راههای غریب گیری

قبل از اینكه در مورد این موضوع توضیح بدهم باید به چند نكته اشاره كنم

 باید به این نكته توجه كرد كه جاهایی كه شلوغ است وكفتر باز زیاد است اصولا غریب هم زیاد ولی نباید به غریب هایی كه در این جور جاها می اید دل خوش كرد چون در همچین جاهایی كفتر ها هرز میشوند وروی هر بومی می شینند وشما هم اگر بعد از یك هفته بالش را باز كنید به احتمال زیاد می روند.

2. اصولا از هر 10 كفتر غریبی كه می گیرید1 الی 2 عدد كفتر خوب در می اید واكثرا كفترهای غریب كه می گیرد كفترهای خوبی نیستن و ذات ندارند و اونهایی هم كه خوب هستند یا از راههای دور می ایند ویا اینكه نا جلد هستند و هوا می كنند و باخت می روند.

3. باید به این نكته هم توجه كرد كه كفتر هایی كه شب از روی بلندی می گیرید مخصوصا در تابستان بهتر است قیچی كتید و جوجه بكشید به علت اینكه اكثرا كفتر های خوبی هستند.

روش های غریب گرفتن :
هنگامی كه كفتر غریب روی بوم شما می چرخد هیچ گاه زیرش را شلوغ نكنید و وسط پشت بوم نپرید به علت اینكه كفتر غریب رم می كند و می رود سعی كنید كفتر ها را رو دون كنید و كفتر های زیر پایی را پربدهیدو این كار را بهتر با چوب بلندی انجام بدهید تا كفتر غریب شما را نبیندو در فصل تابستان همیشه جا ابی را در وسط پشت بام بگذارید ولی باید به این نكته توجه كنید كه جا ابی باید داخلش خیلی كم اب باشد تا كبوتر غریب هنگامی كه نشست به سختی اب بخورد و هنگامی كه اب می خورد شما سریع بگیریدش. روش دوم برای گرفتن كبوتر غریب هنگامی كه نشست به این صورت است كه هنگامی كه كبوتر نشست روی بوم اول كمی دون بریزید كه اگر گندم باشد بهتر است ولی خیلی كم به علت اینكه كبوتر غریب سیر نشود هنگامی كه دون زدید كبوتر های شما برای دون خوردن دور كبوتر غریب را شلوغ می كند و كبوتر غریب دیگر حواسش به شما نیست و شما می توانید ان را به راحتی با دست بگیرید. البته باید خیلی سریع باشید. این روش برای كسانی است كه كبوتر زیاد دارند وكسانی كه كبوتر كم دارند نمی توانند از این روش استفاده كنند. روش سوم به این صورت است كه هنگامی كبوتر غریب نشست باید در گنجه را باز كنید ودون را در گنجه بریزید و هنگامی كه كبوتر غریب برای دون خوردن به گنجه رفت سریع در گنجه را ببندید این روش برای تازه كاران و كسانی كه كم كبوتر دارند از روش های دیگر بهتر است. البته انتخاب یك روش خوب بستگی به رفتار كبوتر غریب دارد . و در اخر باید به این نكته توجه كرد كه هنگامی كه كبوتر غریب را گرفتید داخل كبوتر های خودتان نكنید


مطالب مشابه :


تير ماه و روزهاي گرو بندي كبوتر بازان

فروشگاه کبوتر در استان سمنان - تير ماه و روزهاي گرو بندي كبوتر بازان - فروشگاه کبوتر و
نژادها

كبوتر شاهي سفيد در آمريكا از سفيد رومي ، سفيد مالتز (Maltese) و سفيد داكس (Duches )به وجود آمده است .
تولك رفتن

فروشگاه کبوتر در استان سمنان گوشت كبوتر از لحاظ محصولات طيور مي تواند در رديف و هم تراز
مسابقه کبوتر پرانی (اطلاعات کلی)

فروشگاه کبوتر در استان سمنان - مسابقه کبوتر پرانی (اطلاعات کلی) - فروشگاه کبوتر و داروهای
شرایط قابل ذکر در آمادگی کبوتر قبل از مسابقه

فروشگاه کبوتر در استان سمنان - شرایط قابل ذکر در آمادگی کبوتر قبل از مسابقه - فروشگاه کبوتر و
تجربه من در اصول جفت كردن، جوجه كشي و تغذيه كبوترهايم

فروشگاه کبوتر در استان سمنان. هم كبوتر نر به قول ما بايد " شور" باشد ( مستي كند و بخواند)
کفتر پاکستانی(بهترین نژاد پرشی)

فروشگاه کبوتر در استان سمنان - کفتر پاکستانی(بهترین نژاد پرشی) نشانه هاي كبوتر پاكستاني:
راههای غریب گیری

فروشگاه کبوتر در استان سمنان روش دوم برای گرفتن كبوتر غریب هنگامی كه نشست به این صورت
ویژگی کبوتر اصیل شمرون

فروشگاه کبوتر در استان سمنان - ویژگی کبوتر اصیل شمرون - فروشگاه کبوتر و داروهای امراض کبوتر
سخن اول

معرفی برترین کبوتران و کبوترداران سمنان - سخن اول - كبوتر شيراز (سينا از شيراز) كبوتر
برچسب :