رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه نیم‌ور شهرستان محلات گفت:

وی با بیان اینکه با توجه به ایجاد امکانات و فضا، کادر اداری و اعضا هیات علمی قرار بر اینست که تعداد کد رشته های این مرکز به 12 تا 15 رشته ارتقاء یابد، گفت: بیش از 80 درصد اساتید این مرکز از شهرستان های محلات، نیمور و دلیجان جذب شده و مابقی از شهرهای اصفهان یا قم دعوت به کار می‌شوند.

غفاری زاده بر رعایت فضای استاندارد 2/1 متری برای هر دانشجو در این مرکز تأکید کرد و گفت: مرکز نیم‌ور در حال حاضر دارای دوهزار متر مربع فضای آموزشی و اداری بوده و دومین مرکز جذب دانشجو در رشته فرآوری سنگ در کشور است.

وی پتانسیل منطقه در زمینه پذیرش رشته‌های فنی، کامپیوتر، معماری و همچنین دارا بودن معادن سنگ را از جمله دلایل تمرکز و تمایل این مرکز در ارائه کد رشته‌های فنی عنوان کرد و گفت: کارگاه‌های لازم جهت آموزش این رشته‌ها در سوله‌ای به وسعت یک هزار متر مربع مستقر هستند.

غفاری با اشاره به تأمین بخشی از بودجه این مرکز از محل کمک‌های مردمی گفت: مرکز نیم‌ور در زمینه جذب کمک‌های مردمی در سطح استان رتبه اول را داراست و این امر تنها نتیجه علاقه مردم این شهرستان به ارتقاء سطح فرهنگی و آموزشی نیم‌ور است.

وی در مورد میزان توانمندی عملی فارغ التحصیلان مراکز علمی کاربردی گفت: سیاست آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت تکنسین‌های دارای قابلیت کارگاهی است و در این راستا واحدهای عملی بسیاری در زمینه آموزش رشته های مختلف به دانشجویان تعریف می شود که باعث بالا رفتن توانایی عملی فارغ التحصیلان از این مرکز شده و بر اساس آمار موجود بیش از 60 درصد از این افراد جذب بازار کار در رشته تحصیلی خود می‌شوند.

غفاری در خصوص طرح ایجاد تعاونی های کار آفرینی توسط فارغ التحصیلان علمی کاربردی گفت: این طرح نکات گنگ و مبهمی در خود دارد که باعث توجیه نشدن دانشجویان و در نتیجه عدم اقبال و استقبال آنان از طرح مذکور می شود.

وی رسالت اصلی جهاد دانشگاهی را فعالیت در زمینه های فرهنگی دانست و گفت: در این راستا و با توجه به این اصل مهم در رویکردهای فرهنگی جهاد دانشگاهی، معاونت فرهنگی مرکز نیم‌ور اولین معاونت مستقل در این مرکز بوده و به شکل فعال و پیگیر، امور فرهنگی مربوط به دانشجویان را دنبال می کند.

غفاری زاده با بیان اینکه این مرکز در حال حاضر عضو فعال خوشه صنعتی سنگ محلات است و بخش تحقیقاتی، آموزشی و پژوهشی این خوشه را به عهده دارد، در بیان مشکلات این مرکز گفت: در حال حاضر در زمینه جذب و تأمین اعتبارات و حقوق و مزایای هیات علمی مشکلاتی وجود دارد.

رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه نیم‌ور شهرستان محلات در پایان به پتانسیل بالای جهاد دانشگاهی در انجام فعالیت های علمی و پژوهشی اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی در سال های اخیر جهش بزرگی را در زمینه علوم پایه ایجاد کرده و در آینده نقطه اصلی علمی کشور خواهد بود.


مطالب مشابه :


پرسش و پاسخ - روزنامه جام جم 1

امداد رایانه محلات - پرسش و پاسخ - روزنامه جام جم 1 - دانشگاه علمی کاربردی نیم ور - مهدی فرنگی
ثبت نام دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی- کاربردی

محلاتی ها - ثبت نام دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی- کاربردی - السلام علیک یا
جزوه OpenGL مربوط به درس گرافیک استاد مجیدی

کارشناسی نرم افزار - علمی کاربردی نیمور - ورود به سایت دانشگاه علمی کاربردی
رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه نیم‌ور شهرستان محلات گفت:

بیش از 80 درصد اساتید این مرکز از شهرستان های محلات، نیمور و سیاست آموزشی دانشگاه
جلسه دومین نمایشگاه سنگ محلات و نیمور در شهرداری نیمور مورخه 25/10/87

خوشه صنعتی سنگ محلاتMahallatStoneCluster - جلسه دومین نمایشگاه سنگ محلات و نیمور در شهرداری نیمور
فقط برای شهید همت .....

مراسم تودیع ومعارفع فرمانده بسیح دانشگاه نیمور; پایگاه سید الشهدا دانشگاه نیم ور
شهر محلات

دانشگاه آزاد اسلامی دارای واحد بزرگی در شهر آتشکده آتشکوه از زمان ساسانیان در نیمور. 2
جاذبه های گردشگری محلات

انجمن علمی شیمی دانشگاه این آتشکده در 5 ‬کیلومتری جاده نیمور و نزدیکی روستای آتشکوه
دانلود تلاوت های استاد مصطفی اسماعیل

دانشگاه علمی کاربردی نیمور; پایگاه تخصصی تلاوت قرآن خلوت دل (بهزاد تبرته دانشگاه )
برچسب :