اند. در طراحی داخلی معمولاً استفاده مؤثر از فضا و ارتباط آن با محیط، مهم است. مسأله ای که در رابطه با فضا مطرح می شود، رعایت ابعاد انسانی در طراحی داخلی است. از قرن ها پیش رویکرد عمده فیلسوفان و معماران به عنصر فضا، برجسته بوده است. در طی سال های اخیر هم ارتباط بین ابعاد انسانی با فضاهای داخلی به یکی از فاکتورهای مهم طراحی بدل شده که از آن تحت عنوان ارگونومی یا کار پژوهی در دید کلی و اندام سنجی (Anthropometry) در دید جزئی، یاد می شود. در طراحی داخلی می بایست رابطه درسـت انسان با فضا تعریـف شود و ابعاد بدن انسان ها برای سهولت دسترسی های فضایی مد نظر قرار گیرد.

4 - بافت را لمس کن:

بافـت مشخصـه ای از یک شیء اسـت که با لمس کـردن یا دیدن به چشـم می آید. بافت می تواند نرم یا خشن، کشیده یا برجسته، زبر یا مخملین و یا ابریشمی باشد. در طراحی داخلی پوسته ها و سطوح فضایی معمولاً بسته به عملکرد هر فضا تغییر می کند. چه بسا طراحی داخلی یک خانه نیازمند سطوحی نرم و منعطف باشد، اما فضای داخلی یک سینما چنین سطوحی را برنتابد.

5 - شکل را بیازمای:

شکل، خط بیرونی یک شیء را تشکیل می دهد. در معماری معمولاً شکل و فرم را با هم اشتباه می گیرند. شکل یا صورت معادله کلمه Shape فرنگی است؛ در حالی که فرم املای فارسی همان Form است. معمولاً شکل ها یا طبیعی هستند یا غیـرقابل مشاهـده یا هندسی. در ترکیب بندی یک فضا شکل اشیـا عامل تعیین کننده ای است. طراحان داخلی به کمک این عامل می توانند ترکیبات بصری گوناگونی پدید آورند.

6 - رنگ را در هم بیامیز:

در تعریف رنگ آن را خاصیت بصری فرم دانسته اند. در حقیقت عنصر فرم از طریق رنگ معنا می یابد. رنگ در طراحی داخلی احساس آدمی را تحت تأثیر قرار داده و روی فرم تأکید می کند، ضمن آنکه رنگ، حس مقیاس را هم موجب می شود. کاربرد رنگ هم، از یک فضای داخلی به فضای دیگر فرق می کند و در کاربرد رنگ، توجه به خصلت های روانی آدمیان ضرورت تام دارد.

7 - حجم را بشناس:

حجم عنصر مهم طراحی داخلی است. در معماری سنتی ایران، شاهد فضاهای پر و خالی احجام معماری هستیم. مقرنس ها و گوشواره ها خود بخشی از احجام خالی هستند. در این معماری مسایل حجمی اهمیت زیادی دارد. ما فضای داخلی را به واسطه لایه بیرونی بنا درک می کنیم. این لایه بیرونی در حقیقت همان حجم کلی بناست. در معماری مدرن، معمار به انتزاع و جدایی پوسته یا حجم بنا از درون آن می اندیشد و این جاست که دیوارها و سقف ها، فضایی تاکیدی ایجاد می کنند و خود را از قید و بندهای فضای داخل رها می کنند. این جا طراحی داخلی به مثابه یک سامان یا روش معمارانه مطرح می شود

***********

در اينجا يك سري وسايل كمياب را جمع آوري كرده ايم و شما را راهنمايي ميكنيم كه چگونه آنها را در منزل خود به طور زيبا و دلنشين در كنار هم چيده و مرتب كنيد.

چگونه يك چيدمان شيك براي وسايل بوفه داشته باشيم؟

در اینجا یک سری وسایل کمیاب را جمع آوری کرده ایم و شما را راهنمایی میکنیم که چگونه آنها را در منزل خود به طور زیبا و دلنشین در کنار هم چیده و مرتب کنید.

وقتی یک سری وسایل و یک دراور خالی دارید تنظیم چیدمان این وسایل روی دراور سخت است و ممکن است شما را دچار دلهره کند.

 ولی نترسید , منطق و قواعد خاصی برای تزیین و چیدمان وجود دارد که نتیجه آن می تواند یک طراحی ماهرانه باشد

برای چیدمان و مرتب کردن وسایل در کشوها و روی سطح دراور و در کنار هم قرار دادن وسایل مختلف بهتر است رنگ ها و های لایت های قطعات مختلف را در نظر بگیریم و تفاوت ها و شباهت های آنها را مشخص کنیم.

ابتدا با نصب قاب ها شروع می کنیم.

مرتب کردن وسایلی که در اتاق یا روی یک سطح باید تنظیم شوند مثل این است که شما می خواهید یک نقاشی رنگ روغن بکشید با مقیاس , ترتیب و تعادلی تصور شده از یک منظور.

جعبه ها , قفسه ها و کارهای هنری معمولاً از چشم انداز روبرو مشاهده می شوند , درحالی که اثاثیه منزل مانند میزهای اتاق نشیمن و میزهای قهوه از اطراف مشاهده می شوند و باید به همان شکل چیده شوند.

برای یک چیدمان درست و عاری از خطا بهتر است با تقارن شروع کنید. 

مثلاً می توانید یک جفت لامپ شیشه ای آبی در دو انتهای یک میز توالت سفید قرار دهید که نور ثابت داشته باشند. این لامپ ها می تواند در ارتفاعات متفاوت باشند مثلاً یک آباژور بلندتر و یک آباژور کوتاهتر. اگرچه این لامپ ها در ارتفاعات مختلف هستند ولی هماهنگی از طریق رنگ نور یک جور ایجاد می شود.

اگر می خواهید به دیوار بشقاب تزیینی آویزان کنید آنها را در یک موقعیت نامعمول قرار دهید که فضای دیوار پشت میز توالت سفید را پر کند.

بهتر است برای قرار دادن گلدانها از زیرلیوانی به عنوان محافظت کننده استفاده کنیم تا به گلدانها ارتفاع بیشتری بدهد.

خوبست که از وسایل غیر معمول در جاهای غیر منتظره استفاده کنیم.

فراموش نشود که تقارن آسان ترین و منطقی ترین راه برای چیدمان است , البته عدم تقارن چالش انگیزتر و فانتزی تر است.

مثلاً یک کتاب که مثل یک نقاشی به صورت عمودی نگه داشته شده , تعدادی از بلوک ها و بشقاب ها که یک گلدان که دارای غنچه و جوانه می باشد را نگه داشته است و گلدان دیگری که روی یک جعبه ای درخشان قرار دارد.

در اینجا ما تعدادی از اقلام مختالف را دسته بندی کرده و روی میز توالت چیده ایم :

سعی کنید اشیائی را با ارتفاع ها و شکل های مختلف انتخاب کنید که فضای اطراف آنها ناصاف باشد برای اینکه کیفیت ویژه ای به آنها ببخشد.

تقارن و عدم تقارن را ترکیب کنید. 

در اینجا نیمی از دورنمای وسایل شما به صورت متقارن و نیمی دیگر به صورت نامتقارن چیده شده است , درست است که به دو شکل مختلف چیده اید ولی دید ترکیبی خوبی ایجاد می کند

***************

ادامه مطلب
طبقه بندی: تزئینات و دکوراسیون عروسی، 
برچسب ها: نمونه تزئین سینی حنا برای حنابندان تزئین حنا حنا برای سفره عقد تزئین وسایل حنابندان تزئین حنا تزئین حنا جهت حنابندان تزئین ظرف حنابندان تزئین حنابندان تزئین حنا شب حنابندان تزئین سبد حنابندان تزئین حنا حنابندان تزئین حنای شب حنابندان تزئین حنای حنابندان تزئین کادوی حنابندان تزئین حنا برای حنابندان تزئین سینی حنابندان تزئین سفره حنابندان عروس نکاتی در مورد تزئین سفره حنابندان تزئین وسایل تزئین وسایل حنا بندان تزئین وسایل عروس تزئین وسایل کادو وسایل تزئین اتاق نوزاد تزئین با وسایل ساده و ارزان تزئین منزل با وسایل ساده وسایل تزئین اتاق کودک انواع.تزئینات.عروسی.و.حنابندان تزیین سینی های حنا تزیین سینی حنا اموزش تزیین سینی حنا تزیین سینی حنا ی عروسی سینی حنا سینی حنا بندان تزِیین سینی حنا مدل تزئین مدلهای تزیین حنا تزئین سینی حنا با گل سفره عقد - خنچه - میز نامزدی - خنچه عقد - میز نامزدی - سینی حنا اموزش تزیین سینی ... سینی حنا ی عروسی مدل تزئین سینی

طبقه بندی: تزئینات و دکوراسیون عروسی، 
برچسب ها: عكس تزئین غذا چگونه سفره غذا را تزئین کنیم تصاویر سفره آرایی تصاویر سفره آرایی غذا تصاویر مربوط به سفره آرایی آموزش سفره آرایی همراه تصاویر آنها دانلود آموزش سفره آرایی سبزی آرایی آموزش سفره آرایی و سبزی آرایی سفره آرایی هنر سفره آرایی تصاوری سفره آرایی سفره آرایی اباالفضل سفره آرایی دانلود سایت سفره آرایی سفره آرایی الینا دانلود سفره آرایی سفره آرایی در منزل سفره آرایی کدبانو غذا و آشپزخانه کتاب الکترونیکی هنر سفره آرایی دانلود کتاب سفره آرایی سفره آرایی حضرت عباس آموزش سفره آرایی در گرگان آموزش رایگان سفره آرایی دانلود رایگان سفره آرایی دانلود آموزش سفره آرایی آموزش سفره آرایی با تصویر آموزش سفره آرایی دانلود دانلود مقاله آموزش سفره آرایی دانلود رایگان آموزش سفره آرایی دانلود کتاب آموزش سفره آرایی دانلود رایگان کتاب سفره آرایی کتاب سفره آرایی برای موبایل چگونه منزل را تزئین کنیم تزئین سفره شام تزئین سفره تزئین سفره ی غذا تزئین سفره غذا دسر تزئین سفره دسر و تزئین سفره تزئین میز دستمال سفره آموزش تزئین سفره چیدمان تزئین سفره تزئین کردن سفره عقد با حنا تزئین انواع سفره غذا تزئین سفره با سبزیجات تزئین سفره افطار تزئین سفره تولد تزئین سفره امام حسن تزئین دستمال سفره اموزش تزئین سفره غذا آشپزی و تزئین سفره غذا تزئین سفره ابولفضل تزئین سفره ابوالفضل تزئین شکلات سفره عقد تزئین سفره حنابندان عروس تزئین سفره غذاهای ایرونی تزئین سفره حضرت ابولفضل تزئین سفره حضرت ابوالفضل تزئین دستمال سفره جدید آموزش تزئین دستمال سفره نکاتی در مورد تزئین سفره حنابندان سالاد و دسر ابتکارات جالب برای تزئین غذا تزئین غذا غذای كودك سالاد الویه ساندویچ سالاد ماکارونی سالاد غذا انواع سالاد سالاد ماکارونی دانمارکی ماکارونی ماکارونی صدفی ماكارونی پیچ تزئین میز غذا نمونه تزئین سینی حنا برای حنابندان تزئین حنا حنا برای سفره عقد تزئین وسایل حنابندان تزئین حنا تزئین حنا جهت حنابندان تزئین ظرف حنابندان تزئین حنابندان تزئین حنا شب حنابندان تزئین سبد حنابندان تزئین حنا حنابندان تزئین حنای شب حنابندان تزئین حنای حنابندان تزئین کادوی حنابندان تزئین حنا برای حنابندان تزئین سینی حنابندان تزئین وسایل تزئین وسایل حنا بندان تزئین وسایل عروس تزئین وسایل کادو وسایل تزئین اتاق نوزاد تزئین با وسایل ساده و ارزان تزئین منزل با وسایل ساده وسایل تزئین اتاق کودک تزیین سفره عقد و میوه ارایی تصاویری زیبا از میوه آرایی برای سفره عقد


مطالب مشابه :


تزیین وسایل حنا بندان

تزیین وسایل حنا بندان . » چند پیشنهاد رنگی برای اتاق خوابی آرام مدل های تخت کودک به شکل
حنا - حنابندان - میز خنا - میز خنابندان - تزیین حنا

میز خنابندان - تزیین حنا - سفره عقد - دکوراسیون داخلی - جهیزیه عروس سرگرمی برای
مراسم عروسی در قشم

اس ام اس جدید،عکس،مدل مراسم حنا بندان اهميت زيادي در عروسي قشمي ها شعر برای اس ام
آهنگ زیبای حنا بندون از آرمین ام سی

آهنگ زیبای حنا بندون از آرمین ام » آهنگ عاشقانه شاد برای مدل کت دامن
آموزش تهیه ی خمیر حنای حنابندان

آموزش درست کردن گل برای امروز طرز تهیه ی خمیر حنای حنا بندان چسب چوب رو با حنا
آموزش تزئینات و دکوراسیون خانه

نمونه تزئین سینی حنا برای حنابندان تزئین حنا حنا برای حنا بندان حنا مدل تزئین
آموزش دکوپاژ روی تخم مرغ

** در صورت تمایل می تونید از رنگ خوراکی یا رنگ اکرلیک برای حنا بندان حنا; مدل تزیین دفتر
آموزش ساخت قاب موبایل فانتزی

تل مو hot buns با hot buns میتوانید ده ها مدل مو را برای خود در حنا بندان حنا; مدل تزیین
برچسب :