عطاری یا طب سنتی

عطاری یا طب سنتی

متاسفانه خیلی از پزشکان ما نسبت به طب سنتی دید منفی دارند و آن را پزشکی علفیات و هرزیات دانسته و آن را معادل عطاری می دانند. در حالی که طب سنتی با عطاری فوق العاده تفاوت دارد.

یکی از آن جا که بیشتر عطاری ها، افرادی نیستند که تحصیلات آکادمیک آن هم در رشته های پزشکی داشته باشند و دیگر آن است که تمامی داروهای طب سنتی که توسط تیم پزشکی ارائه می شود مطالعه شده و عوارض جوانبی آن ها سنجیده شده است.

طب سنتی بیماری را بر اساس مزاج و اصول ششگانه شناسایی کرده و دوره درمان را شروع می کند،  و برای هر فردی داروی خاص خود آن فرد را تجویز می نماید.

خیلی از پزشکان عمومی و یا متخصصین طب سنتی که در حیطه طب سنتی کار و پژوهش می کنند سعی می کنند برای بیماران خود داروهایی را تجویز کنند که نسبت به خاصیت و اثر درمانی آن ها واقف بوده و اطمینان دارند از اینرو می آیند کنار مطب خود یک اتاق جداگانه و یا ... به اسم اتاق دارو ایجاد می کنند تا بیماران به سهولت بتوانند داروهای مورد تایید پزشکان و پژوهشگران را تامین کنند. اما متاسفانه در این میان پزشکانی که در سمت های بالا به فرض در مقام معاونت تشریف دارند با این کار شدیداً به مخالفت می پردازند و این کار را منوط به تخلف پزشک می دانند.جالب است همین روسا در مقام عمل با همان عطاری هایی که داروهای نامرغوب و دست ساز غیر علمی و کپسول های اعتیاد آور را به خورد جوانان و ملت می دهند. هیچ برخوردی نمی کند.

یکی از بهترین راه حل های تهیه دارو و یا فرآورده های طب سنتی همین داروخانه ها یا اتاقک های دارو از محل مطب می باشد که بیمار با خیال راحت فرآورده طبیعی را با قیمت نه چندان زیاد تهیه و مصرف می نماید.

داروهای ترکیبی که توسط پزشکان و پژوهشگران در این زمینه به بیماران داده می شود خیلی ارزان تر نسبت به داروهای نامعلوم که توسط عطاری ها تهیه می گردد عرضه می شود.

معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی

معاونت های درمان به جای گیر دادن به پزشکان طب سنتی در مورد اتاقک های دارو می توانند در این مورد حامی وحمایتگر آن ها باشند تا فرآورده های مورد تایید و سریع الاثر در اختیار بیماران قرار گیرد.

 جای امیدواری:

خوشبختانه در شهرهای بزرگ که نگرش شگرف دارند به این کار پزشکان ارزش قائل بوده و برخوردهای کنایه ای به عنوان غرض شخصی و... نمی شود. و این کار پزشکان را کار فوق العاده می پندارند که وجود درمانگاه های طب سنتی و یا مطب های طب سنتی در تهران و یا وجود موسساتی ( مثل موسسه پژوهشگری بوعلی سینای آل اسحاق در قم و یا کاشان و.... ) گواه بر این ادعاست.

اما برعکس این را می توان در استان اردبیل جستجو کرد که پزشکانی که می خواهند در کنار مطبشان اتاق دارو داشته باشند به شدت برخورد می نمایند و حتی گزارش شده است که تهدید به پلمپ مطب هم شده است که این کار واقعا کوته فکری و کوته نگری اشخاص یا مسئولان تصمیم گیرنده رو می رساند.

 *** امید است دید وزرای بهداشت، روسای دانشگاه ها و معاونت محترم درمان به این موضوع گسترش یافته، بهانه های واهی و بی اساس را در مورد عدم بسط طب سنتی  کنار گذاشته و خود حامی و یاور طب اجدادی خودشان در این سرزمین اسلامی باشند و هماره بدانند که طب اسلامی- ایرانی ما سرآمد تمامی طب های جهان است به شرطی که به آغوش تاریخ نسپاریم. و خود در پیشرفت آن سهیم باشیم.

 توجه: این مطلب را از اسپم ایمیلم که مطلب جالبی بود برای شما آوردم.

 


مطالب مشابه :


عطاری - طب سنتی - زالو درمانی - گیاهان دارویی - گیاه درمانی

پیوندهای روزانه برای مشاوره روی عکس بالا کلیک کنید.آی دی ما در بهترین سایت تهران می
تصاویری از تهران قدیم

دانلود بهترین ها عطاری-طهران- (فقط در تهران قابل نقد شدن است!)
عکسهایی زیبا ازتهران قدیم

ترین تصویر موجود از تهران در موسسه مطالعات عطاری در تهران بهترین زیبا
بهترین دانه‌ها و جیره غذایی سهره در قفس-تغذیه سهره-غذای سهره

سهره تهران - بهترین دانه‌ها و وبلاگ سهره‌تهران در زمینه سهره و از مغازه عطاری
تصـاویری نایاب از طهـران قدیـم

پهلوان معرکه گیر برای کسب روزی با یک خرس در خیابانهای تهران عطاری -طهران بهترین سایت
راهنما برای خرید عید از بازار بزرگ

است که در عطاری خوب را در تهران و کرج بهتون معرفی کنم تا با کمترین هزینه بهترین
عطاری یا طب سنتی

عطاری یا طب سنتی - دانشجویان رادیولوژی 88 دانشگاه تهران. بیوتکنولوژی کشاورزی
می‌دانید بهترین طرز استفاده از کرم های آرایشی چیست؟

می‌دانید بهترین طرز عطاری انلاین هداگابلر نمایش تئاتری سراسر از ابتذال در تهران
ابونواس اهوازی

آموختنی ها زیاد هستند و عمرکوتاه،پس بهترین عطاری ایرانی شد. در ادبیات فارسی. تهران:
برچسب :