کار بزرگ رضا درمیشیان برای قربانیان ترور تهران

رضا درمیشیان جایزه لانتوری را به قربانیان ترور تهران تقدیم کرد

رضا درمیشیان کارگردان فیلم هایی چون لانتوری ، عصبانی نیستم و بغض جایزه حقوق بشری اش را برای فلیم لانتوری به قربانیان حادثه تروریستی تهران تقدیم کرد .

رضا درمیشیان با انتشار این خبر در اینستاگرامش نوشت :

رضا درمیشیان

رضا درمیشیان کارگردان فیلم لانتوری

جایزه بهترین فیلم از هفدهمین فستیوال حقوق بشر بوینس آیرس آرژانتین برای فیلم لانتوری را پیشکش میکنم به قربانیان حادثه تروریستی تهران ، مردم بی گناهی که قربانی بی رحمی و جنایت دشمن حقوق بشر یعنی داعش شدند....

با فیلم لانتوری رضا درمیشیان بیشتر آشنا شوید

فیلم لانتوری ساخته رضا درمیشیان با بازی نوید محمدزاده و باران کوثری در پنجاهمین حضور جهانی خود در بخش مسابقه هفدهمین جشنواره فیلم حقوق بشر «بوینس آیرس» به نمایش درآمد و موفق به کسب جایزه از این جشنواره شد.

لانتوری با بازی باران کوثری و نوید محمدزاده سومین فیلم بلند سینمایی رضا درمیشیان است که تهیه کنندگی آن را هم خودش برعهده دارد. گریم های رئال فیلم لانتوری توسط مهرداد میرکیانی و گریم سه بعدی توسط عبدالله اسکندری انجام شده است.

فیلم لانتوری رضا درمیشیان

باران کوثری در فیلم لانتوری ساخته رضا درمیشیان

فیلم لانتوری داستانی عاشقانه در بستر شهر تهران را روایت میکند. یک گروه خلافکار چهار نفره که به لانتوری مشهور هستند، به سرقت و زورگیری می پردازند تا اینکه یکی از اعضای گروه به نام پاشا ( نوید محمد زاده ) دختری به نام مریم ( مریم پالیزبان ) را که از قبل می شناخته دوباره می بیند و عاشق او می شود اما...

باران کوثری ، نوید محمدزاده ، مریم پالیزبان، رضا بهبودی، مهدی کوشکی ، بهناز جعفری ، فاطمه نقوی، پریوش نظریه ، نادر فلاح، اردشیر رستمی، حسین پاکدل، بهرنگ علوی ، ستاره پسیانی ، بهرام افشاری ، سیاوش چراغی پور، کاظم سیاحی ، سجاد تابش، یسنا میرطهماسب ، وحید قاضی زاهدی، هادی احمدی، شهریار فرد، امیر حسین طاهری ، امیر رضا رنجبران، میثم نوروزی، علیرضا خاتمی، رضا رباط جزی، حامد اسماعیل زاده ، پانته آ غدیریان، محمد حسین پور ، نظام الدین کیایی و.. از بازیگران لانتوری هستند.

سوژه اسید پاشی لانتوری این فیلم را به یکی از کنجکاور بر انگیز ترین فیلم های سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر تبدیل کرده بود. فیلم لانتوری در پنجاه و یکمن جشنواره کارلووی واری، نوردهمین جشنواره بین المللی فیلم شانگهای، سومین فستیوال فیلم های ایرانی در کلن آلمان، بخش پانار ومای شصت و ششمین جشنواره برلین، هفتمین جشنواره فلورانس ایتالیا به نمایش در آمده است.

فیلم لانتوری رضا درمیشیان

نوید محمدزاده در فیلم لانتوری ساخته رضا درمیشیان

فیلم سینمایی لانتوری به کارگردانی رضا درمیشیان موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از دومین جشنواره فیلم ایرانی زوریخ شد. هیئت داوران دومین جشنواره فیلم های ایرانی زوریخ در نهایت تندیس بهترین فیلم این رویداد سینمایی که بر اساس منشور حقوق بشر کورش طراحی شده بود را به رضا درمیشیان برای فیلم لانتوری اهدا کرد.

فیلم سینمایی لانتوری تاکنون در بیش از پنجاه جشنواره جهانی به نمایش درآمده است و این جایزه هفتمین جایزه جهانی این فیلم می باشد.

در این جشنواره لانتوری در بخش مسابقه هفدهمین جشنواره فیلم «حقوق بشر بوینس آیرس» آرژانتین با فیلم هایی از کشورهای ایتالیا ، آلمان ، اسپانیا ، بلژیک ، اردن ، لوگزامبورگ، بولیوی و ارمنستان به رقابت پرداخت.

کار بزرگ رضا درمیشیان برای قربانیان ترور تهران