در حاشیه اولین نشست مبلمان شهری و هویت ایرانی- اسلامی

بالاخره گروه طراحی صنعتی دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران ( پردیس هنرهای زیبا ) ارتباط جدی خود را با شهرداریهای کشور برقرار نمود . در سالهای گذشته و در برنامه ها و همایش هایی که در مورد مبلمان شهری برگزار می گردید همیشه جای خالی دانشگاه تهران و برو بچه های طراحی صنعتی و گرافیک دانشگاه تهران را خالی می دیدم . این حسرت چند ساله با همت دکتر چوپانکاره ، مدیر گروه طراحی صنعتی به پایان رسید و اولین نشست جدی با سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار گردید . البته نمی توان نادیده گرفت که تغییر رویکرد سازمان زیباسازی شهر تهران در مدیریت جدید به سمت مراکز علمی کشور و همچنین اقدامات دکتر کامیاب ( معاون برنامه ریزی سازمان زیباسازی ) در بهره گرفتن از دانشگاه های کشور ستودنی و قابل تقدیر است .

بدون شک دکتر چوپانکاره این نشست را به تنهایی برگزار نمود و اگر همت خوب و انرژی مثال زدنیش نبود ، من هم انگیزه چندانی برای ارائه برنامه در آن نداشتم اما در حاشیه نشست چند مسئله ذهن من را درگیر کرد :

1-     چرا حضور معاونان و مدیران سازمان و همچنین مدیران زیباسازی مناطق در آن بسیار کم رنگ و بی جلوه بود؟ این برنامه به تقاضای خود آنها صورت گرفته بود و از مدتها قبل تاریخ و برنامه آن مشخص بود .

2-     بدون شک دانشگاه تهران بدلایل سیاسی و همچنین پی رنگ با اهمیت علمی و حضور موثر فارغ التحصیلان موفق پردیس هنرهای زیبا در اتفاقات مهم هنری کشور این شان و جایگاه را به آن می دهد که شخص مدیریت سازمان جناب آقای دکتر شوشتری شخصا در آن حضور می یافتند و آن را جدی تر می گرفتند .

3-     می توانم حضور در بحران های شهری و درگیری های مدیریتی را بهانه ای کنم برای عدم شرکت مناسب مدیران سازمان ، اما هرچه می اندیشم دلیل عدم حضور دانشجویان را نمی یابم . . . ! ! دلیل استقبال کم دانشجویان را نه در مراسم می فهمم و نه در کمک به برگزاری . سالها پیش ، ما دانشجویان طراحی صنعتی دانشگاه تهران ، تشنه چنین مراسماتی بودیم . فقط کافی بود بهانه ای بیابیم برای برگزاری مراسمی با جایی که امکان و فرصتی به ما می داد تا به سایرین نشان دهیم که ما هستیم ، تمام کارها توسط خودمان انجام می شد و استادان اصلا درگیر اجرا نمی شدند . اما گویا این روزها همه چی عوض شده . شاید به همین دلیل بود که ما نسل تاثیرگذاری بودیم و هنوز هم حرف اول را     می زنیم و فرصت می سازیم .

در هر صورت ، این نشستها فرصتی دوسویه است . هم برای مدیران شهری که با چهره های جدید و علمی آشنا شوند و از توان دانشگاه ها استفاده نمایند و هم برای دانشجویان که مدل های همکاری با شهرداریها را بشناسند و به عنوان بازار کاری جدی به آن نگاه کنند .

در پایان از طرف خودم ، دانشجویان سالهای دور دانشکده ، از طرف دانشجویان پرکار امروز ، از طرف مدیران نیامده زیباسازی و شهرداریهای کشور می گویم ، دکتر چوپانکاره ، دست مریزاد ، خسته نباشید .


مطالب مشابه :


روز طراحی صنعتی و شهرداری مشهد ( خاطرات ماسیده)

مبلمان و زیباسازی شهری - روز طراحی صنعتی و شهرداری مشهد ( خاطرات ماسیده) - طراحی عناصر مبلمان
مشهد شهری که خاطراتش را از دست می دهد ......

مبلمان و زیباسازی شهری - مشهد شهری که خاطراتش را از دست می دهد سازمان زیبا سازی شهر تهران
اولین نشست مبلمان شهری و هویت ایرانی- اسلامی

حضوربسیار کم رنگ مدیران زیباسازی مناطق و خود سازمان زیباسازی در این نشست آزاد مشهد
توسط سازمان زیباسازی انجام گرفت:نصب 12 تلوزیون شهری جدید در تبریز

تبریز شهر آرزوها - توسط سازمان زیباسازی انجام گرفت:نصب 12 تلوزیون شهری جدید در تبریز -
در حاشیه اولین نشست مبلمان شهری و هویت ایرانی- اسلامی

مبلمان و زیباسازی شهری - در حاشیه اولین نشست مبلمان شهری و هویت ایرانی- اسلامی - طراحی عناصر
دو خبر از سازمان زیباسازی

دو خبر از سازمان زیباسازی نصب آثار اولین سمپوزیوم مجسمه تبریز در جاده ائل گولی
مدیر عامل سازمان زیباسازی تبریز خبر داد : سال 93 سال تحول نورپردازی تبریز خواهد بود

تبریز شهر آرزوها - مدیر عامل سازمان زیباسازی تبریز خبر داد : سال 93 سال تحول نورپردازی تبریز
زیبا سازی شهری

مبلمان و زیباسازی مدیر زیبا سازی شهرداری مشهد سازمان زیبا سازی شهر تهران
مبلمان فلزی در دامنه البرز

مبلمان و زیباسازی و پر مدعی ترین سازمان زیباسازی و متخصصین مشهد (82-79 ) دبیر
گزارش عملکردی سازمان زیباسازی از زبان مدیر عامل سازمان زیباسازی

تبریز شهر آرزوها - گزارش عملکردی سازمان زیباسازی از زبان مدیر عامل سازمان زیباسازی -
برچسب :