رییس دانشگاه آزاد: انزلی را قطب آموزشی فنی و مهندسی منطقه می کنیم

 رییس دانشگاه آزاد انزلی از برنامه ریزی برای مرکزیت آموزشهای فنی و مهندسی گیلان در این  شهرستان خبر داد.

" مصطفی تاتینا" روز سه شنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد : دانشگاه آزاد انزلی با بیش از پنج هزار دانشجو و هفت هزار و 500 متر مربع فضای آموزشی بعنوان دانشگاه هدف بزرگترین مجتمع آموزش عالی شهرستان است .

وی خاطرنشان کرد : بیش از پنج هزار دانشجو در 40 رشته این دانشگاه در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیلند که 65 درصد پسر و بقیه دخترند.

وی افزود : دانشگاه آزاد انزلی در چهار هکتار مساحت با 32 کلاس در هفت هزار و 500 متر مربع فضای آموزشی ، هشت آزمایشگاه و کارگاه ، سالن غذاخوری با گنجایش یکهزار و 200 نفر، سالن همایش با ظرفیت 200 نفر ، توقفگاه خودرو با ظرفیت 400 خودرو مشغول فعالیت است .

تاتینا،  با اشاره به گذشت 12 سال از تاسیس واحد بندرانزلی گفت :  الان درجه واحد متوسط است ولی انشاءا.. به زودی بزرگ خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد : از سال 90 تا 92 با تلاش های صورت گرفته  تعداد رشته ها از 32 رشته به 40 رشته افزوده شد.

وی هشت رشته افزوده شده را شامل مهندسی معماری ، شهرسازی ( کارشناسی ) ، برق( کارشناسی ) ، کامپیوتر ( کارشناسی ناپیوسته ) ، رباتیک ( کارشناسی ) ، تربیت بدنی و علوم ورزشی ( کارشناسی ناپیوسته) ،مکانیک (کارشناسی ) ، فقه و مبانی حقوق خصوصی ( کارشناسی ارشد) به رشته های قبلی اضافه شدند.

رییس دانشگاه آزاد انزلی خاطرنشان کرد : 9 رشته دیگر شامل دو رشته کارشناسی ارشد (مکانیک ، حقوق ، شیلات ، عمران) و چند رشته کارشناسی ناپیوسته و پیوسته مراحل تصویب نهایی اش را سپری می کند و در آینده نزدیک مصوب و ابلاغ می شود.

وی تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد انزلی را حدود 280 نفر شامل  80 عضو هیات علمی تمام وقت  با مرتبه استادی ، استادیاری و مربی و نزدیک 200  استاد مدعو یا حق التدریسی و تعداد کارمندان را 90 نفر عنوان کرد.

وی تاکید کرد : افزایش کیفیت آموزشی برایمان خیلی مهم بود لذا سعی کردیم این را در برنامه هایمان داشته باشیم

در بحث های پژوهشی ، تولیدات علمی مان رشد چشمگیر داشته و با سیاستی که در خصوص استاندارد کردن سرانه کتاب به نسبت دانشجو در پیش گرفته ایم تا پایان امسال این سرانه به استاندارد واقعی مد نظر وزارت علوم می رسد.

از سال 90 تامین اعتبار و  کارهای زیربنایی برای ساخت مسجد و سوله ورزشی انجام شد و در آینده نزدیک ساخت و ساز این دو بخش آغاز می شود .

وی تصریح کرد : مجوز احداث یک ساختمان هفت طبقه با 42 کلاس ، کتابخانه ، سایت اینترنتی گرفته شده که سال 92 آغاز می شود.

دانشگاه آزاد انزلی با بهره مندی از 15 هزار متر مربع فضای آموزشی و پنج ساختمان ملکی جزء چهار دانشگاه بزرگ و مطرح گیلان است .

وی در ادامه از تجمیع دو ساختمان قبلی در کلویر و مجاورت بازار گیلار به این ساختمان نوساز سخن گفت و افزود : 90 درصد کارهای اجرایی ساختمان تمام شده و تنها محوطه سازی و آسفالت محوطه باقی مانده است .

وی خاطرنشان کرد : ساختمان این مرکز با توجه به استانداردهای روز آموزشی طراحی شده و دارای کتابخانه ای کاملا مجهز با بیش از 40 هزار جلد کتاب فارسی ، لاتین ، سالن مطالعه مجزا و سایت اینترنتی است.

رییس دانشگاه آزاد انزلی تصریح کرد : با تلاشهای این مرکز باجه بانک ملی و همچنین پل هوایی برای امد و شد دانشجویان احداث شد و اکنون پی گیر احداث دوربرگردان در مقابل دانشگاه هستیم .

به گفته وی خوابگاه دانشجویی دختران با گنجایش 40 دانشجو در نقطه مناسبی از شهر( خیابان معلم ) فراهم شده و وسیله ایاب و ذهاب از ساعت شش عصر برای دانشجویان مهیا است .

رییس دانشگاه آزاد انزلی خاطرنشان کرد : ارتقای درجه واحد ، افزایش دانشجو و رشته و توسعه فضای اموزشی از اهداف  کلانی است که  دنبال می کنیم .

تاتینا یاداور شد: سال 91 همه فضاها را حفظ کردیم و پروژه های نیمه تمام را در مدت 10 ماه به پایان رساندیم .

به گفته وی با اقدامات انجام شده رضایتمندی دانشجویان افزایش پیدا کرد و تعداد دانشجویان انصرافی کاهش یافت و ترافیک شهر انزلی با  سوق دادن دو هزار و 500 دانشجو به خارج از شهر کاهش یافت .

وی یاداور شد: در جهت حمایت از زیرمجموعه ها یکی از ساختمانها را برای ارائه آموزش در چهار مقطع دوره های کارشناسی ارشد در اختیار مرکز بین الملل قرار دادیم .

وی تصریح کرد: ساختمان قبلی فنی و مهندسی به مرکز اموزشی فرهنگی سماء اختصاص یافت و با جذب بیشترین دانشجو در استان جزء مراکز بسیار فعال ودارای امتیاز بالا است.

به گفته وی هم اکنون 850 دانشجو در مقطع کاردانی در رشته های  کار دانش ، فنی حرفه ای در این مرکز مشغول به تحصیلند.

وی با اشاره به این که دانشگاه ازاد انزلی از مقطع پیش دبستانی تا کارشناسی ارشد به مردم خدمات رسانی می کند افزود : مدرسه ابتدایی دخترانه با 40 دانش اموز سال 92 شروع به کار کرد و دبیرستان دخترانه نیز هم اکنون با 110 دانش اموز مشغول به فعالیت است .

تاتینا خاطرنشان کرد : با وجود  تمام مشکلات در سطح کشور به لحاظ کاهش شدید جمعیت دانشجویی سال 91 ، 40 درصد و سال 92 ، 48 درصد ،  با افزایش رشته های جدید 850 دانشجوی جدید در دانشگاه آزاد انزلی و 300 نفر در مرکز سماء جذب شد .

وی با اشاره به این که تصریح کرد : در حال اخذ دانشکده فرهنگی آموزشی سماء هستیم

وی یاداور شد: سال 91 ، 10 هزار متر مربع به فضای آموزشی رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی افزوده شد و اکنون در وضع مطلوبی هستیم .

ثبت نام اینترنتی موجب تسهیل امور دانشجویان ، با انجام مصاحبه علمی و اخلاقی با استادان مدعو و بررسی روند تدریس هیات علمی روند افزایش کیفی تدریس را ادامه خواهیم داد.

وی اذعان کرد با تمام اقداماتی که صورت گرفته هنوز کاستی هایی  ناشی از مشکلات مالی وجود دارد که در صدد رفع آن هستیم .

رییس دانشگاه آزاد انزلی دارای مدرک دکترای تخصصی شیلات از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران و عضو هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا با مرتبه استادیاری است .


مطالب مشابه :


رییس دانشگاه آزاد: انزلی را قطب آموزشی فنی و مهندسی منطقه می کنیم

رییس دانشگاه آزاد: انزلی را قطب آموزشی فنی و لاتین ، سالن مطالعه مجزا و سایت
انتشارات سازمان جغرافیایی (از سایت جغرافیای نیروهای مسلح)

سایت دانشگاه آزاد اسلامی بندر انزلی سایت سازمان جغرافیایی نیروهای
دانشگاه های آزاد گیلان بدون آزمون در مقطع کارشناسی ثبت نام می کند

دبیر منطقه 17 دانشگاه آزاد داوطلبان برای ثبت نام بایستی به سایت سازمان منطقه آزاد انزلی
فتنه قرمز در راه است ...

فرهنگی بسیج دانشجویی آزاد انزلی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سایت. نظرسنجی
اطلاعات از انجمن ژئو پلیتیک (برداشت از سایت انجمن زئوپلیتیک ایران)

سایت دانشگاه آزاد اسلامی بندر انزلی سایت سازمان جغرافیایی نیروهای
دانشگاه های آزاد گیلان بدون آزمون در مقطع کارشناسی ثبت نام می کند

بیش از 43 هزار دانشجو در 16 واحد دانشگاهی منطقه 17 دانشگاه آزاد وب‌سایت تالاب انزلی
نقشه خوانی

سایت دانشگاه آزاد اسلامی بندر انزلی سایت سازمان جغرافیایی نیروهای
درباره بهشت ایران بندر انزلی بیشتر بدانیم

دانشگاه آزاد فاصله تا انزلی آدرس سایت سازمان منطقه آزاد بندر انزلی; دانشگاه
تاسیس مدرسه بین‌المللی در منطقه آزاد انزلی

جلسه منطقه آزاد انزلی ایجاد مدرسه استاد بین دانشگاه‌های سایت تالاب انزلی
در باره عضویت درانجمن ژئو پلیتیک ایران (از سایت انجمن ژئوپلیتیک ایران)

سایت دانشگاه آزاد اسلامی بندر انزلی سایت سازمان جغرافیایی نیروهای
برچسب :