چگونه خلافی خودرو را غیر حضوری دریافت و پرداخت کنیم؟


دریافت خلافی و پرداخت آن یکی از مواردی است که روزانه بسیاری از افراد با آن سر و کار دارند. اکثر مردم برای دریافت خلافی، به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ می‌روند و با پرداخت هزینه ۱۸۰۰ تومان قبض خلافی اتومبیل خود را دریافت می‌کنند. پس از آن برای پرداخت مبلغ آن باید به یک شعبه بانک یا دستگاه خودپرداز ملی مراجعه کنند که احتمالا باید در صف بماند. اما این روزها با توسعه و پیشرفت بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک، دریافت خلافی و پرداخت آن نیز ساده و آسان شده است. دیگر نیاز نیست حتی از خانه خود خارج شوید. شما می‌توانید از خانه و به صورت غیر حضوری خلافی اتومبیل خود را دریافت و پرداخت کنید.


00355106464877731847.jpg
اگر می‌خواهید از خانه و به صورت غیر حضوری خلافی اتومبیل خود را دریافت و پرداخت کنید به شیوه زیر عمل کنید:

مرحله اول: ابتدا کد VIN یا همان شماره ۱۷ رقمی که پشت کارت اتومبیلتان به صورت عمودی نوشته شده است را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ پیامک کنید.

21710390216353810911.jpg


وقتی شماره ۱۷ رقمی را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ پیامک کردید صبر کنید تا به شما پاسخ بدهد. معمولا همان لحظه برایتان جواب را می‌فرستد اما ممکن است به خاطر شلوغی خط‌ها کمی طول بکشد. پیامکی که برای شما فرستاده می‌شود، تعداد جریمه‌هایتان و مقدار کل آن را برایتان می‌فرستد.


مرحله دوم: خب حالا اگر نسبت به تعداد و مقدار مبلغ خلافی خود اعتراضی ندارید، یک بار دیگر کار بالا را تکرار کنید با این تفاوت که یک ستاره (*) هم به آخر شماره ۱۷ رقمی خود اضافه کنید. این بار شناسه قبض، شناسه پرداخت و مقدار مبلغ برایتان ارسال خواهد شد.

60478365597831853532.jpgمرحله سوم: حالا شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خلافی خود را دارید. حالا دو راه دارید. راه اول این است که به نزدیکترین دستگاه خودپرداز بانک ملی مراجعه کنید و پس از وارد کرد شناسه پرداخت و شناسه قبض، قبض خود را پرداخت کنید. راه دوم که خیلی هم بهتر و راحت تر است است که اینترنتی یا با تلفن بانک آن را پرداخت کنید. برای پرداخت با تلفن بانک باید با شماره ۰۹۶۲۲ تماس بگیرید و با وارد کردن شناسه پرداخت و شناسه قبض، آن را پرداخت کنید. اگر هم می‌خواهید اینترنتی پرداخت کنید به شکل زیر عمل کنید.

برای پرداخت اینترنتی باید وارد سایت بانک ملی به آدرس www.bmi.ir بشوید. سپس از منوی پایین سایت بانک ملی، از قسمت خدمات الکترونیکی، گزینه “پرداخت اینترنتی دسته‌ای قبوض” را انتخاب کنید. حالا شما وارد صفحه پرداخت قبوض شده‌اید.

97372680382422643186.jpgحالا می‌توانید با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود و شناسه قبض و شناسه پرداخت، قبض خلافی خود را از خانه در حالی که روی کاناپه گرم و نرم خود لم داده‌اید پرداخت کنید. بله به همین راحتی و بدون اینکه هیچ هزینه یا اتلاف وقتی داشته باشید و بدون هیچ ترسی کار خود را انجام داده‌اید.

یک سورپرایز :  با ارسال شماره گواهینامه خود به ۳۰۰۰۵۱۵۱ می‌توانید از میزان نمره منفی گواهینامه خود نیز با خبر شوید.

 

چند نکته امنیتی:

برای اطمینان از شناسه قبض و شناسه پرداخت خود می‌توانید اول آنها را در بخش مورد نظر وارد کنید و گزینه “ثبت این قبض و افزدون قبض دیگر” را بزنید تا مبلغ قبض شما نشان داده شود تا مطمئن شوید همه چیز درست است.

هنگام وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود سعی کنید نیمی از اعداد را با صفحه کلید کامپیوتر خود و نیم دیگر را با صفحه کلید مجازی سایت (بالای صفحه سمت چپ) وارد کنید. این کار به افزایش امنیت کمک می‌کند.

در ضمن توجه داشته باشید که حتما از سایت خود بانک به صفحه پرداخت قبوض وارد شوید. این کار نیز به افزایش امنیت انجام تراکنش کمک می‌کند. علاوه بر این آدرس را در قسمت آدرس بار حتما چک کنید تا درست باشد و حتما هم باید با https شروع بشود. در غیر این صورت، از صفحه خارج شوید. آدرس درست صفحه پرداخت قبوض بانک ملی باید مانند لینک زیر باشد:

https://epayment2.bmi.ir/BillPayment


 

نحوه دریافت صورت وضعیت خلافی خودرو

شهروندان می توانند به صورت حضوری، تلفنی و یا با ارسال پیامک صورت وضعیت خلافی خودرو خود را دریافت کنند.

 

دریافت حضوری صورت وضعیت خلافی خودرو

برای دریافت حضوری صورت وضعیت خلافی خودرو حضور در دفاتر پلیس + ۱۰ الزامی است.

صدور صورت وضعیت خودرو در قبال ارائه مدارک معتبر خودرو مانند کارت خودرو ، کارت بیمه خودرو و یا سند مالکیت امکانپذیر است

در صورت داشتن خلافی ، مبلغ صورت وضعیت در کلیه شعب بانک ملی ایران قابل پرداخت میباشد و ته سوش ممهور به مهر و پرفراژ بانک به منزله تسویه خلافی خودرو و عدم خلافی تا تاریخ اعلام شده در صورت وضعیت میباشد

در صورت نداشتن خلافی برگ عدم خلافی در دفتر خدمات دولت الکترونیک صادر و نیاز به مراجعه به بانک نمیباشد

شماره تلفن اعلام صورت وضعیت تخلفات رانندگی

هموطنان می توانند بدون این که از منزل و یا محل کار خود خارج شوند فقط با گرفتن شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ از میزان جرائم و تخلفات وسیله نقلیه خود مطلع شوند.

واحدهای اجرائیات مستقر در مناطق ۳-۴-۷ و ۱۰-۱۱-۱۲-۱۵-۱۶-۱۸-۲۱ و ۲۲ راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ آماده ارائه خدمت و رسیدگی به اعترضات احتمالی رانندگان در زمینه ثبت تخلفات رانندگی می باشند.

لذا رانندگان معترض می توانند همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر با دردست داشتن اصل و تصویر سند مالکیت خودرو، صورت وضعیت تخلفات به تاریخ حداکثر یک هفته قبل از زمان مراجعه ، اصل و تصویر کارت شناسایی مالک یاوکیل قانونی به مناطق مذکور مراجعه نمایند.

ضمنا مناطق ۱۰ و ۱۱ راهنمایی و رانندگی مخصوص نهادها ، ادارات ، سازمانهای دولتی و شرکت ها می باشد که علاوه بر مدارک فوق ، ارائه اصل و تصویر معرفی نامه و اسناد خودروهای سازمان های دولتی و شرکت ها و همچنین نیروهای مسلح برای رسیدگی ضروری است .

آدرس مناطق راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ

۱- منطقه ۳ : شهرک قدس تقاطع شهید همت و یادگار امام.

۲- منطقه ۴ : بعد از میدان رسالت به سمت شرق نبش بزرگراه شهید باقری.

۳- منطقه ۷ و ۸ : خیابان سهروردی جنوبی پائین تر از مطهری.

۴- منطقه ۱۰ : خیابان آزادی نبش رودکی.

۵- منطقه ۱۱ : خیابان قزوین جنب شهرداری منطقه ۱۱

۶- منطقه ۱۲ : خیابان امام خمینی (ره) جنب مجلس سابق

۷- منطقه ۱۵ : بزرگراه بعثت بلوار امام رضا(ع) خیابان شهید ابراهیمی جنب کلانتری ۱۵۷ .۸- منطقه ۱۶ : میدان بهمن ابتدای بلوار شهید تندگویان.

۹- منطقه ۱۸ : ابتدای جاده ساوه اول پل ساوه.

۱۰- منطقه ۲۲ و ۲۱ : تهرانسر بلوار یاس، جنب منبع ۱۰۰ متری ، کمربندی آزادگاندریافت خلافی از طریق پیامک

شهروندان همچنین می توانند با ارسال شماره VIN مندرج در کارت خودرو خود به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ نیز از میزان جرائم و تخلفات وسیله نقلیه خود مطلع شوند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

 گرفتن عدم خلافی ماشین با اینترنت, گرفتن عدم خلافی ماشین,گرفتن عدم خلافی,ریز خلافی خودرو,دریافت عدم خلافی,نحوه گرفتن خلافی ماشین از طریق اینترنت,وام میلیاردی,ریز خلافی ماشین,گرفتن خلافی ماشین از اینترنت,اخذ خلافی ماشین از طریق اینترنت,گرفتن خلافی خودرو,عدم خلافی اینترنتی,عدم خلافی ماشین,درخواست خلافی خودرو,عدم خلافی,خلافی خودرو از اینترنت,خلافی خودرو,خلافی ماشین,وام سپرده طلا,وام بدون سپرده مهر,اخذ وام میلیاردی,ریز خلافی خودرو,دریافت ریز خلافی خودرو,گرفتن ریز خلافی ماشین,درخواست خلافی ماشین,دریافت خلافی خودرو از اینترنت,گرفتن خلافی ماشین,خلافی ماشین,
گرفتن عدم خلافی,


مطالب مشابه :


آموزش استعلام آنلاین ریز خلافی خودرو

سرهنگ کرمی اسد گفت: صاحبان خودرو جهت اطلاع از آخرین مبلغ خلافی خودرو و میزان جریمه ماشین خود
چگونه خلافی خودرو را غیر حضوری دریافت و پرداخت کنیم؟

وبلاگ رسمی مهدی غلامی میاندهی - چگونه خلافی خودرو را غیر حضوری دریافت و پرداخت کنیم
خلافی‌ خودرو را اینترنتی‌ دریافت‌ کنید

اخبار و اتفاقات صفی آباد دزفول (خوزستان) - خلافیخودرو را اینترنتی‌ دریافت‌ کنید - اخبار و
اطلاع از نمره منفی و جریمه و خلافی خودرو و دریافت شناسه قبض و پرداخت جریمه با تلفن همراه

بیقراران - اطلاع از نمره منفی و جریمه و خلافی خودرو و دریافت شناسه قبض و پرداخت جریمه با تلفن
خبر هايي از دنياي خودرو سازان داخلي و خارجي

بزرگترین سایت خودرو و استعلام آنلاین ریز خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه
چند روز از عمر شما باقی مانده است؟ سایتی جالب برای تخمین عمر!

استعلام و دریافت ریز خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه از طریق اینترنت (آنلاین) و sms.
ثبت نام ساتا کارت

استعلام و دریافت ریز خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه از طریق اینترنت (آنلاین) و sms.
میز

استعلام و دریافت ریز خلافی خودرو. 1. قالب وبلاگ گل و
برچسب :